כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חיפוש התמחות במשרד עורכי דין בחיפה

חיפה היא עיר גדולה ומטבע הדברים ניתן למצוא בה התמחויות במגוון רחב של משרדי עריכת דין. עם זאת, על מנת להשיג את המטרה בצורה המהירה והקלה ביותר נדרשת התייחסות למספר נושאים. קבלו את המדריך המלא

25/04/2017
בוגרי לימודי משפטים נדרשים לחפש התמחות ומשרד שבו יוכלו לעבור את הסטאז'. רוב הסטודנטים מעדיפים למצוא התמחות באזור המגורים שלהם, בעיקר משיקולי עלות ותועלת. עם זאת, קיימים הבדלים מסוימים בין חיפוש התמחויות באזורים מסוימים בארץ.

היתרונות של התמחות בחיפה

חיפה היא עיר גדולה והמרכז הכלכלי, התחבורתי, המסחרי והמשפטי של אזור הצפון. כתוצאה מכך קל יותר למצוא התמחות בחיפה וכדאי לעשות זאת גם אם לא גרים בעיקר. התמחות בחיפה אטרקטיבית בין היתר עבור תושבי הקריות, עמק יזרעאל ואפילו צפון מישור החוף, השרון והשפלה. חיפה היא גם עיר שנמצאת בתנופת פיתוח אדירה, לכן החיפוש אחר התמחות עשוי להיות פשוט יחסית.

טיפים לחיפוש התמחות

התמקדות בחיפה היא רק חלק מההחלטות שצריך לקבל כאשר מחפשים התמחות במשרד עורכי דין. מיד לאחר מכן ניתן להשתמש גם בטיפים הבאים ולקצר את התהליך בצורה משמעותית:

א. המלצות על עורך דין בחיפה – רצוי לנצל את ההיכרות עם אזור חיפה והקריות כדי לקבל המלצות על עורכי דין מקומיים. המלצה של חברים, קרובים ובני משפחה יכולה לסייע לאתר משרד שבו ניתן לעבור את ההתמחות באווירה טובה ובצורה אפקטיבית.

ב. שעות התמחות – משרדי עורכי דין עשויים לדרוש שעות שונות מהמתמחים. בחלק מהמשרדים מאפשרים למתמחים לקחת חלק פעיל בעבודה שוטפת, בעוד בחלק אחר מגבילים אותם לפעילויות מסוימות בלבד. השאיפה היא למצוא משרד עורך דין בחיפה עם שעות נוחות שעולות בקנה אחד עם הלימודים וחיי החברה.

ג. מרחק וגישה – חיפה היא כאמור עיר גדולה וגם בתוכה יש מרחקים גדולים בין האזורים והשכונות. כתוצאה מכך, אחד הטיפים הוא לבדוק את המרחק של המשרד מהדירה השכורה או מבית ההורים. את זה אפשר לעשות באמצעות המידע המופיע באתרי האינטרנט, יצירת קשר עם נציגי המשרד או תיאום פגישת היכרות.

כמה זמן נמשכת התמחות?

מבחינת הדרישות של לשכת עורכי הדין, אין משמעות לשאלה איפה עוברים את ההתמחות. התנאי היחיד הוא לעבור התמחות של שנה במשרד של עורך דין שרשום בלשכה. לאחר מכן ניתן להירשם לבחינה עצמה, שנערכת בנושא שהנבחן התמחה בו. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבחלק מהמקרים עשויות להופיע במבחן שאלות שאינן מתחום ההתמחות.

ראיון לפני התמחות

עוד דרך להתכונן לקבלה להתמחות במשרד עורך דין בחיפה או בכל עיר גדולה אחרת בארץ היא להכיר את השאלות של הריאיון. הריאיון הוא שלב קריטי בתהליך הקבלה להתמחות והוא עשוי להשפיע גם על הקריירה המקצועית של המועמד. מעמד הריאיון מלחיץ מטבעו, אך כדאי לנסות להגיע אליו רגועים ככל האפשר. עדיף להקדים מאשר לאחר ורצוי להיות מוכנים לתהליך מיון ארוך.

מאפייני ההתמחות

כל התמחות במשרד עורכי דין היא חלק מתהליך ארוך שדורש הקצאה של זמן ומשאבים. יש להיערך למאפייני המשרה ולהתייעץ עם נציגים במשרד בכל מקרה של דילמה והתלבטות. כדאי לשמור על רמה גבוהה של מקצועיות ולנסות להפיק תועלת מהתקופה הזו. הפקת תועלת תבוא לידי ביטוי במגוון התנסויות ובצבירת ניסיון.

סיום ההתמחות

לאחר סיום ההתמחות ניתן להמשיך לעבוד במשרד עורכי הדין, או למצוא משרד אחר באזור. גם מהבחינה הזו יש יתרון לעיר גדולה כמו חיפה ולביקוש הגבוה לשירותים משפטיים באזור.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים