כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בדיקת הארקת חשמל במרכז - רגע קטן שעשוי להציל חיים

הארקת חשמל היא אחד המרכיבים הבסיסיים ביותר מבחינה בטיחותית בכל מערכת מודרנית. כשמתגוררים באחת מהערים המרכזיות בישראל, נתקלים בנטיות רבות לתקלות חשמל . במאמר זה נסביר מדוע עליכם לוודא כי בבית שלכם הארקת החשמל תקינה.

14/03/2017

ערים מרכזיות הן השוקקות וההומות ביותר

ערים מרכזיות הן השוקקות וההומות ביותר
הערים המרכזיות הן לב המרכז התרבותי, הכלכלי והעסקי של מדינת ישראל – ולא בכדי. הן ערים הומות, שוקקות, צעירות, שתמיד מתרחש בהן משהו מעניין ושתמיד יש מה לעשות בהן – ויש בהן מאות אלפי תושבים שמעידים על כך. בערים הומות הן מבחינת תושבים, הן מבחינת מקומות עבודה ומבחינה עסקית והן מבחינה תרבותית, מובן מאליו שישנם גם בניינים במצב פחות טוב, וישנן גם תקלות בטיחותיות שונות.

חשמל בערים מרכזיות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר בהקשר של תקלות בטיחותיות בערים מרכזיות הוא תחום החשמל., שזהו תחום המרכז תחתיו תשתיות שלמות שלולא הן – העיר כולה לא הייתה מתפקדת. חשוב להכיר את המקרים השונים בהם יש צורך בשירות של חשמלאי, וספציפית להתמקד במה שנוגע להארקה – בדיקה שיכולה להיות משמעותית ביותר בהקשר של הצלת חיים ממש.

אז מהי הארקה ?

אם אתם לא יודעים בדיוק במה מדובר, נפתח ונסביר כי הארקה היא למעשה חיבור של תשתית חשמלית במרחב כזה או אחר לקרקע. המטרה במצב זה היא פשוטה מאוד – באמצעות כבל ההארקה, שיהיה כבל מוליך מלוח החשמל לכיוון הקרקע, ניתן לנתב זרם חשמלי חזק לאדמה – וכך למנוע התחשמלות במגע עם זרם זה. ללא הארקה – לא היה ניתן לקיים התנהלות תקינה ובלתי מסוכנת. כלומר- לא היה ניתן כמעט ליהנות מהחשמל.

יש להיזהר תמיד ולשמור על תקינות החשמל

חשוב להבין כי המצבים בהם הארקה היא חשובה כל כך הם מצבים של עומס יתר – כשישנה פגיעה בתשתית החשמל (לדוגמה, ברק) או כשישנו עומס יתר פנימי של המערכת – כאשר אינה הארקה, כל מגע עם מכשיר חשמלי יכול לגרום להתחשמלות מידית ומסוכנת ביותר, ולכן חשוב מאוד לבדוק את ההארקה ולוודא את תקינותה באמצעות חשמלאי מומחה.

חשיבותה של הארקה

כפי שבוודאי הבנתם, בדיקת הארקה היא חשובה ביותר בכל מרחב מודרני באשר הוא, בין אם מדובר בבית שלכם ובין אם מדובר במקום העבודה שלכם. בעיר תל אביב , למשל, ישנן עשרות ומאות אלפי דירות, ואלפי בתי עסק – ובכל אחד מהם חייבת להיות הארקה תקינה שנבדקה על ידי חשמלאי בודק ומורשה. אתם צריכים לוודא את זה, ולבצע בדיקת הארקה תקופתית במסגרת האחריות שלכם על המרחב שבו אתם חיים או עובדים – למען כל הנמצאים בו ולמען הבטיחות האישית שלכם עצמכם.

יש לטפל במהירות בהארקה שאינה תקינה

כשזה נוגע להארקה ולתקינות שלה, חשוב לוודא זאת מוקדם ולא מאוחר – אם אתם לא בטוחים שהדבר נבדק ונמצא תקין בשנים האחרונות, פנו לחשמלאי מקצועי שיבצע עבורכם את הבדיקה הפשוטה בבית שלכם, ובמידת הצורך יתקין עבורכם הארקה חדשה שתבטיח את השימוש הבטיחותי שלכם במכשירי החשמל השונים בבית או בבית העסק שלכם לאורך זמן. אל תתרשלו בכך – מדובר באמת בעניין של חיים ומוות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים