כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בניתוח נתונים

בעבור מי שמחפש את המשרה החמה הבאה בעולם העסקים – כדאי להתעניין בהכשרה בתחום ניתוח הנתונים. חיפוש, עיבוד וניתוח מידע הנו אחד השירותים המבוקשים ביותר בשוק המקומי והבינלאומי, מה שיוכל להבטיח לכם עתיד תעסוקתי יציב ובטוח.

16/05/2017

העולם הדיגיטלי של המאה ה-21 – עומס של מידע ונתונים

העולם הדיגיטלי של המאה ה-21 – עומס של מידע ונתונים
העולם הדיגיטלי של המאה ה-21 הביא עמו מהפכה של ממש בתחום אחסון הנתונים המקוון. כמעט כל גוף או ארגון אשר מכבד את עצמו עבר מלתייק את כל המסמכים והמידע שלו בקלסרים וארגזי קרטון לאחסון דיגיטלי על גבי שרתים ובסיסי נתונים מקוונים. הגישה החופשית למאגרי נתונים רבים הופכת את מלאכת החיפוש מצד אחד לקלה וזמינה הרבה יותר, אך בה בעת, דורשת מאתנו להתמקצע בכלים ייעודיים אשר יהפכו את החיפוש ליעיל ופשוט יותר.

הכשרה לחיפוש וניתוח מידע עסקי ואקדמי

הכשרה בתחום של זה מקנה לאדם כלים, ידע וניסיון בתחום של חיפוש וניתוח מידע ברשת. תחום זה של רלוונטי הן לעולם העסקי והן לעולמות של המחקר האקדמי. ממנתח נתונים נדרש לדעת כיצד לגשת בצורה המהירה ביותר אל המידע הרלוונטי ברשת, ולפענח כיצד ניתן להפיק ממנו את מירב המידע בו אפשר לעשות שימוש מועיל. לפיכך, משרה זו דורשת לא רק יכולות חיפוש וכריית מידע, אלא גם יכולות ניתוח ואנליזה מתקדמות ומרשימות.

ההתחלה באיסוף ראוי של חומרים

כפי שהוצג קודם, תהליך של ניתוח נתונים כולל למעשה מספר תתי שלבים. ראשית, יש לערוך חיפוש מקיף ככל הניתן כדי להגיע אל החומרים הרלוונטיים. שלב זה יכול לארוך זמן רב, מכיוון שלא כל חיפוש יכול להתבצע בצורה פשוטה וזריזה כמו החיפוש הבסיסי שאנו מכירים במנוע החיפוש של גוגל. בשלב איסוף החומר הראשוני יש להכווין את הכלים שברשותנו אל מקורות ומאגרי המידע הרלוונטיים, ולנסות להקיף כמה שיותר מקורות אפשריים. מתוך שלב זה ניתן לצאת לשלבי העבודה המתקדמים יותר.

האיסוף הראשוני הושלם? כעת יש לבצע סינון שלו

עם סיום תהליך האיסוף הראשוני יש לבצע סינון יסודי של כלל החומרים. בעידן ה-Big Data אנו שוחים בכל כך הרבה מידע, כך שיש צורך לברור מתוכו רק את המידע הרלוונטי לעניין הנחקר. עבודת הסינון יכולה להיות מעט סיזיפית ומפרכת, אך יש לה ערך רב בהמשך הדרך. ככל שאותו מנתח נתונים מגלה יותר תושייה ויצירתיות, כך יהיה קל יותר עבורו למצוא כיצד לסנן את המידע שנאסף ביעילות וללא מאמץ.

לאחר השלמת האיסוף והסינון

לבסוף, לאחר שהושלמו עבודות האיסוף והסינון, ניתן להתחיל בתהליכי הניתוח והעיבוד של המידע שהצטבר. זהו השלב בו נדרש להפעיל את השכל הישר והיצירתי שלו, ולנסות לפענח מהן המסקנות אשר אליהן ניתן להגיע על בסיס אותם נתונים שנאספו. את המסקנות שיוסקו ניתן יהיה ליישם בהתאם לחזון ולמטרות של אותה חברה או עסק, והן למעשה התכלית של כל תהליך איסוף וניתוח הנתונים.

למשרה בתחום זה ישנו ביקוש תעסוקתי רב

לאור כל זאת, עבודה בתחום של ניתוח נתונים הפכה בשנים האחרונות לאחת המשרות המבוקשות ביותר בשוק העבודה בארץ. לאור הביקוש התעסוקתי הרב, נפתחים גם קורסים והכשרות ייעודיים בתחום זה אשר נועדו להכשיר אנליסטים ומנתחי נתונים מיומנים. הבוגרים הטריים של הכשרות אלו נחטפים אל תוך שוק העבודה כמו לחמניות חמות, וזוכים לקבל שכר בהיקף גבוה ומכובד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים