כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס לתכנון והקמת מערכות סולאריות

תכנון והקמתה של מערכת סולארית דורש מיומנות שבאה לידי ביטוי בהכרת טכנולוגית התאיים הסולאריים לעומקם על מנת שידעו איך לתכנן את המערכת בצורתה האופטימלית ביותר. במאמר הנ"ל נסביר על מערכת סולארית ומה לומדים בקורס.

30/01/2017

חשיבות הרחבת הידע בתחום המערכות הסולאריות

חשיבות הרחבת הידע בתחום המערכות הסולאריות
אנרגיה מתחדשת בכלל ואנרגיה סולרית בפרט הן ללא ספק העתיד, ובוודאי במדינה עתירת שמש כמו ישראל. העניין הוא שהידע בתחום המערכות הסולריות, לרבות התקנתן ותחזוקתן, לוקה בחסר. כיום הצרכניות הגדולות ביותר של אנרגיה מתחדשת הן מדינות אירופה, שהמודעות שלהן לחשיבותה של האנרגיה הירוקה היא הגבוהה ביותר. במדינות אלו גם נעשים מחקרים רציניים בתחום, ובדגש על מערכות סולריות. ישראל אומנם מפגרת הרבה אחרי אירופה בתחום זה, אך גם כאן ההתעניינות הולכת ועולה, וישנן גם חברות שמייצרות מערכות סולריות יעילות למדי. כיום, היישום העיקרי של אנרגיה סולארית בישראל היא לטובת דוד שמש.

מה לומדים בקורס לתכנון והקמת מערכות סולאריות?

בקורס לומדים להכיר את טכנולוגיית התאים הסולאריים לעומקה, איך היא נוצרת וכיצד פועלת. לאחר מכן, לומדים הסטודנטים להכיר איך לתכנן את המערכת בצורה אופטימלית, תוך ניצול מרבי של השטח ליצירת אנרגיה. כמו כן, מפרט הקורס איך מחברים את המערכת הסולרית לרשת החשמל. מעבר לזאת, חיבורה של מערכת כזו מצריך התנהלות נכונה מול חברת החשמל ומול ועדת התכנון בעירייה או ברשות המקומית. חלק מהקורסים אף משלבים ביקורי שטח, המאפשרים לבחון מקרוב סוגים שונים של מערכות, ואת מידת היעילות שלהן. הקורס מעניק ידע מספק כדי להתקין, לתקן ולטפל במערכת מתח נמוך.

למה משמשות מערכות סולריות?

מערכות אלו נתפסות אצל רובנו כקשורות לדוד שמש. זה אומנם נכון, אך יכולתן חורגות היום הרבה מעבר לחימום המים. למעשה, מוצרים אלו מאפשרים להמיר את אנרגיית החום של השמש לחשמל, ובכך לחסוך בהוצאות הכרוכות בייצור אנרגיה. מדובר במקור זול וזמין של אנרגיה, שייצורה אינו פוגע באיכות הסביבה כמו האלטרנטיבה, שהיא שריפת דלק בתחנת כוח מזהמת. יכולתן המצוינות מוכחת דרך חימום יעיל של מים בדוד שמש, והמסקנה המתבקשת היא שצריך להרחיב את הפעילות, ולהשתמש באנרגיה זו גם בתחומים נוספים.

לומדים היום את המקצוע של המחר

מדינת ישראל התחייבה שתספק 10% לפחות מצריכת האנרגיה של המדינה מאנרגיה סולרית, וזאת כבר עד שנת 2020. המשמעות היא שיש צורך בהול בהכשרה של מתקינים מיומנים של מערכות סולריות. הקורס מיועד בעיקר עבור אנשים בעלי אוריינטציה טכנית, ובעלי ידע בחשמל. קורס לתכנון והקמתן מועבר על ידי פורצי דרך בתחום, שעומלים על פיתוחן ושכלולן. נראה כי מדובר במקור אנרגיה זמין וזול, ולכן הולכת וגדלה ההתעניינות בנושא לא רק מצד של המדינה, אלא גם מצדן של חברות רבות, שישמחו להקטין את חשבון החשמל שלהן. המשמעות היא אפיקי תעסוקה פוטנציאליים רבים, שרק ילכו ויגדלו. עוד חדשות טובות הן שהקורס אינו ארוך ואינו מצריך תארים מיוחדים או דרישות קבלה גבוהות. יחד עם זאת, הלימוד אפקטיבי במיוחד עבור אנשי מקצוע טכניים, בעלי רקע בהתקנה של מערכות ברמות מורכבות שונות.

פוטנציאל אדיר

חשוב לציין, שמערכות אלו יכולות להתאים גם לשימוש פרטי, ובכך להכניס למעגל הלקוחות הפוטנציאליים גם את הלקוחות הפרטיים, ובוודאי כאלו שיש להם בית פרטי. כאן ירוויחו אנשי המקצוע שיקדימו ללמוד את התחום וייכנסו לעבודה ראשונים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים