כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חשיבותו של דוד שמש בדירה שכורה

שוכרים דירה בתל אביב? אחת מהשאלות שתשאלו היא האם יש דוד שמש או חשמל... קראו את הכתבה הבאה שתעזור לכם להחליט!

30/06/2013
רוב האנשים שואפים להתחיל את חייהם העצמאיים פחות או יותר כאשר הם משתחררים מהצבא או מתחילים בלימודיהם האקדמיים. אבל כידוע, זהו גיל שבו קשה מאוד לשלם שכירות על דירה בכוחות עצמכם. לכן, אחד הדברים החשובים שכדאי שתשימו לב אליהם לפני שאתם חותמים על החוזה הוא דוד השמש. מדוע וכיצד ניתן לחסוך? על שאלות אלה נענה במאמר.
לא קל להתחיל את חייכם העצמאיים. מעבר לדירה שכורה, בין אם היא עם שותפים ובין אם לאו, כרוכה בלא מעט הוצאות כספיות, וגם ההוצאות השוטפות הולכות ומצטברות להן מיום ליום. לכן, כאשר אתם מחליטים לעבור לדירה חדשה, חשוב שתשקלו את כל ההוצאות שעליהן תצטרכו לשלם. למשל, דמי שכירות נמוכים הם לא המרכיב היחידי שעליכם להתייחס אליו. במידה ואין בדירה הפוטנציאלית דוד שמש, פירושו של דבר הוא שלאורך כל ימות השנה תצטרכו לשלם חשבון חשמל יקר למדי.

חיסכון נוסף: בקשו מבעל הבית לשאת בהוצאות התחזוקה והתיקון

כיום דוד שמש נפוץ למדי. לכן, רוב הסיכויים שבדירות שתבדקו תגלו שאכן תוכלו ליהנות מיתרונותיו. אבל מסתבר שעדיין לא די בכך. זכרו, שאתם נמצאים בתקופה שבה עליכם להשתמש בכסף שלכם בתבונה. לא כדאי לכם להתבייש בזמן שאתם סוגרים עסקה עם המשכיר. קראו את האותיות הקטנות שמופיעות בחוזה ובדקו על מי מוטלת האחריות לתקן את דוד השמש במידה והוא מתקלקל.
אף על פי שדוד השמש משמש אתכם, לעתים קרובות ניתן להתמקח עם בעל הבית ולבקש ממנו שהוא יהיה זה שיישא בהוצאות הכרוכות בתיקון דוד השמש. במידה והוא יסכים, הרי שחסכתם לעצמכם הוצאות פוטנציאליות. מקרה יוצא דופן הוא שבעל הבית לא מסכים לבקשה זו. במקרה כזה, כדאי שתשקלו שנית אם כדאי לכם לשכור את הדירה. בעל בית שאינו מסכים לחתום על הסעיף שהצעתם, כנראה מודע היטב לבעיות שיש בדוד המותקן בביתו ואינו מוכן לשאת בהוצאות הכרוכות בתיקונו ובתחזוקתו, והאחראיות המלאה תהיה מוטלת עליכם.

לתקן בעצמכם ולחסוך כמה שקלים או להזמין בעל מקצוע?

אנשים רבים מתייאשים מהחיפוש המייגע אחר דירה שמתאימה לתקציבם ולטעמם. לכן, אם הם כבר מוצאים דירה שממש מוצאת חן בעיניהם, הם מתפתים לשכור אותה, אפילו שייתכן ויצטרכו לשלם לאיש מקצוע במידה והדוד מתקלקל. מצב כזה יכול לקרות גם לכם.
ייתכן שתוך כמה חודשים הדוד יפסיק לפעול כראוי ותצטרכו לתקן אותו. אבל מאחר ואתם מרוששים למדי, ייתכן ותתלבטו אם לתקן אותו בכוחות עצמכם או לקרוא לאיש מקצוע. התשובה היא חד משמעית: להזמין איש מקצוע. תיקון דוד דורש בדרך כלל טיפוס על הגג, ומדובר במשימה שעלולה להיות מסוכנת לחסרי ניסיון. כמו כן, ייתכן ותגרמו לדוד נזקים חמורים יותר, מה שעלול לגרום לכם לקרוא לאיש מקצוע ולהגדיל את הוצאותיכם.

לסיכום

דודי שמש חוסכים לכם כסף רב. תוכלו לחסוך אפילו עוד קצת כסף, אם בעל הבית יסכים לשאת בהוצאות התחזוקה והתיקון שלהם ואם תזמינו, בעת הצורך, איש מקצוע שיתקן עבורכם את הדוד.
המאמר נכתב באדיבות סולרית, המעניקה שירותי התקנה ותיקון לדודי שמש ולמערכות סולאריות מתקדמות.

המאמר באדיבות סולרית - מומחים לדודי חשמל ושמש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים