כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

העברת דירה

סוף סוף סיימתם את החיפושים ומצאתם את דירת חלומותיכם, רגע לפני שאתם מזמינים את חברת ההובלות ומתחילים את האריזה ואת העברת הדירה, תנו לנו לתת לכם מספר טיפים לתכנון והעברת דירה נכונים ומוצלחים עם כמה שפחות תקלות ועוגמת נפש.

05/05/2008

תכנון העברת הדירה

הדבר הראשון שאתם צריכים לתכנן לפני העברת הדירה הוא תאריך המעבר. קיימים הבדלים משמעותיים מאוד בין מחירי הובלות בחודשי השנה השונים. בחורף, המחירים נמוכים יחסית, בעוד שבימי הקיץ, אותו מעבר דירה יכול להגיע לעלות כפולה ואף יותר. גם ליום בשבוע בו אתם עוברים חשיבות גדולה, כך ימי שישי וימי חג הינם יקרים לאין שיעור לעומת ימי השבוע האחרים.
הפגנת גמישות, ככל הניתן, בבחירת היום בשבוע בו מבצעים את העברת הדירה תוזיל לכם את העלויות באופן משמעותי.
לאחר שבחרתם את התאריך ואת היום אתם צריכים להחליט איזו חברת הובלות תלווה אותכם בתהליך העברת הדירה. בחירת חברת ההובלות הינה בחירה קריטית למעבר מוצלח, דברו עם משפחה, חברים, מכרים ושכנים ובררו אילו חברות הובלות מומלצות ומאילו חברות הובלות עדיף להיזהר.
הרימו טלפון לאחראי בחברת ההובלות (בכל חברה יש כזה) ובקשו כי יבוא לראות במו עיניו את הדירה ואת תכולתה. רצוי להתעקש על כך ולא להסכים לציין טלפונית את הפריטים אותם אתם מעוניינים להעביר, זה ימנע בהמשך חיכוכים בינכם לבין חברת ההובלות, מהם סביר כי אתם תהיו הנפגעים (אתם לא רוצים לעמוד על המדרכה עם מקרר שהמובילים לא מסכימים להעלות הביתה רק בגלל שלא סוכם כי מדובר במקרר עם דלתות כפולות).
כאשר מגיע לביתכם האחראי מטעם חברת ההובלות לראות את הדירה, מומלץ כי תבקשו ממנו לרשום על דף את תכולת הדירה ולתמחר את הפריטים השונים. חשוב לוודא כי הצעת המחיר כוללת תמחור לכל הפרטים כגון: אריזה, פירוק רהיטים, הרכבת רהיטים, פריקת ארגזים, טיפים לעובדים, מע"מ וכו'.

אריזה לקראת העברת דירה

כל חברת הובלות מספקת,תמורת תשלום נוסף, גם שירותי אריזה ופריקה. אם אינכם מעוניינים לשלם עבורת שירותי האריזה, עליכם לדאוג למספר דברים. וודאו כי יש ברשותכם מספיק ארגזי קרטון, בגדלים שונים. ניתן לקבל, תמורת פקדון שיוחזר לאחר ההובלה, ארגזים מחברת ההובלות. לפני שאתם מכניסים את הפריטים לארגזים, חזקו באמצעות מסקינטייפ עבה את תחתית וצידי הארגז וכך עשו גם לאחר שארזתם את הפריטים בארגז.
בחנויות התחביבים למיניהן ניתן למצוא גלילים גדולים של ניילון בועות ("פצפץ") אשר ישמש אתכם לאריזת כלים שבירים ובקבוקי נוזל למיניהם (בשמים, אלכוהול וכו').
מומלץ לא להשאיר את האריזה לרגע האחרון ולהתחיל לארוז אפילו שבוע לפני העברת הדירה. התחילו עם החפצים הפחות שימושיים בחיי היום יום וכן עם בגדים (בחורף תוכלו להתחיל עם אריזת בגדי הקיץ ולהפך). התחלה מוקדמת של האריזה תמנע לחץ ברגע האחרון ותאפשר לכם גם לסנן בנחת את החפצים שאתם רוצים להעביר איתכם ואת החפצים שאתם מעוניינים לזרוק או לתרום.
כל ארגז שאתם מסיימים לארוז, רישמו על פאותיו בצורה ברורה באמצעות טוש עבה לאיזה חדר בבית מיועד הארגז על מנת שחברת ההובלות תוכל להניחו בחדר המתאים ולא תצטרכו לסחוב בעצמיכם את הארגזים מחדר לחדר. במידה ומדובר בתכולה העלולה להישבר, רשמו בגדול "שביר" על מנת שחברת ההובלות תראה זאת ותנהג במשנה זהירות עם הארגז.
אם ערבבתם סוגים שונים של פריטים בארגז אחד, תוכלו לערוך רימה של הפריטים ולהדביקה על הארגז, כך ייקל עליכם כשתחפשו פריט מסויים לגלות באיזה ארגז ארזתם אותו.

הכנת הרהיטים לקראת העברת דירה

לאחר שסיימתם את האריזה של כל החפצים בבית, עברו על כל הארונות, שידות, מגירות וודאו כי לא שכחתם להוציא כלום.
לאחר שווידאתם כי הכל ריק, הדביקו את המגירות במסקינטייפ על מנת שלא תיפתחנה ותישברנה במהלך ההובלה. פרקו את מה שאתם יכולים על מנת לחסוך בזמן ההובלה (וכסף), אם אתם יכולים לפרק את המדפים של הארון ואת הדלתות, את הרגליים של השולחן וכד'.
השתדלו גם כאן לסנן ולא להעביר רהיטים ישנים שאתם יודעים שלא תשתמשו בהם יותר או רהיטים שבורים ולא שמישים.
את המקרר מומלץ להתחיל לרוקן מספר ימים לפני ההובלה ולהפשיר אותו ערב קודם על מנת להקל על העברתו.

יום העברת הדירה

השלימו את האריזות האחרונות של הפריטים שלא יכולתם לארוז מראש.
יש להתקשר לחברת החשמל ולתת את קריאת מונה החשמל בדירה וכן לשלם את יתרת החשבון (לא לשכוח לבקש שישלחו לכם קבלה לכתובת החדשה). דאגו להצטייד מראש במספר ת.ז. של בעל הדירה או השוכר החדש על מנת להעביר את החשבון על שמו באופן מיידי ובכך למנוע את הסיכון כי יווצר חוב על שמכם.
על מנת להעביר את חיבור הטלוויזיה כבלים / לווין יש לפנות לספק הטלוויזיה ולבקש להעתיק את החיבור לכתובת החדשה. יש לקחת את הממירים יחד איתכם לדירה החדשהולהזמין טכנאי לשם התקנתם.
לשם העברת חיבור האינטרנט יש לפנות לספק התשתית שלכם ולבקש כי תועתק תשתית האינטרנט לכתובת החדשה. חשוב לזכור להעביר את הכתובת למשלוח חשבונות לכתובת החדשה.
חשבונות נוספים אותם יש להעביר הם ארנונה ומים. יש לגשת לעירייה עם חוזה השכירות ולהעביר את החשבון על שם בעל הדירה או השוכרים החדשים. במידה וחשבון המים הינו נפרד מחשבון הארנונה (רק בחלק מן הערים), יש לגשת גם למשרדי חברת המים ולהעביר את החשבון על שם השוכרים החדשים או בעל הבית.
רצוי לבקש מבעל הדירה אישור בכתב כי החוזה הסתיים וכי אין לו תביעות כלשהן מכם. אל תשכחו לקחת ממנו את הצ'קים שהשארתם לפקדון ואת שטר החוב, במידה והיה כזה.
למציאת חברת הובלות מומלצת לוח מובילים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים