כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמת המטפלת לצרכי הנכה

בחירת המטפלת הנכונה בעבור צרכי האדם הנכה תוכל להקל רבות על חייו, ועל בני משפחתו. מטפלת תוכל להוריד מכם את עול הדאגה המתמדת לאותו אדם, ולקחת על עצמה תפקיד מרכזי בסיוע לאדם הנכה במהלך היום והלילה.

19/02/2017

שוכרים מטפלת באופן פרטי או דרך חברה

שוכרים מטפלת באופן פרטי או דרך חברה
ניתן לשכור את שירותיהן של מטפלות בעבור אנשים נכים או אנשי הגיל השלישי גם באופן פרטי וגם דרך חברה העוסקת בכך. מטפלות בשוק הפרטי לרוב ידרשו תעריף גבוה יותר בעבור עבודתן, אך ייתכן כי תחושו בטוחים יותר בידיים של מי שבחרתם לגמרי בעצמכם. מנגד, שכירת מטפלות דרך חברה המתמחה בכך תאפשר לכם לבחור מבין מגוון רחב של מטפלות ומטפלים. כך או כך, חשוב שתבחרו בסופו של דבר אך ורק באשת מקצוע שמשרה עליכם ביטחון ותחושה טובה.

מתאימים את המטפלת לצרכי הנכה

כל אדם נכה הסובל ממגבלה פיזית חווה קשיים בהתנהלות באופן עצמאי בחיי היום יום שלו. בעת בחירת המטפלת, כמובן שיש להתאים אותה אל צרכיו הספציפיים של אותו מטופל. אנשים המתניידים למשל עם כיסאות גלגלים זקוקים למטפל שיוכל לדחוף אותם – פעולה שעשויה לדרוש כוח פיזי רב אם לא מדובר בכיסא גלגלים ממונע. לא רק כיסאות גלגלים מכתיבים את בחירת המטפלת המתאימה, כי אם גם ההעדפות האישיות והחיבור של האדם המטופל אל הגורם המטפל (האם יעדיף שתטפל בו אישה או שיטפל בו גבר למשל).

יש לבחור מטפלת עליה תוכלו לסמוך בעיניים עצומות

המטפלת אמורה בסופו של דבר להוות מעין עזר חיצוני וצמוד לאדם הנכה, ולפיכך, עליה להיות אדם שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות. המטפלת תלווה את הנכה ברבות מן הפעולות השגרתיות שלו – החל מן הליווי למקלחת, דרך ההליכה אל הבנק, וכלה בפגישות עם מכרים ובני משפחה. אין טעם לשכור את שירותיה של מי שאינכם יכולים לסמוך עליה, ולכן חשוב להקשיב לתחושות הבטן המתעוררות בכם כאשר אתם פוגשים לראשונה את המטפלת. ניתן להתייעץ כמובן עם בני משפחה ומכרים בעת בחירת המטפלת, ולקחת בחשבון גם את התחושות המתעוררות בהם.

סוגרים מראש מהו השכר בעבור העבודה

בדומה לשירותים אחרים של בעלי מקצוע, גם בתחום זה חשוב לדעת מראש מהו השכר שאותה מטפלת דורשת בעבור עבודתה. ככל שתקדימו לסגור זאת, כך תיתקלו בפחות קשיים ואי הסכמות בהמשך. כמובן שהשכר צריך להיות הגון והולם, ולתגמל את המטפלת בעבור עבודתה הקשה. שכר שאיננו מכבד את מי שמבצע את העבודה יגרור כנראה גם עבודה באיכות פחות טובה – דבר אותו אתם כנראה מעוניינים למנוע.

מקפידים לשמר את העצמאות של האדם הנכה

גם אם הוחלט לשכור את שירותיה של מטפלת, חשוב בכל זאת להקפיד לשמר את תחושת העצמאות של האדם הנכה. זאת כמובן ככל יכולתו וככל שהוא חש רצון וצורך בכך. במידה ואותו אדם זקוקה לסיוע מן המטפלת רק בתחומי חיים מסויימים ויכול להתנהל בעצמאות מלאה בתחומי חיים אחרים – הרי שאין טעם שהמטפלת תשתלט גם על אלו האחרונים. התניידות עם כיסאות גלגלים היא דוגמא מצויינת לכך – אדם שזקוק לסיוע בהתניידות ממקום למקום, אך מסוגל לחלוטין לקיים אורח חיים נורמטיבי ותקין בהקשרים אחרים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים