כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי

בין אם אתם מתעניינים בלימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי או נמצאים בעיצומו של התואר, חשוב שתכירו את אופציות התעסוקה העומדות בפניכם בשוק העבודה.

07/06/2017

עיצוב תעשייתי – תחום פופולארי

עיצוב תעשייתי – תחום פופולארי
עיצוב תעשייתי (או בשמו הנוסף עיצוב המוצר) הפך לאחד התחומים המבוקשים יותר בשנים האחרונות. תחום זה מקפל בתוכו מגוון רחב של אלמנטים כגון יצירתיות, אמנות, ידע טכני, תכנון מוצרים ועוד. מצד אחד זהו מקצועי רב תחומי, מספק ומעניין, אך מצד שני לא תמיד קל למצוא עבודה בתחום. הנה כמה אפשרויות תעסוקה שיעשו לכם סדר בעניינים.

קצת על אופציות התעסוקה שלכם

בין שסיימתם תואר אקדמי בתחום ובין שמדובר בלימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי, אפשרויות התעסוקה העומדות בפניכם די דומות; אך בכל אחת מהאפשרויות השכר יהיה שונה, כמו גם האפשרויות הנובעות מטיבו של מקום העבודה בו תשתלבו. מצד אחד ניתן להשתלב כמעצב מוצר שכיר בסטודיו או משרד המוקדש רובו ככולו לתחום העיצוב, ומצד שני יש אפשרות להשתלב כשכיר גם בחברות תעשייתיות או חברות הייטק. אופציה שלישית היא להיות עצמאי בתחום, אך זהו מהלך נדיר יותר הדורש גם השקעה כספית.

מעצב שכיר בסטודיו או משרד

בישראל יש מספר מוגבל של בתי סטודיו ומשרדים לעיצוב תעשייתי; לא יותר מכמה עשרות כאלה, כך שהתחרות על כל משרה היא גבוהה. העבודה המתבצעת בסטודיו ובמשרדים נוגעת בהרבה יותר אספקטים בתחום, מכיוון שמדובר בעבודה פרויקטאלית בעיקרה - עיסוק במגוון רחב של מוצרים, בהתאם לפרויקטים השונים המוצאים את דרכם למשרד האמור. עבודה כשכיר במשרד לעיצוב בהחלט תרחיב את היריעה המקצועית שלכם. שכר התחלתי בסטודיו נע סביב 5,000 עד 6,000 שקלים, בעוד ששכרו של בכיר יגיע לכדי 10,000 שקלים.

מעצב שכיר בחברה גדולה

כאן מדובר במשרה מוגבלת יותר מבחינת טווח המוצרים בהם המעצב יכול לגעת. ניקח לדוגמה חברה לעיצוב מטבחים או חברת טכנולוגיה כמו אפל; המעצבים התעשייתיים בכל חברה שכזו נוגעים במספר מצומצם יותר של מוצרים (רק אייפונים, למשל). למרות זאת, השכר בחברות הייטק ובחברות תעשייתיות גבוה בשליש לערך לעומת שכירים במשרדים ובבתי סטודיו, תלוי בוותק: בין 14,000 ל-20,000 שקלים ואף יותר. כמובן שטווח השכר קשור גם לשאלה האם מדובר בחברת הייטק או לואו טק.

מעצב תעשייתי עצמאי

בניגוד למשרות השכירים, כאן אפשר לעסוק בתחום כעצמאי בשתי דרכים עיקריות - מעצב פרילנס העובד מהבית, שאז האפשרויות העומדות בפניו מעט יותר מוגבלות; או לחילופין מעצב שהקים עסק שלם הדורש משרד, עובדים וכל הכרוך בכך. עצמאות מביאה איתה יתרונות רבים לעומת עבודה כשכיר: עצמאים, מטבע הדברים, בדרך כלל מרוויחים הכי הרבה (בכל תחום, לא רק בעיצוב מוצרים); יש את הלוקסוס ואת האפשרות לבחור לעצמך את הפרויקטים בהם אתה מעוניין; וכמובן אתה הבוס של עצמך בכל מובן.

רגע לפני סיום

התחום נוצץ ומלהיב, מאות בוגרים מסיימים את לימודיהם מדי שנה ויש מלחמה לא קטנה על מקומות העבודה. אך אם בכל זאת העיצוב התעשייתי זורם אצלכם בדם, הכי טוב שתקשיבו לאינטואיציה ותעבדו בתחום שעושה לכם את זה. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים