כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הפעלת מכונות CNC

חיפשתם לימודים אודות קורס cnc? במאמר הבא נפרט ונלמד מהו הקורס, היכן ניתן ללמוד אותו ומה תנאי ההעסקה והעבודה שקוראים לכם בחוץ באם למדתם קורס cnc.

06/03/2017

הפעלת מכונות CNC

הפעלת מכונות CNC
טכנולוגיות מודרניות דורשות שיטות ייצור חדשניות, הכוללות מכונות מתוחכמות, המופעלות על ידי מחשבים ואנשי מקצוע בעלי הכשרה ייעודית ומקצועית ברמה גבוהה מאוד. כשאנו מדברים על עיבוד שבבי, מכונת ה- CNC תופסת מקום של כבוד בעולם הזה. "מפעילי מכונת CNC" הם בעצם מתכנתים, שמתכננים את המוצר מראש, ומכוונים את המכונה לייצור מדויק, התואם את התוכנית. חשוב להדגיש שבשוק העבודה יש דרישה הולכת וגדלה למומחים להפעלת מכונות CNC.

מהו CNC?

CNC - Computer Numerical Control
מכשיר ה- CNC כולל למעשה מגוון רחב של כלי עבודה, דוגמת מקדחה ומחרטה, כאשר הוא מופעל בהתאם לפקודות ממוחשבות שהוא מקבל. השילוב בין העבודה של הכלים השונים, שמתבצעת בצורה מדויקת, מאפשרת להגיע לתוצאות מעולות בכל הנוגע לייצור רכיבים שונים ממתכת ומעץ. מפעיל מכונת CNC הוא למעשה מתכנת במפעלים שעוסקים בעיבוד שבבי ממוחשב. אותו מתכנת מתכנן את המוצר, ובהתאם לתכנון קובע למחשב של CNC את כל הפעולות שיש לבצע בכדי ליצור את הרכיב. מפעיל מיומן ומקצועי מצליח ליצור מוצרים מדויקים ואיכותיים מאוד.

מה לומדים בקורס CNC?

תוכנית הלימודים של קורס CNC הינה מקיפה ביותר, ונוגעת בעיקר לנושאים הבאים:
• תכונות של מכונת CNC
• תכנון עבודה במכונה
• תפעול המכונה
• הייצור בפועל בעזרת מכונת CNC
• היכרות עם עולם החומרים
• היכרות עם התוכנות השונות
• תרגול מעשי במעבדה בפרויקטים שונים
• הרצאות תיאורטיות, המועברות על ידי מהנדסים, אנשי תוכנה ומומחים בתחום החומרים ובעיבוד שבבי

למי מתאים הקורס?

הקורס מתאים למסיימי 10 שנות לימוד לפחות, אנשים בעלי אוריינטציה טכנית, בעלי חשיבה יצירתית ויכולת לקלוט הרבה מידע חדש במהירות. לעיתים, מוסדות ההשכלה השונים מתנים את ההשתתפות בקורס בראיון מוקדם.

איך בוחרים מקום נכון ללימודי קורס CNC

מפעיל CNC הוא מקצוע טכנולוגי מבוקש, שהעתיד שייך לו, ולכן כדאי לשקול את בחירת מקום הלימודים בכובד ראש. חשוב למצוא מקום שלא רק ייתן לכם תעודה, אלא יעניק לכם כמה שיותר כלים מקצועיים. בצורה זו, כשתצאו לשוק העבודה תהיו בעמדת פתיחה מצוינת, ומעסיקים ישמחו לקבל אתכם לעבודה.

קבלה למקום העבודה

יש לזכור שמעבר לקבלה למקום העבודה, השאלה היא גם איך אתם מתפקדים מבחינה מקצועית בפועל. קורס איכותי ומקצועי, יסייע בידכם להתחיל את התפקיד שלכם ברגל ימין, ובהתאם, יאפשר לכם לצבור נקודות זכות אצל המעסיקים.

איך יודעים האם הקורס איכותי?

הדרך לזהות קורס טוב היא לבחון את תוכנית הלימודים שלו, המשך של הלימודים ואת המרצים שמלמדים בקורס. קבעו פגישה במוסדות השונים שמציעים את הקורס, ותשאלו מי מלמד, מה מלמדים וכמה שעות מעשיות של עבודה הקורס מקנה לכם. בסיום הפגישות שתקיימו במוסדות השונים, תוכלו בוודאי לבחור את המסלול הטוב ביותר בשבילכם. אל תמהרו להירשם לקורס הקצר ביותר, כי כך תוכלו להתחיל לעבוד מהר יותר, ואל תירשמו גם אוטומטית לקורס הארוך ביותר. חשוב לבחון את מה שמתאים ודרוש לכם, בהתייחס לזמן שיש לכם, ידע קודם ומעל לכל – התרומה של הקורס לעתיד המקצועי שלכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים