כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי סחר בינלאומי

סחר בינלאומי הוא בין המאפיינים הבולטים של השוק המודרני. מי שרוצה להשתלב בענף צריך ללמוד את התחום על בוריו. בנוסף, ניתן להשתמש בהכשרה כדי להעשיר את הידע הקיים ולמלא תפקידים בכירים בחברות מקומיות וגלובליות

06/04/2017

תחום הסחר הבינלאומי

תחום הסחר הבינלאומי
תחום הסחר הבינלאומי מאפיין את העידן הגלובלי שבו אנחנו חיים. מסחר בינלאומי אחראי על חלק ניכר מההכנסות של מדינות שונות בעולם. באמצעות סחר בינלאומי ניתן לשפר את מערכי היצוא והיבוא, לסייע לאזרחים במדינות זרות ולחזק קשרים כלכליים וקשרי מסחר. עם זאת, התחום מטבע נחשב מורכב והוא דורש בעלי מקצוע שבקיאים גם במונחים השונים וגם בשפה המשותפת.

קהל היעד

הדרך להשיג את ההכשרה הנדרשת לטובת סחר בינלאומי היא ללמוד את התחום על בוריו. את זה ניתן לעשות במגוון רחב של מוסדות לימוד בארץ ובעולם. קהל היעד של הקורס כולל אנשים שרוצים להשתלב בתעסוקה בתחומי היבוא, היצוא והסחר הבינלאומי, כמו גם אנשים שעובדים בחברות שילוח ולוגיסטיקה.

תנאי קבלה

לימודי סחר בינלאומי מחייבים רקע של 12 שנות לימוד ומבחני כניסה. המבחנים הם בהבנת הנקרא, במתמטיקה ובאנגלית ובחלק מהמוסדות יש ראיון קבלה. בנוסף, לימודי סחר בינלאומי פונים לעובדים במגזר הציבורי שמועסקים בתור עמילי מכס ומנהלי רכש ולוגיסטיקה.

מטרת הלימודים

לימודי סחר בינלאומי באים לתת מענה על מספר מטרות חופפות. ראשית, הם שואפים להקנות לסטודנטים ידע תיאורטי שיעזור להם להשתלב בענף ולהבליט את הערך המוסף של המוצר או השירות שלהם בהשוואה למתחרים. שנית, הלימודים מהווים תשתית בטוחה להתנסות וחלק ניכר מהשיעורים מוקדש להיבט הפיזי. מעבר לכך, מטרת הלימודים היא לחשוף את הסטודנטים לטכניקות עבודה קיימות ולעדכן אותם לגבי חידושים שקשורים לסחר בינלאומי.

נושאי לימוד

היתרון של לימודי סחר בינלאומי בא לידי ביטוי במפגש בין מגוום עצום של נושאי לימוד. הנושאים מאפשרים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום של סחר בינלאומי למצוא את מקומו. כך למשל מתקיימים קורסים שמתמקדים בנושאים ספציפיים כמו מכירת זהב, לצד קורסים על ישראל במפת הסחר העולמי, על ניהול משא ומתן ועל שיטות הובלה. חוץ מזה, מדובר על אחד ממסלולי הלימודים היחידים שבהם הסטודנטים נחשפים גם להיבטים כלכליים וגם להיבטים משפטיים בסחר בינלאומי.
היכרות עם המאפיינים של לימודי סחר בינלאומי יכולה לסייע למי שמתלבט בין מסלולי הכשרה. בנוסף, כדאי להכיר את אפשרויות התעסוקה שעל הפרק:

יצוא ויבוא עצמאי

הקורס מעניק תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה לסטודנטים שעומדים בבחינות של משרד הכלכלה ובדרישות של המוסד האקדמי. לאחר קבלת התעודה ניתן להתחיל לעסוק ביצוא או ביבוא באופן עצמאי ולהשתלב במשק.

מחלקות סחר בבנקים

מי שמעדיף את ההיבט התיאורטי של מכירת זהב או יבוא ויצוא סחורות יכול להגיש מועמדות למחלקות סחר בבנקים. מחלקות הסחר מגייסות בוגרי לימודי סחר בינלאומי לעיתים קרובות על מנת להשתלב בשוק העולמי והגלובלי.

משרד הכלכלה

גם בגופים רשמיים של המדינה נרשם ביקוש גבוה לבוגרי לימודי סחר בינלאומי. חלק מהבוגרים מגישים מועמדות לעבודות מתגמלות במשרד הכלכלה, בעוד אחרים בוחרים להשתלב בתפקידי מפתח במשרד האוצר.

משך הלימודים

לימודי סחר בינלאומי נמשכים לרוב כ-120 שעות. שילוב שלהם עם תחומים אחרים מגדיל מטבע הדברים את מספר השעות, וגם המחיר משתנה בהתאם לאופי המסלול וסוג המוסד המלמד. רשימת המוסדות שמציעים קורסים של מסחר בינלאומי עולה מדי שנה ואליהם יש לצרף את מסלולי ההכשרה הרשמיים של מכון היצוא ומוסדות מדינה אחרים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים