כרגע באתר
9
1
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לשיפוץ הדירה לאחר הצפה

המחשבה על החזרה הביתה לאחר יום עבודה ארוך והגילוי המבהיל של הצפה של מים בבית, היא בהחלט מפחידה כל אחד ואחת. הצפה יכולה להיגרם ממגוון של סיבות- אם פיצוץ בצנרת, רשלנות של אחד מבני הבית שהותיר ברז פתוח וכדומה. השאלה האמיתית היא, מה לגביי היום שאחרי?

16/05/2017

הצעד הראשון- ניקוז וייבוש המים

הצעד הראשון- ניקוז וייבוש המים
בשביל להתחיל במסע שיקום נזקי המים, יש בראש ובראשונה לנקזם כליל ולייבש את הבית כולו ככל הניתן. יש לעשות כן, ראשית על ידי פתרון הבעיה שגרמה להצפת המים מלכתחילה, אם אכן מדובר בבעיה חיצונית ולא דבר אחר. למשל, אם מדובר במרפסת שהצטברו בה מי גשם, יש לדאוג לניקוי המרזבים שככל הנראה סתומים, או אם הבעיה היא בצנרת, קראו לאיש מקצוע אשר ידאג לטפל בבעיה ברמה המקצועית ביותר שניתן. שנית, ייבשו את המים מהרצפה, מחפצי בד, שטיחים וכו'.

הצעד השני – בקרת נזקים וטיפול מיידי

לאחר הטיפול בבעיה העיקרית, הלא היא טיפול במקור ההצפה עצמו, יש להתחיל לעבור ולבדוק את החפצים שנפגמו עקב הצפת המים. יש לבדוק את מכשירי החשמל, השטיחים, הווילונות, הספות, המיטות, רהיטי העץ והקירות. את השטיחים והווילונות יש לייבש במהרה, אם בהנחתם בחוץ לייבוש או לקיחתם לניקוי יבש ייעודי. באשר למוצרי החשמל, כאשר זה נוגע לנזקי מים לרוב הנזק אינו בר תיקון, אך אל תאמרו נואש. אל תדליקו את המכשירים ואל תחברו לחשמל והתייעצו עם איש מקצוע.

הצעד השלישי – נסו להציל את הריהוט והמכשור

כאמור, גם את המוצרים שנראה שלא ניתן להציל, כמו מוצרי חשמל או רהיטי עץ אשר ניזוקים ממים בצורה קשה שכן מתנפחים מספיחת הנוזלים ולרוב קשה לתקנם לאחר הנזק, לעיתים יהיה ניתן להציל בעזרתם של אנשי מקצוע מומחים המיומנים בשיקום נזקי מים. למשל, מוצרי חשמל מסוימים, במידה וייובשו ותימנע הצטברות קורוזיה במערכות ההפעלה שלהם, יוכלו לעבוד היטב גם לאחר שספגו נזק מהצפת מים. אותו הדבר לגביי ריהוט עץ. אם יש ספק, אין ספק- פנו לאיש מקצוע.

השלב הרביעי – שיקום הקירות

קירות הבית, במקרים של הצפות מים ובמיוחד כאלה שלקח זמן לנקז או לאתר והמים הצטברו למשך זמן רב, נפגעים גם הם מהמים. אחד הנזקים העיקריים שעשויים לקרות עקב הצפת מים לקירות הוא הצטברות של עובש וטבח על הקירות עקב הלחות שנשארת עליהם גם לאחר הייבוש ושנית, התנפחות הצבע והתקלפותו. הפתרון לבעיות הללו הוא קילוף הצבע הישן וצביעה מחודשת של צבע אנטי-בקטריאלי על קירות הבית. כך תבטיחו קירות יבשים ואת בריאות בני ביתכם.

שימו לב לתקלות בטיחות עקב הצפת המים

השילוב של מים וחשמל ידוע בתור שילוב מסוכן העשוי לסכן את חייהם של בני הבית לאחר ההצפה. נקודות החשמל הפזורות בבית כולו במקרים מסוימים, בהם המים מגיעים לגובה שלהן, עשויות גם הן לבוא במגע עם המים בעת הצפה של הבית. סכנה גדולה טמונה במגע של מים עם נקודות החשמל, שכן עשוי להיגרם קצר חשמלי ועקב זאת, אפילו שריפה בבית. במידה ונוצר מגע שכזה עקב הצפת הבית, יש לקרוא מיידית לחשמלאי מוסמך לטיפול הבית ועוד לפני, להוריד את מתג החשמל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים