כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זכויות רפואיות בעבודה לאחר ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים דורשים תקופת החלמה מסוימת במהלכה המנותח לא קצרה סובל ממגבלות פיזיות מסוימות. הלכך, חשוב כי לדעת מהן מגבלות אלה וכן את הזכויות הרפואיות המגיעות לכם לאחר הניתוח.

07/03/2017

ניתוח כפוגע בהתנהלות ובכושר העבודה

ניתוח כפוגע בהתנהלות ובכושר העבודה
ניתוחים פלסטיים שונים, כגון: ניתוח הגדלת חזה, שאיבת שומן, ניתוח אף ועוד, דורשים תקופת החלמה מסוימת. במהלך תקופת ההחלמה המנותח סובל מתופעות וממגבלות רפואיות שונות אשר עלולות לפגוע בכושר העבודה וההתנהלות היומיומית. כך שחשוב להכיר לפרטים את כל המשמעויות של הניתוח, אם זה את התופעות וההשלכות הגופניות ואם זה את הזכויות הרפואיות המגיעות לכם. מטעם העבודה במסגרת החוק.

תופעות שיכולות לצוץ לאחר ניתוח פלסטי

אפילו אם אתם חושבים שאתם יכולים לעמוד בזה ואתם מסוגלים ללכת לעבודה, כי העבודה שלכם אינה בעלת אופי מלחיץ ואתם יושבים כל היום על הכיסא, עדיין ישנן תופעות לוואי לאחר הניתוח שיש סיכוי שיפריעו לך לתפקד בעבודה. בין אם זה כאבים באף, עור מתוח וכואב בעקבות ניתוח הגדלת חזה או כאבים באזור בו בוצעה שאיבת השומן וכן עוד תופעות שונות ומגוונות בניתוחים פלסטיים כאלה ואחרים. לכל ניתוח ותופעה יש את הטיפול שלה, אך באופן כללי חשוב לנוח על פי המלצת הרופא ולא לאלץ את עצמכם להגיע אל העבודה על משככי כאבים. הדבר עלול רק להזיק ולהאריך את משך תקופת ההחלמה וכן להוביל לתפוקת עבודה נמוכה יותר.

מגבלות גופניות ופרק זמן ההחלמה

לכל סוג ניתוח ישנה תקופת החלמה שונה, כך למשל תקופת ההחלמה המלאה מניתוח הגדלת חזה היא חודשיים בסך הכל. במשך חודשיים יהיה עלייך להמנע מפעילות גופנית, מהתרוצצות ציותר, ועלייך לתת לגוף שלך להסתגל לשתלים החדשים. החלמה מניתוח שאיבת שומן אורכת מספר ימים בודדים ואף ניתן לבצע פעילות ספורטיבית לאחר פחות מחודש ימים. החלמה מניתוח בטן אורכת בין שבוע ימים לשבועיים וניתן לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה לאחר כחודש ימים.

לחזור לשגרת העבודה

לאחר הניתוח על המנותחים לקחת מספר ימי חופש מהעבודה, בהתאם לסוג הניתוח וכן בהתאם לסוג העבודה. אם מדובר בעבודה הכוללת פעילות פיזית חשוב להקפיד לקחת חופשת מחלה מלאה בהתאם להמלצת הרופא המטפל. חשוב לדעת מראש ולקחת בחשבון את כל המגבלות הגופניות בהתאם לסוג הניתוח ואת השפעתן הישירה על מקום עבודתכם. לדוגמא, במקרים של ניתוח הגדלת חזה מתחת לשריר תקופת ההחלמה יכולה להמשך יותר זמן מהרגיל והמנותחת עלולה אף להתקשות בנהיגה ולכן על המנותחת ליידע על כך מראש את המעסיק.

זכויות רפואיות המגיעות למנותחות הגדלת חזה

ניתוחים פלסטיים שונים, בכללם ניתוח הגדלת חזה, נועדו לרוב לשם שיפור המראה החיצוני והאסתטי של המנותח ללא צורך רפואי-בריאותי חיוני. יחד עם זאת, חוק דמי המחלה בישראל אינו מבצע הבחנה בין מצב רפואי הכרחי למצב רפואי שאינו הכרחי כגון ניתוחים אסתטיים. החוק מתייחס באופן כללי למצבו הבריאותי של האדם. הלכך, במידה ועברת ניתוח הגדלת חזה וסיפקת מסמכים רפואיים המעידים כי את נמצאת במצב בריאותי לקוי הפוגע בכושר העבודה שלך, על המעסיק לשלם לעובד את ימי המחלה המגיעים לו על פי חוק.

המראה האסתטי חשוב אך הבריאות קודמת לכל

המראה האסתטי הסופי של השדיים יתקבל כחודשיים- שלושה לאחר הניתוח והחזה משנה את הצורה שלו קלות בשנה הראשונה של הניתוח. המטרה של הגדלת חזה לרוב היא למטרות אסתטיות ושיפור המראה החיצוני, אך תמיד עלינו לזכור כי ראשית כל מדובר בניתוח לכל דבר. לכן, חשוב מאוד לשמוע להנחיות הרופא, בכללם לקיחת ימי מנוחה מהעבודה המגיעות לך על פי חוק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים