כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס פציעות ספורט

לימודי ספורטרפיה הינם לימודי תעודה והם נמשכים עד שנתיים. על אף שמדובר בתעודה ולא בתואר אקדמאי, היקף הלימודים נרחב והתחום נלמד לעומק. כל הפרטים שכדאי לדעת על ספורטרפיה בהמשך.

19/04/2017

הכירו את מקצוע הספורטרפיה

הכירו את מקצוע הספורטרפיה
כל אחד במהלך חייו שואף לרכוש מקצוע והשכלה ולבסוף להשתלב בעולם התעסוקה, אנשים אשר מתעניינים בספורט בהחלט יכולים להתעניין בעולם הספורטרפיה. ספורטרפיה הינו תחום נרחב העוסק לרוב בהתמודדות עם פציעות ספורט, פיזיותרפיה והכנה לספורטאים לקראת רגעים חשובים.

מי מתאים ללמוד ספורטתרפיה

לימודי ספורטרפיה או פציעות ספורט יכול להתאים לקשת רחבה של אנשים, קודם כל אנשים אשר מתעניינים בספורט ורוצים לשלב את עולם הספורט כדרך חיים וכמקצוע . הלימודים לא דורשים ידע מוקדם או ציונים ממוסדות שונים על מנת להתקבל אליהם אך כן דורשים 12 שנות לימוד בבית ספר. לימודי ספורטתרפיה מתאימים לאנשים שרוצים להיות בקרב ספורטאים, לייעץ להם, להיות איתם ברגע המכריע בחייהם, לטפל בהם ולחיות את עולם הספורט בכל רגע והכי מקרוב שאפשר.

מה לומדים בקורס פציעות ספורט? ומה כוללת ההכשרה?

הספורטתרפיה, הוא קורס מקיף שכולל בתוכו מספר תחומים ונושאים שונים. מי שיעבור קורס ספורטתרפיה בהצלחה יוכשר וירכוש 4 תעודות מקצוע שונות: תעודת ספורטיפיסט מוסמך, תעודת מטפל בעיסוי שבדי, תעודת מטפל מוסמך בעיסוי ספורטאים ותעודת "קינזיולוגיה אלסטיק טייפ". היקף הקורס הינו 600 שעות ברוב המקומות והוא נפרס להיקף של שנה או שנתיים. ספורטרפיסט מוסמך עובר הכשרות בתחומים שונים כמו גוף האדם, אנטומיה, אורתופדיה, שיטות אימון, בדיקות גופניות, התאמת מדרסים, חבישות ועזרה ראשונה, מבחני שרירים שונים ועוד. בשלב הראשון של הלימודים הם יכללו בעיקר חומר תיאורטי ורפואי בתחום גוף האדם, לאחר השלמת הלימודים התיאורטיים, בשלב השני של הקורס, יתנסו התלמידים בהתמודדות עם פציעות, פיזיותרפיה וירכשו מיומנויות ויכולות שונות.

איפה ניתן ללמוד ולקבל תעודת ספורטרפיסט מוסמך

על מנת להיות מוסמך כספורטתרפיסט יש לעבור קורס מדויק ומוקפד אשר ילמד אתכם כל מה שיש לדעת על עולם הספורטתרפיה. הקורסים לרוב כוללים גם הדרכה מנטלית ויוצרים כלים אצל הספורטתרפיסטים לעתיד. היום בארץ קיימות מספר מכללות ומרכזי ספורט בהם ניתן לרכוש את המקצוע ולקבל את התעודות הרלוונטיות בכדי לעבוד בתחום. שני מקומות מובילים ללימודים מהסוג הזה בארץ הינן מכללת וינגייט לספורט בנתניה ומכללת רידמן לרפואה משלימה שסניפיה קיימים במקומות שונים בארץ. שתי המכללות האלו יכולות להעניק לכם את הידע והכלים על מנת להשתלב בעולם הספורט בצורה הטובה ביותר.

מה העלויות של קורס פציעות ספורט

קורס ספורטתרפיה הינו קורס בעל היקף רב של שעות, היקף ההסמכה הינו 600 שעות והוא נחשב לקורס מקיף ונרחב מאד. מחירי הקורסים משתנים משנה לשנה אך לרוב הטווח מחירים לקורס מהסוג הזה הוא בין 8500 – 10,000 שקלים לכל הקורס כולל דמי רישום, במקרים מסוימים ניתן לעבור רק חלק מהקורס ואז המחיר ישתנה.

מקצוע לחיים ללא צורך בתואר אקדמאי

אם אתם בעלי תשוקה לעולם הספורט ורוצים להכיר את הספורטאים מקרוב ולהיות לצידם ברגעים הקשים ביותר – ספורטתרפיה זה התחום בשבילכם. הלימודים מקנים עולם נרחב של ידע בתחום הרפואה, ספורט, פיזיותרפיה, התאמת מדרסים, וידע מנטלי. כל אלו יתנו לכם את הכישורים להתלוות לספורטאים הגדולים ביותר, להדריך אותם ולטפל בהם בדרך להישג הבא שלהם. לספורטתרפיסטים תפקיד מפתח בעולם הספורט, אין ספורטאי בסדר גודל בין לאומי שלא מחזיק ספורטתפיסט צמוד. הם מתלווים אל שחקני הספורט בכל הקריירה שלהם ועוזרים להם להתמודד עם פציעות ואף עם קשיים מנטלים שונים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים