כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איחוד דוד חשמל לשתי דירות

דוד חשמל עושה שימוש בחשמל למטרת חימום המים בבית. מובן כי השימוש בו מצריך עלויות חשמל נוספות, ולכן קיימת האפשרות לאחד את דוד החשמל לשתי דירות שונות. כך גם הדבר נוגע לדיירים פוטנציאליים אשר רוכשים שתי דירות ומבקשים לאחדן לאחת.

04/04/2017

מדוע לבחור בדוד חשמל?

מדוע לבחור בדוד חשמל?
דודי חשמל נחשבים לאופציה פופולארית עבור בתים קטנים אשר לא קיימת להן נגישות לגז, ומותקנים בזמן בניית המבנים והדירות. עלויות ההתקנה והתחזוק נחשבות לזולות ביחס לאפשרויות אחרות, וכן הבחירה בהם נחשבת לידידותית לסביבה. דוד חשמל יכול להחליף כל דוד קטן (או בגודל בינוני) בבית. הוא נחשב לקל מבחינת המשקל, לקומפקטי ולשקט. עם זאת, עקב העובדה שדודי חשמל מסוגלים לחמם כמות מוגבלת של מים, אין הם מומלצים עבור בתים גדולים שצורכים כמויות גדולות יותר של מים חמים.

יעילות

דוד חשמל אינו צריך לשרוף דלק על מנת לייצר אנרגיה, והוא אינו גורם לאבדן אנרגיה דרך בזבוז של גזים. ההתקנה של דוד חשמלי אינה מצריכה שימוש באביזרים מסוימים (כמו צינורות או אמצעי עזר אחרים שנדרשים בעת התקנת דוד מסוג אחר) ולכן עלות ההתקנה נמוך משמעותית. שלא כמו דודי גז, דודי חשמל אינם מצריכים בדיקה תקופתית על מנת להישאר במצב תפקודי תקין. בדרך כלל, רק במצב שבו הדוד נשבר יש צורך לתקנו. בנוסף, בעוד שדודי גז עשויים להיחסם כאשר אינם תחת שימוש (לדוגמה בתקופת הקיץ) דודי חשמל יכולים להמשיך לפעול גם כאשר לא נעשה בהם שימוש.

לפני קנייה מלאה של דוד חדש, חשוב לבצע מחקר מעמיק בשוק ולבדוק אופציות הלוואה שונות

דיירים רבים אינם ממהרים לשפוך כספם עבור רהיטי בית שונים. עם זאת, דוד חשמל נחשב למצרך חיוני בבית ועל כן יש להשקיע בקנייה בו (ביו היתר, על מנת לחסוך כאבי ראש בעתיד). קבלת אישור מהבנק למימון של דוד חשמל איננה תהליך מורכב ומאושרת בזמן קצר יחסית. לרוב, הלקוחות מציגים בפני הבנק את נתוניהם הפיננסיים ובעקבות מתן האישור – יכולים לפרוס את תשלומיהם עבור הדוד החדש ולהפריש חלק ממשכורתם החודשית לגורם המממן. שיטה זו עדיפה עבור אנשים רבים, שכן אין הם חווים ירידה דרמטית בחסכונותיהם בצורה מיידית וכן הם מסוגלים להמשיך ולנהל את רמת החיים שאליה הורגלו.

בבחירת דוד נכון, רצוי לבדוק את השוק ולחפש אחר כלל הגורמים שמוכרים אותו

במקרים רבים הרוכש מבקש להשוות בין מספר סוגי דוד, ולבדוק עבור אילו מהם יכול לקבל את התמורה האיכותית ביותר. קיימות חברות מימון ובנקים שונים אשר עובדים עם חנויות ייעודיות בתחום ומציעים הטבות ועסקאות נוחות. חשוב להבין כי אסור להקל ראש בבחירת הדוד, ויש להיוועץ עם בעל מקצוע על מנת לראות היכן ניתן להציב את הדוד בבית, כיצד ניתן לחברו לתשתיות המים השונות ואיך ניתן לתחזקו.

פנייה לחברות ביטוח מומלצות חשובה במידה לא פחותה.

חברות הביטוח בהקשר של רכישת דודי חשמל נחוצות בצורה רבה, שכן במקרה של תקלה כלשהי בדוד או תאונה שבה נגרם לו נזק - יובטח ללקוח החזר כספי מלא לדוד חלופי או לתיקון התקלה. אין ספק שסוגיה זו חשובה מאין כמותה, שכן אנשים רבים חוסכים זמן רב על מנת לרכוש דירה – ודוד מתאים חשוב בצורה לא מבוטלת לתקינות השימוש בדירה. איבוד הדוד, מכל סיבה שהיא, עלול להכניס את בעל הנכס לסחרור כלכלי וכן לבעיות קשות בשימוש הרציף במתקני הדירה השונים (כמו חדר הרחצה והכיורים).
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים