כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך להפוך את ביתכם לאקולוגי

בנייה אקולוגית שמה דגשים על חסכון תוך שימת דגש על לחסוך פגיעה באיכות הסביבה. במאמר הנ"ל נסביר בהרחבה על חשיבותו של בית אקולוגי ובמה החיסכון במה לידי ביטוי.

21/02/2017

אם לא נשמור על הסביבה לא נשמור על עצמנו

אם לא נשמור על הסביבה לא נשמור על עצמנו
נושא איכות הסביבה עומד על הפרק כבר עשורים רבים ואמנם נעשים שינויים שמתבטאים בתקנות רבות ובחוקים מגוונים מרחבי העולם, אך עדיין נראה שאנו לא עושים מספיק. עובדה זו קשורה בעובדה שברמה הפרטנית, ברמה האישית, כל אחד מאתנו לא מודע מספיק לחשיבותה של הסביבה ואנחנו עדיין משאירים דוד שמש פועל שעות על גבי שעות, נמנעים מלהקדיש עוד דקה למחזור, מלכלכים את הטבע ולמעשה פעולות אלו לאו דווקא נובעות מחוסר אכפתיות או אי הבנה אלא פשוט מחוסר מודעות.

הפיכת הבית לאקולוגי זוהי הבחירה שלכם

שינוי גדול מתחיל משינוי קטן, או במקרה אליו או שואפים, הרבה שינויים קטנים. אם כל אחד מאתנו יקדיש תשומת לב לנושאים הרלוונטיים לגבי הסביבה ויהפוך את ביתו למעט יותר אקולוגי, השינוי יקרה מהר הרבה יותר ממה שנראה. שינוי הבית הפרטי שלכם לאקולוגי יותר גם יחסוך לכם כסף. על ידי בית חכם או אפילו פשוט הרבה יותר, שינוי הרגלים, תופתעו לגלות כמה זה קל. שינוי הרגלים יכול להתבטא בהדלקת אורות בבית ושימוש באור טבעי, חיסכון בשימוש של דוד שמש ועוד שלל אפשרויות שמחכות שתבצעו אותן יוכלו להקטין את חשבון החשמל בסוף החודש.

כיצד פסולת אורגנית תועיל לכם יותר מאשר בפח הזבל

בנוסף לצמצום החשמל אותו אתם צורכים תוכלו למחזר חומרים רבים וכך להקטין משמעותית את הפסולת שאתם מייצרים. פסולת רבה יכולה להיות ממוחזרת ויש מדינות באירופה כמו שבדיה שממחזרות 90 אחוז מהפסולת. זהו נתון מטורף ואנחנו יכולים להגיע קרוב אליו אם רק נאמין. כיצד אפשר להתחיל? ראשית, התקינו מתקן קומפוסטר בביתכם. מתקן זה מאפשר לכם למחזר פסולת אורגנית וכך תהפכו אותה לדשן לגינה. גם אם אין ברשותכם בית פרטי תוכלו לקיים את מצווה זו יחד עם השכנים או דיירי הבניין האחרים אפילו בבניין רב דירות. תחת פסולת אורגנית ניתן למצוא קפה, פירות, ירקות, תה, שאריות אוכל ועוד.

מחזור מוצרי פלסטיק גם כשאין פיקדון

רובנו מכירים את עולם מחזור הפלסטיק בעיקר בגלל הבקבוקים הקטנים שמקנים לנו כמה אגורות. מחזור צריך להיות מושרש כעיקרון ולאו דווקא בגלל תמורה. באותה מידה שתחסכו בחשמל אם תפעילו דוד שמש קצת פחות, תוכלו לקבל סיפוק אישי ממחזור וזה לא ידרוש מכם יותר מידי. בגדים ישנים לא צריכים להיזרק ויכולים להיות מועברים לאנשים שבאמת צריכים אותם, כך גם תרמתם לסביבה וגם לאנשים אחרים. אותו הדבר גם לגבי צעצועים וכלי מטבח שאתם כבר לא צריכים. בנוסף, קרטונים, ניירות וניילון ניתן לזרוק לפחים מיועדים ולא לערבב אותם עם פסולת אמיתית שאין עמה מה לעשות. הדבר ידרוש מכם עוד כמה שניות מול פח הזבל וגם מעט אכפתיות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים