כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פרגולות בדירה החדשה- פרגולות אלומיניום לעומת עץ

מאות ואלפי דורות יוצרה הפרגולה הקלאסית מקורות עץ, אולם לא עוד. שחקן חדש בתחום מפר את בלעדיות העץ:

16/05/2017
האלומיניום. פרגולות אלומיניום צוברות תאוצה ותופסות מקום של כבוד במרפסות, בחצר מסעדות, בגני אירועים, כקירוי למגרש החנייה והצללה מעל לפתחי הבתים והחלונות. מעבר להגנה מפני שמש וגשם, הן מתפקדות כפריט עיצובי עם אמירה משלו.
פרגולות אלומיניום מזכירות אך במעט את פרגולות העץ הישנות. מלבד תפקידן הזהה הן שונות זו מזו במראה, בצורת הבנייה, בעמידות ובמחיר. כשמתלבטים בבחירה בין השניים, השיקול הוא בעיקר טבעיות מול חדשנות – על כל המשתמע מכך.

מראה - עניין של טעם

רבים יתקשו לוותר על מראן האורגני של פרגולות העץ, המתמזגות במרחב הפתוח ומשרות תחושה משפחתית וחמימה. פרגולות אלומיניום, לעומתן, משדרות נקיות וחדשנות ונבנות לרוב בקו מינימליסטי.
קשת העיצובים בשני סוגי הפרגולות רחבה מאד, והפרמטר העיקרי שיקבע הוא רמת התקציב. בכל זאת קיים יתרון לטובת האלומיניום, שהיא מתכת קלה, גמישה ונוחה. לאלה שמתעקשים: ניתן לצבוע את פרגולת האלומיניום בגוון עץ שיעניק תוצאה קרובה מאד לפרגולה השמרנית.

עמידות ותחזוקה

העץ הוא חומר טבעי, וככזה- רגיש לפגעי הזמן. זהו מוקד החיסרון בפרגולות העץ: הן דורשות תחזוקה גבוהה כדי לתפקד כראוי לאורך זמן. העץ זקוק לשימון וצביעה תקופתיים שיגנו עליו מפני שמש ולחות, אחרת הפרגולה נסדקת, מתפוררת ובסופו של דבר נבקעת וקורסת.
פרגולות אלומיניום מגיבות בדיוק הפוך: הן אדישות לחלוטין למזג האוויר, ויתמידו להיראות רעננות וחדשות גם אחרי שנים. האלומיניום מיוצר מפלדה ומתכות לא מחלידות, והמבנה כולו צבוע בטכניקה מיוחדת המונעת דהייה והתיישנות.

יקר עכשיו או יקר אחר כך?

במקרה של בניית פרגולות עץ המחיר משחק לטובת פרגולות העץ, הנמוך במאות שקלים ממחירה ההתחלתי של פרגולות אלומיניום. אבל- טעות להתייחס רק לעלות ההתקנה! יש לשקלל את הוצאות התחזוקה של פרגולת עץ ובמקרים חריגים אף בנייתה מחדש. בראייה לטווח ארוך, ייתכן שדווקא פרגולות אלומיניום משתלמות תקציבית.

זהירות, אש!

מספיק טיפש אחד כדי לשרוף יער שלם, ומה קורה כששכן לא זהיר משליך סיגריה בוערת ליד פרגולה? פרגולות עץ נדלקות במהירות, ומעוררות חשש מוצדק משריפות. מתכת אינה דליקה כלל, ויהיו רבים שיעדיפו פרגולות אלומיניום כדי שיוכלו לישון בשקט.

דינאמיות, תוספות ופינוקים

כשמתעסקים עם פרגולות אלומיניום ואינסוף השכלולים הנלווים לה, תקרת הפרגולה היא לא הגבול – וגם השמים לא. בשוק מוצעות פרגולות אלומיניום הבנויות משלבים מסתובבים, בהן ניתן לשנות את רמת הצללה מקירוי מלא, חלקי ועד קירוי מינימאלי. בתקציב נדיב ניתן אף להתקין חיישני גשם שיסגרו אוטומטית את הפרגולה. כדי להשיג אותם יתרונות בפרגולות עץ, יש להרכיב להן, פשוט- תקרת אלומיניום...
חברות רבות מציעות בנוסף מערכות תאורה, רמקולים, אוורור וחימום המובנים בפרגולות האלומיניום וניתנות לשליטה על ידי מערכת הפעלה מרכזית. כבלי החשמל טמונים בתוך גוף הפרגולה ששומרת על מראה אסטטי יוקרתי. גם בפרגולות עץ תוספות כאלה אפשריות, אבל למרבה הצער- אי אפשר להימנע ממראה הכבלים שיימשכו לאורך הקורות.

חישוב עלות ההתקנה

בהתאם לאופציות הרחבות מאד בהתקנת פרגולות אלומיניום, קשה לציין מחיר ממוצע של פרגולה. הסכום הסופי יושפע ממיקום ההתקנה, מורכבות העיצוב, כמות העמודים, אחוז ההצללה ועוד. מחיר פרגולות אלומיניום רגילות נע בין 600 ל-1000 שקלים למ"ר, כולל התקנה. מחיר פרגולות אלומיניום חשמליות מתחיל מ-1000 שקלים למ"ר, וככל שיוספו בה שכלולים רבים יותר יטפס המחיר לסכום של 2,000 ש"ח ואף גבוה מזה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים