כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס בישול בריא

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמת העלייה של המטבח הבריא והתזונה הבריאה. במסגרת מגמה זו נוכל להבחין בצמצום צריכת בשר, בשר מעובד, חטיפים ואף מוצרי חלב במקרים קיצוניים יותר. מהפיכת הבריאות מגובה במחקרים אינספור המעידים על נזקים בריאותיים הנגרמים עקב תזונה.

16/02/2017

אילו מזונות נכללים בהגדרה של תזונה בריאה?

אילו מזונות נכללים בהגדרה של תזונה בריאה?
במסגרת תזונה בריאה, שאיננה טבעונית או צמחונית, נוכל למצוא מגוון רחב של פירות וירקות, אגוזים, דגנים מלאים וחלבונים. הסוד לתזונה מאוזנת ובריאה הוא מינונים נכונים של אבות המזון השונים, כאשר גם שומנים נכללים ביניהם. צריכה מאוזנת של כלל אבות המזון במינונים נכונים תבטיח קבלת כלל הויטמינים הנדרשים לגוף האדם.

מזונות "העל"

מזונות העל, הידועים בתור "סופר פודס" הינם דברי מזון מסוימים המכילים כמות גדולה מאד של רכיבים תזונתיים טובים לגוף. ביניהם נוכל למצוא את הספירולינה- הלא היא אצה בצבע כחול ירוק, המגיע לרוב בצורת אבקה אותה ניתן להוסיף למשקאות או למאכלים שונים. הספירולינה ידועה בתור אנטי דלקתית ומסייעת להרזיה. בנוסף, ישנו גם הקייל, ממשפחת כרובי העל אותו ניתן לבשל או לצרוך בצורת משקה כחלק משייק.

איך נדע לבשל מזון בריא?

לאור העובדה שמרכיבים רבים הנכללים במזונות העל או מאכלים בריאותיים רבים אינם נחלת הכלל ולא כולם מכירים את שיטות הבישול והצריכה שלהם, ישנן סדנאות וקורסים רבים המתמקדים בלימוד בישול בריא ומזין.

קורס בישול בריא

ניתן למצוא קורסים לבישול בריא ברחבי הארץ כולה, לרוב בבתי ספר לבישול או עסקים פרטיים אשר מעבירים סדנאות בישול ולאחרונה, לאור הטרנד ההולך וגובר של הבישול הבריא, הוסיפו סדנאות בישול בריא. במסגרת סדנאות אלו ילמדו המשתתפים איך להתנהל עם חומרי הגלם אותם אינם מכירים, כיצד לבשלם, מתכונים ייחודיים ובריאים המשלבים את כלל אבות המזון ובכלל על תזונה נכונה ובריאה.

עלות סדנאות בישול בריא

סדנא חד פעמית לבישול בריא לרוב תעלה באזור ה250 שקלים ומעלה למשתתף, כאשר ילמד לבשל מספר רב יחסית (מעל 5) מנות שונות אותן יוכל לטעום בסיום הסדנא יחד עם יתר המשתתפים במעין ארוחה שנערכת בסופה. העלות לקורס גבוהה יותר ולרוב נעה בין 2,500-3,500 ל9-10 מפגשים במסגרתם יועברו שיעורים ספציפיים הנוגעים למזונות מסוימים.

היתרונות בקורס המתמקד בבישול בריא

קורס זה למעשה חושף את המשתתפים ומלמד אותם לבשל . מעבר לכך, נחשפים המשתתפים לסגולות המזון הבריא על גוף האדם. לאחר קורס בישול בריאיחזרו המשתתפים, כל אחד לביתו ויביאו לידי ביטוי את שלמדו בסדנא במסגרת בתיהם, למשפחותיהם ויקיריהם. הקורס הוא למעשה דרך מסוימת באמצעותה ניתן להפיץ את הבשורה שהיא המזון והבישול הבריא.

רכישת טכניקות בישול

במסגרת הקורס יועברו שיטות בישול וטכניקות ייחודיות המשלבות בישול בריא, כמו למשל טכניקת ה"סו ביד", הלא היא בישול בוואקום. באמצעות שיטת בישול זו נשמרים הערכים התזונתיים של המזון המבושל, כמו כן הויטמינים והמינרלים נשמרים בצורתם המיטבית. טכניקות אלה יכולות לשמש ככלל בבישול ולא רק בישול של המתכונים שנלמדו במסגרת קורס הבישול הבריא.

קורס הבישול הבריא- פתח לחיים בריאים וטובים

קורס הבישול הבריא חושף את משתתפיו לסגולות התזונה הבריאה וחשיבותה לאדם. קורס בישול שכזה עשוי לחשוף את המשתתפים בדרך עקיפה לדרך חיים בריאה ככלל, ללא קשר לבישול ומזון וזאת מתוך העלאת המודעות לנושא בריאות הגוף והנפש ורמת ההשפעה שיש לאדם על בריאותו באמצעות ספורט, תזונה ורוגע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים