כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד נגדל חיות בבית ללא טפילים

הדרכה מטעם מדביר מקצועי לטיפול יעיל במכלול הטפילים של בעלי החיים בביתנו

04/08/2013
חיות מחמד יכולות להוסיף הרבה עניין למשפחה. יחד עם זאת, טיפול לא נכון בחיית המחמד עשויה לגרור הופעה של טפילים ומזיקים ולפגוע באיכות החיים. על מנת לגדל חיות נקיות וללא טפילים יש צורך בשילוב בין ניקיון לבין הדברה מקומית וביתית
השלב הראשון של גידול חיית מחמד הוא שמירה על הניקיון שלה. במידה ומדובר על כלבים, מקלחת אחת לשבועיים בחודשי הקיץ ואחת לחודש בחורף יכולה להספיק. בנוסף, יש לעקוב מקרוב אחר גירודים חוזרים ונשנים של החיה, נשיכות עצמיות או התחככות בעצמים, ברצפה ובחול. גם תספורת תקופתית יכולה לעזור לבעלי חיות מחמד לזהות טפילים ולהיפטר מהם. התספורת מקלה על הכלב את ההתמודדות עם מזג האוויר הישראלי, מונעת נשירה של שערות ועוזרת לשמור על הניקיון.

גם חתולים דורשים ניקיון של הבית

גם חתולים דורשים ניקיון של הבית
בכל הנוגע אל חתולים, הניקיון העיקרי אותו כדאי לבצע הוא של הבית עצמו. חתול הוא חיה נקייה אשר יודעת היטב כיצד לשמור על עצמה. מנגד, כלי האוכל של החתול, ארגז החול שלו או המיטה עליה הוא רובץ יכולים למשוך סוגים רבים של טפילים, ולכן כדאי לנקות אותם לעיתים קרובות.

לא תמיד השמירה על הניקיון מספיקה על מנת לגדל חיות בבית ללא טפילים

יש לזכור כי הטפילים קופצים על החיה כאשר היא מטיילת בחוץ, נפגשת עם חיות אחרות או אפילו בזמן שהיא ישנה. הטפילים מפריעים לחיה ועשויים להתרבות בתוך הבית. בין אם מדובר על בית עם ילדים או על דירת רווקים קטנה, אין סיבה לחיות לצד הטפילים, ולהסתכן בהעברת מחלות. הדרך הנכונה לפטור את הבעיה היא לבצע הדברה מקומית וביתית.

כיצד מבצעים הדברה מקומית וביתית של טפילים?

הטפיל העיקרי החי בסביבת מגוריו של האדם כאשר הוא נמצא בקרבת פרווה של חיות מחמד הוא הפרעוש. על מנת לבצע הדברה של פרעושים יש להכיר את מחזור החיים שלהם הכולל ביצה, זחל, גולם ובוגר. בכל שלב יש לטפל בפרעוש בצורה שונה ולנקוט באמצעי הדברה אחרים. במקביל יש להשתמש בתכשירים וטרניריים על גבי גופם של חיות המחמד. תכשירים אלו חודרים אל מחזור הדם, ומטפלים בפרעושים הקיימים על העור של חיית המחמד

בבית עצמו יש לבצע פעולות מניעה הכוללות ניקיון, ופעולות הדברה באמצעות ריסוס

הדברה זו כוללת את העקרונות הבאים:

- ריסוס על כל שטח הרצפה והשטיחים
- ריסוס של מיטות וספות לאחר התרבות של פרעושים
- התחייבות לאפקטיביות בתקופה של 6 עד 10 חודשים

התגובה לעקיצה של פרעושים או טפילים אחרים הנמצאים על גופם של חיות מחמד תלויה ברגישות של האדם. יחד עם זאת, כדאי להזמין שירותי הדברה מוקדם ככל האפשר, ולרכז אותם בחודשי האביב על מנת להיערך אל הקיץ בצורה נכונה.

המאמר בחסות אמאל'ה ג'וק - הדברה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים