כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תדעו מתי לבצע בדיקות פוליגרף לעובדים

הרבה מאוד מעסיקים רוצים לדעת אם העובדים שלהם עושים את עבודתם כמו שצריך ותורמים את כל מרצם להצלחת החברה ולהשגת מטרותיה. למעשה, אם הם היו יכולים, הם היו מצמידים מצלמת מעקב לכל עובד ועובדת, על מנת לבדוק אם הם עושים את המוטל עליהם בצורה האופטימלית. כמובן שאי אפשר ליישם את הרעיון הזה בגלל פגיעה בזכויות העובד, אולם יש מקרים שבהם אין בכלל ספק שצריך לבדוק מה קורה בחברה. הצבת מצלמת מעקב במסדרונות היא פתרון אחד, אבל כשמעוניינים לבדוק כל עובד בנפרד יש פתרון מדויק עוד יותר: בדיקות פוליגרף לעובדים.

16/07/2013

מתי כדאי לזמן את העובדים לבדיקה?

בדיקות פוליגרף לעובדים כדאי לבצע בכל אחד מהמקרים הבאים:
חשד למעילה – אם נדמה לכם שכספים נעלמים מקופת החברה ויש לכם שידו של אחד (או יותר) מהעובדים שלכם במעל, זו סיבה מבוססת דיה לזמן את כל עובדי החברה או את חלקם לבדיקה מקצועית.

ונדליזם – אם אתם מגלים השחתה של ציוד או של קירות המבנה יש לכם עילה מצוינת לזמן את כולם לביצוע בדיקת פוליגרף לעובדים. אחרי הכול, זו דרך מצוינת לאתר את המשחיתים ולדאוג לכך שהם לא ימשיכו את דרכם בחברה.

שימוש בסמים – מעבר לכך שהשימוש בסמים בישראל הוא לא חוקי, הרי שכשמדובר בעובד שמשתמש בהם הדבר עלול לפגוע בתפקודו בעבודה, כמו גם להביא לדליפה (מכוונת או שלא מכוונת) של חומרים סודיים רגישים שאתם מעוניינים שיישארו בין כותלי החברה בלבד. לכן, אם יש לכם חשד שאנשים המועסקים בחברתכם משתמשים בסמים – תוכלו לאתר אותם בצורה מדויקת בעזרת בדיקות פוליגרף לעובדים.

גניבות – אם פורצת לפתע "מכת גניבות" אצלכם בחברה ואתם חושדים שהגנב פועל "מבפנים", בדיקת פוליגרף היא דרך מצוינת לאתר אותו.

ריגול תעשייתי – אם אתם רואים פתאום שהחברה המתחרה שוקדת על פיתוח של מוצר או שירות שבדיוק התחלתם לעבוד עליו בעצמכם לא מזמן, הדבר צריך להדליק אצלכם נורה אדומה ולגרום לכך לחשוד שמדובר באדם מבפנים שהעביר את המידע למתחרים שלכם. באמצעות בדיקות פוליגרף לעובדים שלכם תוכלו לאתר את האדם הזה ולדאוג לכך שייתן את הדין על מעשיו.

עובדים חדשים – בדיקות פוליגרף לעובדים חדשים הן דרך מצוינת להבטיח שהאנשים שיעבדו תחתיכם יהיו אנשים אמינים וישרים שאפשר לסמוך עליהם שיעשו את עבודתם כראוי ושיהיו מחויבים למטרות החברה.

איך עושים את זה?

ניתן לבצע בדיקות פוליגרף לעובדים על בסיס תקופתי, וכך להבטיח שהאנשים שעובדים אצלכם יהיו אך ורק אנשים אמינים שאפשר לסמוך עליהם. העובדה שמדי תקופה מתקיימת בדיקה תגרום גם לעובדים להתנהג בהתאם לציפיות, ולפחות מקרים של התנהגות חריגה. האפשרות השנייה היא לבצע בדיקה רק כשעולה חשד להתנהגות לא ראויה של עובדים, במטרה לאתר את אלה שסרחו ולמצות איתם את הדין.
את הבדיקה יש לבצע אך ורק במכון מורשה הפועל ברישיון ומנוהל על ידי בודק מוסמך המתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף לעובדים. בהצלחה!

המאמר מוגש באדיבות מכון פוליגרף שלמה ברוק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים