כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

גרים בבניין? כך תעלו את ערך הדירה שלכם

בעלי דירות בבניינים תוהים לעיתים קרובות כיצד ניתן להעלות את ערך הנכס מבלי להיכנס אל הוצאות גבוהות. האפשרות הטובה ביותר היא להשקיע בבניין, וכך ליהנות מתמורה קולקטיבית. על מנת לעשות זאת יש צורך בצביעה, ניקיון ותחזוקה קבועה, אך לעיתים כדאי לשקול גם שדרוג ותכנון מחדש של המבנה עצמו.

04/08/2013

מעלית בבניין מעלה את ערך הדירות בצורה משמעותית

מעלית בבניין מעלה את ערך הדירות בצורה משמעותית
מתווכים, קבלנים ובעלי מקצוע בתחום המקרקעין מכירים היטב את ההבדלים בין בניין עם מתקני תעבורה לבין בניינים עם מדרגות בלבד. בראש ובראשונה, המתקן מעלה את ערך הדירות בבניין משום שהוא רלוונטי עבור קהלי יעד שונים:

- זוגות צעירים – בני זוג עם תינוקות או ילדים קטנים אשר מעוניינים לרכוש דירה יעדיפו תמיד לעשות זאת בבניין עם כמה שפחות מדרגות. בעזרת מתקני תעבורה ייעודיים הם יכולים לשאת את העגלה, את הצעצועים ואת כל מה שקשור אל הילדים מבלי להתאמץ. מבחינתם של רוב הזוגות הצעירים, דירות בבניין בלי אמצעי עזר מן הסוג הזה הן לא אפשרות השקעה אטרקטיבית.

- פנסיונרים ובני גיל הזהב – גם מי שמתקשה לעלות הרבה מדרגות יכול ליהנות ממתקן תעבורה מיוחד. מהבחינה הזו, שדרוג הבניין עוזר לא רק לדיירי הקומות הגבוהות, אלא גם למי שגר בקומות הקרקע. היות וערך הבניין עולה, כולם יכולים ליהנות מתשואה גבוהה יותר על הנכס שלהם.

- בעלי מוגבלויות – בניינים עם מעלית מיועדים בין היתר עבור בעלי מוגבלויות. בין אם מדובר על נכה המסתייע בכסא גלגלים, או על אדם אשר נאלץ להיעזר במקל הליכה, זהו שיפור משמעותי ברמת החיים. בעלי מוגבלויות מוכנים לשלם יותר על דירות הנמצאות בבניין עם מעלית. ההפרשים עשויים להגיע לעשרות אחוזים, כאשר במרכז הארץ ניתן למצוא אפילו הפרשים גבוהים יותר.


העלאת ערך הנכס באמצעות שיפוץ

גם בעלי דירות בבניין שכבר יש בו מתקן תעבורה יכולים להעלות את ערך הנכס. הדרך הנכונה לעשות זאת היא לבצע שיפוץ מעליות. יש להזמין אנשי מקצוע המכירים היטב את התחום של שיפוץ מעליות, לקבל הצעת מחיר, ולהתעניין לגבי האפשרויות השונות.
השיפוץ כולל התמקדות במספר פעולות חשובות:

- קוסמטיקה חיצונית
- החלפת שטיחים
- החלפת פאנלי מגע
- שיפור החזית החיצונית והפנימית של הדלתות
- בדיקת תקינות כללית

שיפוץ מעליות יכול להתבצע גם בבניינים ישנים במיוחד. לעיתים עדיף לשפץ את הבניין, את החזית או את המתקנים מאשר לבצע פרויקטים גדולים כמו תמ"א 38 או פינוי בינוי. בכל מקרה, כדאי לבדוק כל מקרה לגופו, ולקבל החלטות בתיאום ועד הבית ובעלי הדירות.
לסיכום, בעלי דירות יכולים להעלות את ערך הנכס שלהם, במידה והם מבצעים את הפעולות הנכונות. יש להכיר את סל האפשרויות הקיים, לבדוק אופציות לשיפוץ חלק מהעזרים בבניין, ולהתקדם באופן מקצועי בהתאם לפער בין הרצוי אל המצוי.

המאמר נכתב באדיבות עדן מעליות
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים