כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התמחות בפוריות במסגרת לימודי רפואה

לימודי הרפואה מציעים מגוון מסלולי התמחות לבחירת הסטודנט. אחד ההתמחויות המעניינות והמבוקשות הינה התמחות בפוריות, בה נלמדים סוגים שונים של טיפולי פוריות לגברים ונשים כאחד.

21/02/2017
בחירת התמחות היא בין השלבים המרגשים והחשובים ביותר בתהליך ההסמכה והלימודים של רופאים ברחבי העולם. ההתמחות מאפשרת לרופא להביא לידי ביטוי את הידע שצבר והיא מעניקה פתח לקריירה בתחום. הלכך, ההחלטה על תחום ההתמחות הינה חשובה ביותר והיא לרוב תקבע את תחום העיסוק הרפואי של הסטודנט לאורך כל הקריירה.

מה מיוחד בהתמחות בפוריות?

התמחות בפוריות הפכה בשנים האחרונות לאחד התחומים המבוקשים ביותר בקרב סטודנטים לרפואה. היא מעידה על הרצון של הרופאים לסייע לגברים ונשים להיכנס להריון, כמו גם על ההתקדמות הרפואית והטכנולוגית של התחום. הייחודיות באה לידי ביטוי בכך שיש סוגים שונים של טיפולים. מי שבוחר להתמחות בנושא הזה צריך להכיר את כל סוגי הטיפולים ולהיות בקיא בחידושים האחרונים.

סוגי טיפולים ומאפיינים בולטים

הנה למשל כמה מאפיינים בולטים של טיפולי פוריות שונים עליהם ניתן ללמוד במסגרת תקופת ההתמחות:

מעקב זקיקים –

זהו טיפול יעיל שמטרתו לקבוע את מספר הזקיקים וגודלם ואת עובי רירית הרחם בכל שלב של ניסיונות הכניסה להריון. בדיקת מעקב זקיקים מהווה את אחת מאבני היסוד של הטיפול המודרני, ולרוב היא מבוצעת באמצעות בדיקת דם והדמיה עם אולטרסאונד.

גרימת ביוץ –

סוג נוסף של טיפול מתמקד בהיבט של גרימת ביוץ. זהו ניסיון לייצר הריון באופן טבעי ועם מינימום של התערבות רפואית. הטיפול הוא תרופתי וניתן לבצע אותו על בסיס תרופות או בצורה של כדורים. כמו כן, יש רופאים שממליצים על שילוב בין שיטת גרימת ביוץ לבין הזרעה.

הזרעה תוך רחמית –

זהו טיפול שכולל הכנסת זרע נקי לתוך חלל הרחם דרך צוואר הרחם והנרתיק, בתזמון שעולה בקנה אחד עם מועד הביוץ של האישה. הטיפול מתאים לבני זוג שמתקשים להיכנס להריון בגלל סיבות ספציפיות. הוא מתאפיין באחוזי הצלחה גבוהים והוא לא נחשב מסוכן. תהליך ההזרעה גם מאפשר להתגבר על סביבה חומצית עוינת של הנרתיק, או להתמודד עם מצבים של ריר צווארי.

הפריה חוץ גופית –

תהליך הפריה חוץ גופית מוכר לסטודנטים לרפואה בשם IVF וכיום הוא אחראי על לידתם של 4% מכלל התינוקות בעולם. בתהליך הזה מנסים ליזום מפגש בין הביצית לזרע בתנאי מעבדה. הטיפול מומלץ לנשים עם חצוצרות חסומות או חסרות ולאחרונה הוא גם מומלץ על ידי אנשי מקצוע כדי להתגבר על בעיות זרע מסוימות, הפרעות בתהליך הביוץ, הורמונים מורכבים וכן הלאה.

מסלולי לימודים

מכל האמור לעיל קל להבין מדוע יש כך כל הרבה מסלולי לימוד שונים עבור סטודנטים שבוחרים להתמחות בנושא של פוריות. מטרת מסלולי הלימודים היא להכין את הסטודנטים לקריירה בתחום בצורה הטובה ביותר, תוך מתן תשומת לב למאפיינים הרגישים של המקצוע. במקביל, מסלולי הלימודים מנסים לשלב בין ההיבט התיאורטי והמעשי.

מטרת הלימודים

מטרת הלימודים היא לאפשר לסטודנטים לרכוש התמחות, להתנסות בפרקטיקות טיפוליות שונות בסביבה סטרילית ובטוחה ולהתמקצע כמה שיותר לפני עבודה מקצועית בתחום. זו גם הסיבה לכך שאת הלימודים העיוניים והמקצועיים הנדרשים להסמכה כרופא פוריות יש להשלים במסגרות מתאימות בלבד.

מהם לימודי התמחות משולבים?

לימודי התמחות מוצעים על ידי מרפאות פוריות ברחבי הארץ והם מיועדים למי שאינו בוגר של לימודי רפואה כללית. אלו לימודים שמתאימים למי שרוצה להכיר את התחום למרות שיש לו הסמכה בגניקולוגיה, או לכל מי שרוצה לעבור הסמכה נוספת באחד מתחומי הפוריות הספציפיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים