כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מי נוהג יותר טוב – נשים או גברים?

השימוש ברכב פרטי נפוץ בקרב גברים ונשים. התחבורה הציבורית בישראל לוקה בחסר ורובנו מעדיפים את הרכב הפרטי, בלי קשר למצב הכלכלי או השימוש. הרכב מסייע לשלב בין חיי משפחה וקריירה ומתאים לצעירים ומבוגרים. השאלה שנשארה היא האם גברים נוהגים טוב יותר מנשים.

25/05/2017

שורשי הוויכוח בין גברים ונשים

שורשי הוויכוח בין גברים ונשים
הוויכוח מי נוהג טוב יותר לא חדש. הוא קיים מאז המצאת המכונית, וזאת למרות שבשנים הראשונות רק גברים היו מתפעלים אותה. לא נהוג היה להעניק לאישה את תפקיד נהגת הכרכרה והמגמה הזו המשיכה גם לאחר המצאת הרכב הפרטי. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון את המהפכה הפמיניסטית שאפשרה לנשים להצביע בבחירות ולאחר מכן להשתתף בשוק העבודה. שינויים אלו השפיעו גם על כמות הנשים שנדרשו לנהוג וחידדו את הוויכוח העתיק.

למה גברים אוהבים מכוניות?

עם זאת, ניתן להצביע על מספר פרמטרים שדרכם אפשר לבצע השוואה יסודית ויעילה יותר בין גברים ונשים על ההגה:

ניסיון –

ילדים מקבלים צעצועים לפי המגדר שלהם. זו הסיבה בגללה בנים רגילים לשחק עם מכוניות, לעומת בנות שמשחקות עם בובות. הניסיון של בנים עם מכוניות גורם להם לאהוב גם את המכונית האמיתית. זה מעניק להם ניסיון בנהיגה ומייצר יתרון מסוים לעומת נשים.

מיומנות –

דווקא בפרמטר של מיומנות יש לנשים יתרון. מחקרים מראים שהמיומנות של נשים גבוהה יותר והן מסוגלות למשל לתפעל תיבת הילוכים בלי בעיה. המיומנות היא חלק בלתי נפרד מסל הכישורים של נשים והן צריכות להביא את זה לידי ביטוי על ההגה.

משרות –

נהוג לומר שגברים נוהגים טוב יותר כי הם נמצאים יותר זמן בתוך הרכב. מלבד שימוש ברכב הפרטי לצרכים אישיים, יש כיום יותר משרות נהיגה שפתוחות בפני גברים מאשר בפני נשים. אפשר לראות את זה בכמות נהגי המוניות והאוטובוסים, עם נהגי ההסעות ועם עוד שורה ארוכה של תפקידים מסוימים.

התאמת תיבת הילוכים

אחד המיתוסים הידועים בענף הרכב קובע שנשים מעדיפות תיבות הילוכים אוטומטיות. זה עומד בניגוד למיומנות הגבוהה של נשים לעומת גברים, אך מסתדר עם ההנחה שגברים יותר אוהבים לנהוג מאשר נשים. עם זאת, אפשר להתאים תיבת הילוכים לצרכים של כל נהג בנפרד. כך ניתן לרכוש לאישה רכב עם תיבת הילוכים אוטומטית, לעומת רכב עם תיבת הילוכים ידנית לגבר.

התחשבות של חברות הביטוח

חברות ביטוח מסוימות מעניקות הנחה לנשים שנוהגות לעומת גברים. נקודת המוצא היא שנשים הן נהגות זהירות יותר, בין היתר משום שהן מעריכות היטב את הסיכונים הכרוכים על הכביש. התחשבות של חברת הביטוח בהחלט פועלת לטובת נשים. סביר להניח שחברות הביטוח לא היו מסכימות להטבה כזו אלמלא היא הייתה מגובה במחקרים ובממצאים סטטיסטיים ברורים כאלה ואחרים.

כל מקרה לגופו

סביר להניח שלא ניתן להגיע למסקנה חד משמעית לגבי השאלה מי נוהג טוב יותר. יש לבחון כל מקרה לגופו, כי חלק מהנשים נוהגות הרבה יותר טוב מגברים מסוימים, ולהיפך. בשורה התחתונה, כל שאלה שמבצעת הפרדה על בסיס מגדר היא פשוט שגויה ופרימיטיבית. נסיבות החיים של גברים ונשים משפיעות על צורת הנהיגה הרבה יותר מכל דבר אחר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים