כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זכויות עובדים זרים

להעסיק עוברים זרים זה משהו שרבים מאיתנו עושים במגזרים ובתחומים שונים. זה לא משנה אם אתם מעסיקים היום עובד זר במשק הבית, במפעל או בכל מקום אחר כי בכל מקרה חובתכם היא לשמור על זכויות ועל כך במאמר שלפניכם.

22/06/2017

הכירו את זכויות העובד

הכירו את זכויות העובד
כאשר מדברים על זכויות עובדים זרים מדברים על מגוון רחב של תחומים שבהם יש לעובדים זכויות. לדוגמה: גם עובדת זרה שנכנסת להיריון זכאית לזכויות מסוימות, הקלות והתחשבות ולכן הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להכיר את זכויות העובדים שלכם. זה לא משנה אם אתם מעסיקים היום עובד זר אחד או כמה עובדים כי בכל מקרה חשוב לדאוג שהזכויות שלהם לא תפגענה. זה נכון בעיקר כאשר מדובר על פליטים ומבחינת מוסריות עלינו לנסות לשים את עצמנו במצב: הם ברחו מביתם כי לא הייתה להם כל אפשרות אחרת לשרוד, אז מי אנחנו שנפגע בזכויות המגיעות להם?

המצב כפי שהוא היום בישראל

לצערנו הרב, למרות שהנושא של זכויות עובדים זרים ופליטים הוא עניין מדובר, עדיין יש לא מעט מקרים שבהם אנחנו לא מספיק מקפידים על העניין הזה. לדוגמה, אם נשווה בין כמה שמרוויח בדרך כלל עובד זר לעומת עובד מקומי אנחנו נראה שהעובד הזר לרוב מרוויח הרבה פחות על אותה עבודה בדיוק. מצד שני, מדינת ישראל כן גובה מיסים מהעובדים הזרים ומהפליטים שעובדים בשחור, מה שאומר שבסופו של דבר העובדים נשארים עם משכורת מאוד נמוכה. עו"ד דיני עבודה הוא איש המקצוע שאליו כדאי להתקשר אם אתם יודעים על מקום שבו מועסקים עובדים כאלה בתנאים מחפירים. זה טוב ויפה שכל בעל עסק רוצה לחסוך כמה שרק אפשר על העסקת העובדים אך האם אנחנו צריכים לשתף עם זה פעולה ולא לעשות משהו בנידון?

איך לבחור עו״ד שיעזור לכם?

במידה ואתם דווקא נמצאים בצד של המעסיק ובשוגג הסתבכתם עם החוק, בין אם זה כי לא שילמתם לעובדים את מה שמגיע להם ובין אם זה בגלל כל סיבה אחרת, אתם צריכים עו״ד מקצועי. אדם שלמד את התחום הזה ושיש לו ניסיון רב בכל מה שקשור לנושא של זכויות עובדים זרים הוא איש מקצוע שיוכל לעזור לכם הרבה יותר ממה אתם חושבים. לכן כדאי לאתר עו״ד מוצלח עוד היום, לפנות אליו ולקבל ממנו שירות כמה שיותר טוב.

ייעוץ מקצועי פותר טעויות בהמשך

אם אתם חושבים להעסיק היום עובד זר ורוצים להימנע מכמה שיותר טעויות בעתיד, אתם צודקים וכדאי שתלמדו את החוק. זכויות עובדים זה תמיד עניין מאוד מורכב ולכן חשוב שיהיה לכם אדם שאיתו תמיד תוכלו להתייעץ אם אתם לא בטוחים. אנשים שמעסיקים עובדים זרים בצורה חוקית, משלמים על כך מיסים וגם נוהגים כלפיהם בכבוד זה אנשים שכדאי ללמוד מהם וגם אתם צריכים להיות כאלה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים