כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיטות להדברת עכברים

עכברים וחולדות הם נגע שכל אחד היה רוצה לסלק מביתו. לא מדובר רק בעצם קיומו של העכבר בבית, אלא בכך שהוא הורס, מזיק ומחבל בדברים רבים אשר נקרים בדרכו, החל בכבלי חשמל ועד קירות. אבל, אם פעם הדברת עכברים וחולדות הייתה נעשית בדרכים אכזריות ולא נעימות, הרי שהיום ישנן כמה וכמה שיטות 'הומאניות' יותר, כאלו שנחשבות ירוקות - כלומר לא פוגעות בסביבה וכמה שפחות במזיקים עצמם. הנה כמה שיטות כאלו:

16/07/2013

הדברת עכברים ביולוגית

שם זה ניתן להדברות אשר בהן נעשה שימוש באויב הטבעי של המזיק. במקרה הזה, החתול הוא כמובן האויב הטבעי של העכברים והחולדות, ולכן הכנסתו לבית תרחיק ותפחיד את המזיקים הללו. אגב, לא בטוח שתראו את החתול צד כלל - עצם העובדה שהוא נמצא בבית, תהפוך את העניין לאפקטיבי מאוד.

יתרונות: חיסול טבעי ופשוט, יעיל תמיד.
חסרונות: אם מדובר בחתול מבוית מידי, העכברים יחושו בזה. הם יידעו שהוא אינו מאומן מספיק ויצליחו להערים עליו.

הדברת עכברים אלקטרונית

הדברת עכברים אלקטרונית
לאורך השנים פותחו כמה וכמה מכשירים אשר מפיקים תדרים נמוכים שהאדם לא שומע, אך כאלו שמפריעים מאוד לחיות שונות. את המכשירים אף ניתן לכוון לתדרים ספציפיים, כך שיפריעו לחיות מסוימות. לדוגמא: מכשירים שמיועדים להרחיק ג'וקים מהבית, לא בהכרח יעשו את העבודה עם חולדות ועכברים, ולהיפך.

כך או כך, מדובר במכשירים אשר מרחיקים באופן מיידי את המזיקים מהמקום. אלו אינם יכולים לסבול את הזמזום הטורדני ופשוט מחפשים לעצמם מקום אחר, נסבל יותר. בני האדם שבסביבה לא יוטרדו מכך כלל, משום שהם אינם יכולים, כאמור, לשמוע את התדרים הנמוכים הללו.

יתרונות: הדברת חולדות ועכברים יעילה במיוחד, עליה המזיקים לא יכולים להתגבר ואליה הם לא יכולים להסתגל.
חסרונות: מדובר בכל זאת במכשיר שצורך חשמל (אם כי לא בכמות אדירה). ייתכן והתדרים שמופקים בו יפריעו לחיות המחמד - יש לבדוק זאת מראש.

מלכודות ללכידת עכברים

בעבר, היו משתמשים במלכודות הקפיץ או במלכודות הדבק ('שטיח') כדי ללכוד עכברים וחולדות. ככל שגוברת המודעות לעניין השמירה על הסביבה השימוש בהן הולך ופוחת, משום שהן אכזריות, לא הומאניות, גורמות סבל למזיקים והורגות אותם.

היום, ישנן מלכודות כלוב: מלכודות שכוללות פיתיון מסוים. ברגע שהמזיק מרים את הפיתיון - המלכודת נסגרת והוא נלכד. כך, אפשר להרחיקו מהבית למקום אחר, מבלי לפגוע בו, להכאיב לו או להזיק לו. זהו פיתרון מושלם.

יתרונות: זו מלכודת פשוטה, שניתן להכין אפילו באופן עצמאי. לא דורשת משאבים רבים.
חסרונות: לא תמיד היא עובדת בצורה יעילה. גם לאחר הרחקת המזיק, הוא עלול לחזור.

שיפור התנאים הסביבתיים בבית

עכברים וחולדות לא מגיעים לבית או לאזור מסוים כך סתם. הם נמשכים למקומות בהם יש שאריות של אוכל, ריחות של אוכל וכדומה - רצוי כאלו שיהיו גם מבולגנים והפוכים, מלאים במקומות מסתור נוחים, חורים בקירות ועוד.

אם תשקיעו מאמץ בסידור הבית, בשיפוץ שלו ובניקיונו, תרחיקו באופן מיידי את המזיקים הללו. למעשה, תגרמו לכך שלא יהיה להם כל צורך להגיע אליכם, כי לא יהיה להם מה לחפש בו. ניקיון וסדר הן מילות המפתח כאן.

יתרונות: תוצאות מיידיות, פעולה שלא מצריכה מאמץ רב ואמורה להיעשות באופן שגרתי.
חסרונות: לעיתים, גם פעולות אלו לא יספיקו משום שהסביבה בה נמצא הבית היא הבעייתית, ולא רק הבית עצמו.

אחרי שבחרתם את הדרך שבה תרצו להיפטר מהעכברים, תוכלו מומלץ להזמין מדביר המתמחה בהדברת עכברים בשיטה הספציפית שבחרתם. אם אתם מאתרים מדביר באמצעות אינדקס למציאת נותני שירות, מומלץ לוודא שברשות המדביר רישיון מטעם המשרד לאיכות הסביבה וכן לבחור באתר שמספק גם המלצות גולשים, כמו באתר דפי זהב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים