כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מודיעין עסקי תחרותי

שימוש באמצעי מודיעין מאפשר להשיג יתרון גם בענף העסקי. על מנת לדעת כיצד להשתמש באמצעים מן הסוג הזה בצורה נכונה צריך לעבור קורס מקצועי. במאמר הבא נכיר את הקורס מקרוב ונבין למי הוא מתאים.

17/05/2017

מטרת הקורס

מטרת הקורס
מטרתו של קורס מודיעין היא ללמד סטודנטים שמתעניינים בעולם העסקים כיצד לאתר, לעבד ולנתח מידע. המידע יכול להתקבל משורה ארוכה של ערוצי תקשורת והוא מעובד לשם ריכוז וניתוח. בעזרת הקורס ניתן לעורר את המודעות לחשיבות המודיעין, ולהבין כיצד להשתמש בדרכי פעולה מסוימות על מנת לרכוש כלים שיעזרו למנהל המודיעין התחרותי בעבודתו השוטפת.

מאפייני הלימודים

יש כמה מאפיינים בולטים בקורסי מודיעין ששייכים לענף העסקים. ראשית, עולם העסקים עצמו מתאפיין בתחרות בינלאומית ובזרימה מהירה של מידע דרך ערוצי תקשורת מגוונים. הדרך היחידה להתמודד עם היקף המידע היא לאסוף אותו בצורה מרוכזת ולנתח אותו לכדי נתונים גולמיים. שנית, המודיעין הוא אמצעי שמשמש לקבלת החלטות וגיבוש אסטרטגיות. בעזרת הלימודים ניתן להכיר מקרוב את הנכס האסטרטגי הזה ולחזק את החוסן והכושר התחרותי של הארגון המודרני.

קהל היעד של הקורס

מודיעין עסקי מיועד לעוסקים בתחום הניהולי בארגונים שונים, או לאנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בסקטור הפרטי ומעוניינים לקבל יתרון ביחס לדורשי עבודה אחרים. הקורס מתאים למנהלי פיתוח עסקי, לקציני ביטחון בתפקידי מפתח ולבכירים ומנהלים ביחידות מטה של הארגון. בעזרת הקורס ניתן להרחיב את הידע לגבי מודיעין וליישם אותו בענף העסקי במהירות וביעילות.

נושאי לימוד

תכנית הלימודים בקורס מודיעין עסקי משתנה לעיתים קרובות ובהתאם להתפתחויות בענף. אלו לדוגמא נושאי הלימוד העיקריים של הקורס:

מבוא למודיעין

בשלבים הראשונים של הקורס נלמדים שיעורי מבוא. המבוא למודיעין מאפשר למקם את המגזר העסקי בהשוואה למודיעין לאורך ההיסטוריה, כמו גם להכיר טכניקות לאיסוף וניתוח מידע.

כלים ושיטות לחיפוש מידע

ההיבט המעשי של הקורס נלמד דרך הקניית כלים ושיטות לחיפוש מידע. במהלך הקורס לומדים הסטודנטים על חיפוש מידע באופן מושכל ברשת האינטרנט, על מאגרי מידע מקצועיים ועל ניתוח דוחות פיננסיים.

תפקיד המנהל

בשלבים האחרונים של הקורס כוללת ההכשרה התייחסות ספציפית לתפקידו של המנהל. מטרת החלק הזה היא להכשיר את הבוגרים להשתלבות מהירה בתחום העסקי ובתפקידי מפתח במשק.
כמו כן, הקורס מפגיש את הסטודנטים עם אתגרי הניהול בעידן המידע והוא מתאים למי שרוצה להוביל שינוי בארגון שאותו הוא מנהל.

מתכונת הלימודים

מסגרת הלימודים של הקורס משתנה בין מוסד למוסד. כיום ניתן לעבור את הקורס במגוון רחב של מוסדות ברחבי הארץ. בכל קורס נקבעת מתכונת הלימודים לפי משך המסלול. עם זאת, הלימודים ברוב המקרים נמשכים 70-90 שעות סמסטריאליות. זהו היקף שעות נוח שמאפשר לשלב את הלימודים עם קריירה קיימת או עבודה במשרה מלאה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים