כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שמירה על השטיח בדירה עם בעל חיים

בעלי חיים בבית, במיוחד כאלה שאינם מאולפים, עשויים ללכלך ולפגוע בשטיחים. בעל הנכס עשוי להתרעם עקב המצב, ולכן קיימות אסטרטגיות טיפול ייחודיות במצבים אלה המבוססות על מספר אלמנטים שמבטיחים את שמירת הנכס במצב אופטימאלי:

05/03/2017

אילוף

אילוף
כלל ברזל בהצבתו של בעל החיים במקומות מוגדרים בבית, ולימוד שלו היכן מותר להיות והיכן עדיף לא להימצא. גם אם העובדים פותרים את בעיות האילוף, במידה וההליך נעשה בצורה לא נכונה, ייתכן כי בעל החיים לא יבין כי עליו להתרחק מהשטיח. במקרים קיצוניים, עקב מראהו וסגנונו – ייתכן שאף ימשוך בעלי חיים להימצא בו. במקרים חריגים, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום על מנת לקבל הנחיות כיצד להמשיך בתהליך אילוף מורכב יותר.

ערנות מוגברת

בעלי הנכס לא יודעים מתי וכיצד יפנה בעל החיים לכיוון השטיח. לכן, על דיירי הבית לגלות ערנות גבוהה במהלך שהייתם בבית ולהיות מוכנים להתמודדות מידית עם הגעת בעל החיים על מנת להרחיקו מגבולות השטיח. הרחקת בעל החיים מספר רב של פעמים, תוביל בסופו של דבר לכך שבעל החיים יכיר באזור ככזה שלא מומלץ לו להיות בקרבתו.

מחסור באימון ראוי

הדרך של אנשים המחזיקים בבעל חיים ומעוניינים למנוע מגע שלו עם אביזרים חשובים בבית אינה נעשית באימון אחד. ישנם מצבים שניתן להשתפר בהם רק בעזרת אימון רציף, ומדובר במאמץ מתמשך. דיירים אשר אכפת להם מאביזריהם ברמה מספקת ישקיעו מאמצים רבים באימון בעלי החיים שלא ללכלך את המוצרים בבית.

הכשרה לא נכונה של בע"ח וציפייה מהבעלים שינהגו אחרת

החזון של בעלי הנכס לגבי אופי הטיפול בשטיחים, במקומות בהם נמצאים בעלי חיים, יתאפשר רק אם יושם דגש בהכשרה נכונה של בעלי החיים. שכירת אנשים מתאימים אשר מבינים בפרטים הטכניים ועברו קורסי הוראה, עשויה לתרום למהלך ההכשרה התקין ולשפר תחום זה.

הבנת המציאות

אלמנט חשוב במקרים בהם נגרם נזק מצד בעל החיים, הוא היכולת להבין מה גרם לתקלה ומה ניתן לעשות על מנת לפתור אותה. לצורך זה, קיימים אנשי מקצוע אשר עוסקים בהכוונות ובהכשרות ייעודיות (בעל הבית מקבל מידע מפורט אודות בעל החיים וכן אודות פרטים טכניים שונים הנוגעים לתקלות מגוונות. כמו כן, הוא נערך להתמודד עם מקרים שונים וכן עם פניות מיוחדות מצד בעל החיים).

שמירה על השטיח עצמו

כאשר נמצא בעל חיים בבית, הסיכוי למנוע חיכוך בינו לבין אביזרים שונים בבית הוא נמוך. לכן, ייתכן כי שמירה מבעוד מועד על השטיח בזמן שבעלי הבית אינם נמצאים באזור, תהווה פתרון יעיל למניעת נזקים פוטנציאליים. כך למשל, כאשר אין דיירים בבית – ניתן לגלגל את השטיח או לקפלו (בצורה שלא תגרום לו לנזק). כמו כן, ניתן גם לשים כיסויים מיוחדים על מנת למנוע לכלוך ונזקים נוספים.

ביטוח של השטיח

במידה והשטיח הנו יקר, ניתן בהחלט לבטח אותו. כך, גם אם בעל החיים יגרום לנזק משמעותי לשטיח – בעל הנכס יוכל לקבל פיצוי כלשהו עבור הנזק. חברות גדולות בתחום זה, מציעות מסמכי ביטוח ואחריות למספר שנים. לפני כל רכישה מסוג זה, על הלקוח לבחון פרמטרים אלה במידה וקיים חשש לנזק עתידי מצד בעלי חיים שבביתו. ללא קשר לחברה שמכרה את המוצר, קיימות חברות ביטוח רבות שמציעות לבטח מוצרים רבים בבית גם במקרים שהושחתו על-ידי בעלי חיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים