כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בריכות שחיה פרטיות- תקנון התכנון והבניה

בריכות שחייה ביתיות הפכו לדבר פופולארי בשנים האחרונות. הפרוצדורה לבניית בריכה ביתית היא מוסדרת ויש לעקוב אחרי ההוראות המצוינות בצורה מדוקדקת על מנת לשמור על רמת בטיחות גבוהה כמו גם, על מנת להימנע מתקלות עם הרשויות.

09/05/2017

תכנון ובנייה של בריכות ביתיות – העיגון בחקיקה הישראלית

תכנון ובנייה של בריכות ביתיות – העיגון בחקיקה הישראלית
החוק הישראלי נוטה להסדיר תקנות וחקיקה הקשורות בכל פרוצדורה שהיא בחיי היום יום של האדם מתוך כוונה לייצר סדר וארגון וכמובן, ליידע את הציבור בדרכי הפעולות החוקיות ולהימנע ממצב של אי ידיעה שאינה פוטרת אדם מעונש. תקנות תכנון ובנייה שהוסדרו בשנת 2008 מסדירות את כל נושא התכנון והבנייה בישראל, בין היתר את התכנון והבנייה של בריכות ביתיות.

מטרת התקנות- שמירה על בטיחות המשתמשים

מטרת התקנות הללו בעיקר לשם שמירה על בטיחות המשתמשים, כאשר התקנות מגדירות שיפוע, שוליים, משטח הבריכה, יניקת המים, סינון המים וכדומה. כל אלו נועדו לשמור על הבטיחות של המשתמשים בבריכה הביתית.

סוגי בריכות ביתיות

אם בעבר המחשבה על הקמת בריכה ביתית היה נשמע כמו פרויקט מורכב ובלתי אפשרי לביצוע, אזי שהיום הרבה יותר פשוט להוציא חלום שכזה לפועל, שכן חברות רבות עוזרות מתהליך התכנון ועד תהליך הבנייה עצמו. יש כמה סוגים של בריכות שניתן להקים בבית פרטי, ביניהן הבריכה הניידת, העילית או הבנויה בתוך הקרקע.

מאפייני הבריכה הביתית ניידת והבריכה העילית

הבריכות הביתיות הניידות הן אלו שלרוב עשויות מפלסטיק והן קלות להקמה. הן קיימות במגוון רחב של גדלים, אך לרוב לא מגיעות לעומקים מאד גדולים. ניתן לחבר מסננים אליהן ומחירן לרוב הוא הנמוך ביותר. היתרון המרכזי שבהן הוא העובדה שבעונת החורף ניתן לקפל את אותן ולאחסנה עד הקיץ הבא. הבריכות העיליות הן אלו שלרוב עשויות מפיברגלס והן מוצבות על פני הקרקע, בין אם על פרקט או על דשא בגינתכם. היתרון המרכזי שבה הוא העובדה שהקמתה אינה דורשת היתרי בנייה ייחודיים.

מתי יש צורך בהיתרי בניה ייחודיים

הבריכות המתועשות ובריכות הבטון, אשר שתיהן מוצבות בתוך הקרקע, הן אלו שהקמתן דורשת היתרי בנייה ייחודיים על פי תקנות תכנון ובנייה. הבריכה המתועשת היא בעלת שלד פלדה מגולוונת המצופה יריעת ויניל אטומה וגמישה. הקמתה די פשוטה ואינה אורכת זמן רב .בריכות הבטון היא היקרה מבין כלל האופציות לעיל וזמן הקמתה אורך הכי הרבה זמן.

כיצד להתחיל בתהליך תכנון הבריכה הביתית?

לאחר שקיבלתם את ההחלטה לבנות בריכה ביתית בביתכם, השלב הראשון הוא שלב בחירת סוג הבריכה שתקימו. ניתן לבחור בכל אחת מהבריכות שצוינו לעיל. בחירתכם תיעשה על פי מספר מאפיינים, הראשון בהם הוא התקציב שלכם . במקרה ואתם נחושים מאד להקים בריכה בביתכם אך התקציב שלכם לא מאפשר לכם לבנות אחת בתוך הקרקע או אחת עילית, בחרו בבריכה הניידת אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

בחירה בבריכה מתועשת או בריכת בטון

עליכם ליצור קשר עם חברה חיצונית לתכנון ובנייה של בריכות שתעזור לכם בתכנון האדריכלי הנדרש לפי סוג הבריכה וסוג השטח עליה היא עתידה להיבנות. בחרו בחברה המציעה שירותים מקצועיים שניתן על ידי מיטב המומחים בתחום. השלב הבא הוא שלב הבנייה. חשוב מאד לשים לב כי הבנייה נעשית בהתאם לרגולציה ולתקנות הקבועות בחוק הישראלי על מנת להבטיח את בטיחותם של המשתמשים. גם בעת השימוש, לאחר תהליך הבנייה והוצאת התכנון לפועל, חשוב מאד לשמור על תפעול בטיחותי ונכון של הבריכה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים