כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקוי שטיחים ענקיים

שטיח ענקי יכול להיות חלק בלתי נפרד מכל חלל פנים. הוא מתאים לבתים פרטיים, משרדים, חנויות, מפעלים ומוסדות ציבוריים ולעיתים קרובות הוא משולב בחדרי כניסה ולינה של בתי מלון.

15/05/2017
עם זאת, לא כל מי שיש בבעלותו שטיח ענקי מבין מה המשמעות מבחינת ניקיון ותחזוקה.

ניקוי שטיחים ענקיים שונה לחלוטין מניקיון של שטיחים רגילים וזאת במספר היבטים בולטים:

א. בחירת חומרי גלם

שטיחים ענקיים מיוצרים בדרך כלל מחומרי גלם ספציפיים. את החומרים האלה אין אפשרות לנקות באופן רגיל. יש צורך לבחור חומרי גלם מיוחדים כדי להתמודד עם הדרישות של שטיחים ענקיים.

ב. עמידה בלוח זמנים

ניקוי שטיחים ענקיים שונה משטיחים רגילים גם במשך הזמן המוקדש לטובת המשימה. מי שרוצה לתאם שירותי ניקיון למשרדים ומפעלים צריך להביא בחשבון את הדרישות של השטיח הגדול, בהשוואה לניקיון של שטיחים סטנדרטיים שלא אמור להימשך יותר מכמה דקות בודדות בלבד.

ג. מניעת בלאי ושחיקה

– שטיחים ענקיים חשופים יותר לבלאי ושחיקה ולכן בדרך כלל מורחים עליהם חומרי הגנה. חומרים אלו מונעים בלאי ושחיקה והם מיושמים על גבי השטיח לאחר הניקיון. מומלץ לוודא שימוש בחומרים האלה כאשר מזמינים שירותי ניקיון ולא להתפשר עליהם.

איך בוחרים שירותי ניקיון?

אחרי שמבינים את החשיבות והייחודיות של ניקוי שטיחים ענקיים ניתן להיכנס לעובי הקורה ולבחור חברה מתאימה. רצוי לקבל המלצות על חברות שעוסקות בתחום ולשאול במה הן מתמחות. התמחות בניקוי שטיחים מן הסוג הזה כאמור שונה מהתמחות בניקיון סטנדרטי, מה גם שנציגי החברה נדרשים להשתמש בחומרים מסוימים בלבד.
במקביל, ניתן לפגוש נציגי חברת ניקיון ולקבל הצעת מחיר מסודרת. עלות הניקיון נקבעת לפי גודל השטיח והדרישות המיוחדות של הלקוח. דרישה ליישום שכבת הגנה מעל חומרי הניקיון כרוכה מטבע הדברים בתוספת תשלום. עם זאת, זו תוספת משתלמת לטווח הקצר והארוך כי הוא מונעת את השחיקה והבלאי הטבעיים של השטיח הגדול.
לסיכום, יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בנוגע לתחזוקת שטיחים. הנקודה העיקרית היא לנקות את השטיח בהתאם לגודל ולמאפיינים הספציפיים שלו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים