כרגע באתר
7
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אחריות סתימת ביוב בבניין משותף

רמת הנזק מנזקי ביוב מושפעת מהקרבה של הבניין ושל דייריו לאזור בו היו נזקים וכן לסוג הבנייה והמשטחים באזור, במאמר הבא נסביר מי אחראי במצב של סתימת ביוב כאשר מדובר בבניין משותף.

04/04/2017

נזקים כתוצאה מדליפת ביוב

נזקים כתוצאה מדליפת ביוב
ככל שקיים צורך עז יותר לסתימת ביוב כך הנזק הפוטנציאלי באי-סגירתו גובר. עם זאת, נזקים שונים מסוג זה הסתיימו בתוצאות מינימליות הודות למבנים שהותאמו מראש לעמוד בפני אסונות מעין אלו. במקרים אחרים, דליפות ביוב קטנות גרמו לנזקים נרחבים הודות לאיכות הירודה של המבנים. בשנים האחרונות, נעשה שימוש נרחב בתכניות לסתימת ביוב על מנת להתמודד עם הנזקים הפוטנציאליים האפשריים.

מה גורם לדליפות ביוב

בעיות רבות התגלו לגבי איכות החומרים שנעשה בהם שימוש לבנייה. בעבר, על מנת לחסוך בעלויות, נהוג היה לצמצם באיכות החומרים, כך שהתוצאה שהתקבלה הייתה של מערכת ביוב מיושנת, ובאופן כללי תוצר בנייה חלש יותר. כמו כן, יש צורך בפיקוח מתמיד על איכות החומרים, כלומר בדיקת ההיתכנות לקורוזיה ולפגמים שונים במתכות, אשר עשויים להביא להיחלשותם ולדליפות שונות.

היתרון בבניית מערכת ביוב חדשנית

בנייה של מערכת ביוב לבניין משותף הנה תחילת התהליך בבנייה של המבנה. מובן כי כלל העלות איננה זולה, אך היא כלולה כחלק משקלול התמחור של הדירה. בנייה של מערכת חדשנית עם חומרים איכותיים תאפשר סביבת מחייה ראויה, ותמנע נזקים פוטנציאליים בעתיד. כמו כן, לקוחות רבים מבקשים להתאים את מערכת הביוב למבנה בו הם גרים, הן מבחינת מידות והן מבחינת המרחק ונקודות הגישה אליה. אין ספק כי מערכת חדשנית עשויה לתרום לערכו של הבניין, ולהביא לייחודיות אשר לא ניתן למצוא במקומות אחרים.

רתימת כל דיירי הבניין לפתרון תקלות

מגורים בבניין משותף מצריכים מכלל הדיירים להשתתף בעלויות התחזוק של הבניין ושל תשתיותיו. לדיירים יש זכויות וחובות – וכשם שזכותם ליהנות ממתקני הבניין ומשירותים שונים שהוא מציע, כך גם חובתם לדאוג לתשתיות תקינות ולשימור מצבו של הבניין. כחלק מחוק המקרקעין, אשר מקבע את הסוגיות המשפטיות הנוגעות למקרקעין, נכללים סעיפים מיוחדים הנוגעים לבניינים משותפים. על-פי החוק, כל דייר מחויב לקחת חלק בהוצאות הפיננסיות הנדרשות לשמירה תקינה על איכות הבניין. אי-ציות לחוק יכול להוביל להגשת תלונה כנגד הדייר, וכן לדרישה ממנו לעמוד בתשלומים.

סתימת ביוב יכולה להיעשות על-ידי אנשי מקצוע מתאימים

אינסטלטורים וחברות אחרות המתעסקות בתחום בוחנים את כלל הצנרת שעוברת בשכונה. במקרים ברורים, ניתן לאתר בעין את מקורות הדליפה הפוטנציאליים. במקרים פחות ברורים, נעשה שימוש במכשירים מיוחדים לאיתור דליפות. חשוב להבין כי אנשי מקצוע אלה עוברים הכשרה מעשית ופרקטית ענפה בתחום, ולכן האפשרות לבצע סתימת ביוב מורכבת בצורה עצמאית איננה מומלצת. חשוב בסיום עבודתו של בעל המקצוע לדרוש סיכום מפורט של ממצאיו, אשר יכלול את כלל הנקודות החשודות באזור כמקור דליפה אפשרי וכן את כלל הנתונים שהתגלו בביצוע העבודה אודות מצבה הכללי של מערכת הביוב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים