כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זכויות עובדים - מהן הזכויות שלנו בעבודה?

החוק במדינת ישראל קובע שלכל עובד יש זכויות בסיסיות המעוגנות בחוק, שעל המעסיק לכבד וליישם אותם. למעשה, זכויות אלו הינן זכויות יסוד והעובד זכאי להן ולא יכול לוותר עליהן מרצונו. במידה ומעסיק מפר את הזכויות הללו, הרי שהוא מסתכן בקבלת קנסות גבוהים והגשת כתבי אישום פליליים כנגדו על ידי משרד התעשייה והמסחר, שאחראי על אכיפת חוק זכויות עובדים.

27/02/2017

פירוט הזכויות המגיעות לעובדים

פירוט הזכויות המגיעות לעובדים
שכר מינימום – כל עובד מעל גיל 18, זכאי לשכר זה ובתנאי שעבד במשרה מלאה ולא יותר מ-186 שעות בחודש. החל מה-1.1.17, שכר המינימום הנקבע בחוק הינו: 26.88 שקלים לשעה.
יתרה מזאת, מקום עבודה, המעסיק אנשים עם מוגבלות, רשאי לשלם פחות משכר המינימום הקבוע בחוק, בתנאי שיש לו אישור לכך ממשרד התעשייה והמסחר.
דמי נסיעה – במידה והעובד מגיע לעבודה, תוך שימוש בשלוש תחנות של תחבורה ציבורית, מקום העבודה מחויב לשלם לו דמי נסיעה. במידה ויש הסעות מסודרות למקום העבודה, הוא לא מחויב לשלם דמי נסיעה.
הפסקות – אם יום העבודה של העובד נמשך לפחות 6 שעות עבודה, הרי שהוא זכאי להפסקה בת 45 דקות לפחות. במסגרת ההפסקה, העובד יכול לבחור אם להישאר במקום העבודה או לעזוב אותו וכל זאת בתנאי שלא צריכים אותו, כלומר שאין דרישה לנוכחות שלו במקום.
הסכם עבודה – על כל מעסיק לפרט על תנאי העסקת העובד בכתב. יש לכלול בהסכם זה את פרטי העובד, פרטי החברה, הגדרת התפקיד, הגדרת השכר וזכויות נלוות.
דמי הבראה – ניתנים לכל עובד, במידה ועבד במקום העבודה למעלה משנה. אלו מסתכמים לסכום של 374 שקלים ליום, כאשר בשנה הראשונה, מקבלים תשלום על חמישה ימי הבראה; בשנה השנייה, השלישית והרביעית, שישה ימים; ואילו החל מהשנה הרביעית עד העשירית, שבעה ימים.

מפרים לכם את הזכויות?

במידה והמעסיק עובר על החוק ומפר את הזכויות שלכם, דעו שבתור התחלה, אתם יכולים לפנות ולהתלונן עליו לממונה המחוזי, הנמצא במינהל אכיפה, בעיר בה אתם מתגוררים. במסגרת התלונה, תצטרכו לתת את פרטיכם האישיים, את פרטי המעסיק וכמו כן לתאר אילו זכויות הופרו.

במידה ואתם מעוניינים להשתמש בייעוץ מקצועי, תוכלו לפנות לבעל מקצוע הפועל בתחום כמו,
עו"ד דיני עבודה זה ידע למצוא את הפתרון המתאים לסכסוך שנוצר בין עובד למעסיק ואף ייצג אתכם בבית המשפט, במידה ותרצו להגיש תביעה כנגד המעסיק. לפני שאתם בוחרים עורך דין, מומלץ לקרוא המלצות וחוות דעת וכמו כן לבדוק מספר הצעות מחיר ואז להחליט מאיזה עורך דין, לקבל את הייעוץ והשירות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים