כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

למי צריך לפנות כשיש תקלה בגיר ברכב?

כמעט לכל בית בישראל יש רכב בשימוש. לכן חשוב מאוד להכיר את כל התקלות והדרכים לטפל בהם. במאמר שלפניכם נדבר על תקלות במערכת ההילוכים ברכב.

26/03/2017

מהו למעשה הגיר ברכב?

מהו למעשה הגיר ברכב?
הגיר הוא מה שמכונה "תיבת ההילוכים" של הרכב. תיבת ההילוכים אמונה על העברת התנועה מן המנוע אל גלגלי הרכב תוך ביצוע בקרה וויסות של הכוח והמהירות הנדרשים בכל חלק ייחודי של הנסיעה והעצירה. גיר תקין מבטיח נסיעה בטוחה ותפקוד תקין של הרכב.

כיצד ניתן לזהות תקלה הנובעת מגיר הרכב?

בשל העובדה שתיבת ההילוכים הינה הלב הפועם של הרכב, תקלה בתיבת ההילוכים תשפיע באופן מובהק על חווית הנסיעה עד לכדי כך שזו תיהפך למסוכנת. התחושה המוכרת ביותר בהקשר של תקלות גירים היא שהרכב אינו עובר בין ההילוכים בצורה "חלקה". בנוסף, ניתן לחוש בקושי מסוים של הרכב מבעבר, גם בנסיעה שהיא יחסית מישורית ופשוטה. במקרים קיצוניים יותר של שחיקה טוטאלית של תיבת ההילוכים, הרכב לא יתניע כלל.

מהן הסיבות לתקלה בתיבת ההילוכים?

בדומה לכל אלמנט המרכיב את הרכב, שחיקה ובלאי הם גורמים המשפיעים משמעותית על תקינותה של תיבת ההילוכים. סיבה נוספת העשויה ליצור תקלה בתיבת ההילוכים היא מקרה של מכה הנגרמת מתאונה למשל. בנוסף, היות ותיבת ההילוכים פועלת על גביי מערכת חשמלית, לעיתים תקלה במערכת החשמל של הרכב היא זו שתגרום למעשה לבעיה בתיבת ההילוכים.

מה עושים כשמזהים בעיה בתיבת ההילוכים?

ראשית וחשוב מכל, במידה ומזהים בעיה כלשהי ברכב ומניחים שהיא נובעת מתקלה בתיבת ההילוכים, אין לנסוע עם הרכב שכן נהיגה בזמן שיש תקלה בתיבת ההילוכים עשויה לגרום לתאונות ומסכנת חיי אדם. שנית, יש לפנות מיידית למוסך מורשה אשר מטפל בבעיות בתיבת ההילוכים ומספק חלקי חילוף טובים, איכותיים ומקוריים מבית היצרן של הרכב הרלוונטי.

מהו הטיפול המסורתי בתקלות בתיבת הילוכים?

הטיפול בתיבת הילוכים תקולה תלוי כמובן בסוג התקלה אותה מאבחן איש המקצוע. בהתאם לתקלה ולמצב תיבת ההילוכים, ימליץ איש המקצוע מהמוסך המורשה על אופן הטיפול אשר יכול לנוע מתיקון של הגיר והחלפת חלקים מסוימים ממנו ועד להחלפת הגיר כולו באחד חדש לחלוטין.

עלויות תיקון או החלפת תיבת הילוכים

עלויות תיקון או החלפה של תיבת הילוכים משתנה בהתאם ליצרן הרכב ועלות חלקי החילוף. מומלץ מאד לא להתפשר על איכות חלקי החילוף- חלק חילוף מזויף או שחוק עשוי להביא להתעוררות אותה בעיה בתיבת ההילוכים פעם נוספת או אף הגחתה של תקלה חדשה. החלפת גירים הינה יקרה יותר מאשר תיקון והחלפת מספר אלמנטים בודדים. המחיר הממוצע עבור החלפת גיר ברכב פרטי עומד על כ-5,000 שקלים עם אחריות. ברכבים גדולים ומסחריים המחיר מוכפל ואף יותר מזאת.

לא להתפשר על איכות

לאור תפקידה המרכזי של תיבת ההילוכים בתפקודו התקין של הרכב, במקרה של תקלה אסור להתפשר על איכות התיקון, החלפים או אנשי המקצוע המטפלים בשום מקרה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים