כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טכנולוגיה מתקדמת בתחום דוד השמש

יחד עם הקדמה המאפיינת את העידן בו אנו חיים, הומצאו מגוון טכנולוגיות ייחודיות שנועדו לחסוך בעלויות, לשמור על הסביבה ולהקל על פעולות יום יומיות. אחת מהטכנולוגיות האלה היא למעשה דוד שמש אוטומטי.

21/05/2017

מהו דוד שמש?

מהו דוד שמש?
דוד השמש הינו למעשה מיכל לחימום מים אשר במסגרתו מתבצעת המרת אנרגיה סולארית לאנרגית חום אשר מחממת את המים. דודי שמש נפוצים במיוחד בישראל לאור האקלים החם הישראלי, המרובה בשמש. דוד השמש הינו כלי יעיל לחיסכון בחשמל ולהפקת אנרגיה בצורה ירוקה יחסית וכמובן גם לחיסכון בעלויות. כל עוד יש שמש מספקת, חימום המים יקרה בצורה ספונטנית וללא צורך בפעולה יזומה של האדם. הפתרון לחימום מים כשאין שמש מספקת או כשהמים החמים נגמרים הוא גוף חימום אשר קיים בדוד השמש אותו ניתן להדליק לפי צורך בדיוק כמו דוד חשמלי.

העלויות

לאור העובדה שהפעלת גוף החימום שנמצא בתוך דודי שמש בימים בהם אין מספיק שמש לחמם את המים, צריכה החשמל תעלה באותן תקופות בהתאם ותבוא לידי ביטוי בעלייה בחשבון החשמל. על מנת לשלוט בעלויות ולמנוע מצב של בזבוז חשמל, מה שמהווה פגיעה בסביבה ובזבוז של כספים הפוגע בכיס, יש צורך במנגנון שיאפשר בקרה ושליטה על זמני הדלקה וכיבוי של דודי שמש. קיימים מספר פתרונות לכך כיום בשוק.

טיימר

טיימר מאפשר הזנת זמן הדלקה וזמן כיבוי של הדוד מראש, באמצעות מערכת מחוגות ייחודית המותקנת בקלות רבה על ידי איש מקצוע. כך ניתן לשלוט על מספר השעות שהדוד יהיה דלוק בהן ולמנוע מצבים של שכחת הדוד דלוק. בנוסף, כך אפשר לצמצם זמן המתנה לדוד ולהזין זמן הדלקה מראש, למשל, להזין עוד בלילה שהדוד יידלק בבוקר וכך שמיד עם ההתעוררות ניתן להשתמש במים חמים.

חיישן טמפרטורה

חיישן טמפרטורה מאפשר למדוד באופן ספונטני את טמפרטורת המים שבדוד ובכך הוא מאפשר לכבות את הדוד באופן אוטומטי כשטמפרטורת המים בתוכו מגיעה למספר מסוים מוגדר מראש ובכך למנוע זמן הדלקה מיותר של הדוד, דבר שיכול מאוד להועיל במידה וישנם מצבים שאנו נכנסים למקלחת ותוך כדי נגמרים לנו המים החמים ולא ידענו על כך לפני כן, יחד עם זאת, ניתן להימנע מהדלקה של הדוד במשך יום שלם רק כדי לדאוג לכך שיהיו לנו מספיק מים חמים.
חיישן טמפרטורה היא עוד אפשרות טכנולוגית המאפשרת חיסכון הן במשאבים והן בחשמל. מומלץ לבעלי הדודים לבחון את הטכנולוגיות.

המאמר באדיבות – אידאל דודי שמש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים