כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה כדאי לדעת לפני שמבצעים התקנת דקים?

פתרונות ריצוף בעץ משדרגים את המראה החיצוני של הבית. מלבד המגזר הפרטי, אפשר למצוא אותם כיום גם בקרב בעלי עסקים, בתי מלון ועוד. הם משתלבים נהדר עם ריהוט גינה, אינם דורשים תחזוקה שוטפת, ומונעים התפשטות של מזיקים וחרקים. בעוד פרקטים מיועדים בדרך כלל אל חלל סגור, ואינם נדרשים להתמודד עם פגעי מזג האוויר, לדקים יש תכונות עמידות, והם אידיאליים לשימוש גם בטמפרטורות גבוהות או נמוכות במיוחד.

01/08/2013
על מנת לבצע התקנה איכותית של פתרונות עץ יש להכיר את האפשרויות השונות ואת ההבדלים בין המוצרים. הדק הוא סיפון עשוי קורות עץ הבנויים על בסיס עץ או מתכת. הסיפון מחובר אל הבסיס עם ברגים, ויש צורך בעבודה מקצועית כדי למנוע בליטות או שיפועים. סוגי העץ בהם משתמשים יקבעו במידה רבה את שביעות הרצון של הלקוח, כמו גם את המחיר. אלו הסוגים העיקריים של עץ המתאימים לשימוש בחצרות:
- אורן
- דאגלס
- איפאה
- טיק
- אירוקו

כל איזור וההתקנה שלו

כל איזור וההתקנה שלו
אחד היתרונות הגדולים של העץ הוא השתלבותו הייחודית בחלקים שונים של הבית. ניתן להזמין אנשי מקצוע, ולקבל הצעת מחיר על קורות עץ בכל אחד מהמקומות הבאים:
- לצד הבריכה
- בחצר
- במרפסת

ההתקנה דורשת היכרות עם הדרישות המוקדמות ובחירה של עץ מתאים. בשלב הראשון מגיעים אנשי המקצוע אל בית הלקוח, אוספים מידות, ומזהים את הנסיבות הקיימות. בשלב השני מתבצעת העבודה בשטח, ונבחר העץ אשר יורכב בסופו של דבר בחלל הפתוח. במידה ומדובר על פתרונות עץ המיועדים להיות מוצבים לצד הבריכה, חשוב לבדוק את מערכות המים ולהשאיר פתח לטיפול ותחזוקה. בחצרות גדולים נהוג לשים את העץ לצד דשא, עציצים או עצי דקל. לעומת זאת, במרפסת אפשר לבחור בעץ איכותי, ולנצל את המקום המצומצם על מנת לייצר מראה מרשים ומיוחד.

כמה עולה התקנה?

התקציב קובע במידה רבה איזה סוג של דקים יותקנו בבית. יש לציין, כי המחיר הוא לא תמיד אינדיקציה לאיכותו של העץ, משום שחברות מקצועיות מקפידות על עבודה ללא פשרות גם לאחר מתן הטבות ומבצעים. לקוח המעוניין להבטיח את שביעות הרצון שלו צריך לבחון את ההתקנה מפרספקטיבה כללית: עליו להשוות בין הצעות מחיר, להתייעץ עם נציגי החברה ולהעלות דרישות מיוחדות. חצר עם ילדים ובעלי חיים תדרוש שימוש בעץ עמיד אשר אינו נשרט בקלות, לעומת מרפסת סגורה במסעדה בה ניתן להציב קורות עץ עדינים יותר.
לסיכום, התקנה של דקים תלויה במידה רבה בצרכי הלקוח. קיימים הבדלים בין התקנה לצד הבריכה, בחצר או במרפסת, ולכן כדאי לקבל החלטה רק לאחר התייעצות מקיפה. בהיבט הכלכלי, פתרונות העץ משרתים את הלקוחות לאורך שנים, ונחשבים השקעה משתלמת המעלה את ערך הנכס.

המאמר נכתב באדיבות חברת ווד גאלרי, ייצור והתקנת דקים, פרקטים ורצפות עץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים