כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס הכנה לגיבוש ימ"ס

כיום, בכדי להתכונן לסיירות ולגיבוש ימ"ס, לא מעט בני נוער מוצאים את עצמם עוד בטרם הם משובצים ליחידה כלשהי משתלבים באימונים שונים של קורס כושר קרבי, אשר מטרתו היא להכין את בני הנוער והחיילים העתידים לעבור בהצלחה את המיונים הרלוונטיים עבורם.

28/06/2017

קורס הכנה לגיבוש ימ"ס

קורס הכנה לגיבוש ימ"ס
גיבוש ימ"ס הינו גיבוש של היחידה המסתערבים המובחרת השייכת למשמר הגבול. ישנה יחידת מסתערבים נוספת השייכת לדובדבן, אך ידוע לכל כי הגיבוש של יחידת המסתערבים של משמר הגבול הוא גיבוש קשה מאוד מכיוון שמדובר באחת היחידות המובחרות של צה"ל.
מסתערבים הם חיילים המתחזים לאויב וחיים בתוכו, בכדי לאסוף מידע מודיעני ולהפתיע את האויב בפעולות שונות שמטרתם לבצע מעצרים של מבוקשים, ללחום באויב המתכנן לפגוע בישראלים ועוד. בניגוד ללא מעט גיבושים אשר נערכים בטרם הגיוס, גיבוש ימ"ס נערך רק לאחר הגיוס למשמר הגבול. לאחר שמתכנסים בבאח ימ"ס בבאר שבע ועוברים את הרישומים, מתחילים את גיבוש ימ"ס

קורס כושר קרבי כהכנה לגיבוש ימ"ס

בני נוער רבים השואפים להיות חלק מסיירת ימ"ס, מבינים כי הגיבוש שמהווה כרטיס כניסה לסיירת זו הינו גיבוש קשה מאוד מבחינה פיזית ונפשית. ולכן, רבים מהם בוחרים להתכונן היטב ולהגיע לגיבוש הזה כמה שיותר מוכנים הן מבחינת כושר פיזי והן מבחינת רוח מנטלית שתסייע להם להיות ממוקדי מטרה ולא להישבר בשום אופן ומצב. הכנה לגיבוש ימ"ס במסגרת קורס כושר קרבי מקצועי כוללת תרגילי כושר שונים שמטרתם היא לדמות את התרגילים שנערכים בגיבוש.

מה עושים בקורס כושר קרבי?

במסגרת קורס כושר קרבי אשר מצטרפים אליו בני נוער רבים, מדמים לא מעט תרגילי כושר תובעניים וקשים, בכדי להכשיר את בני הנוער לגיבושים השונים אשר הם מעוניינים בהם. מדריכי הקורסים הללו לרוב יהיו בעל עבר של חיילי סיירת, אשר יודעים מה כולל גיבוש ימ"ס וגיבושים אחרים ובהתאם לכך יתאימו את סוגי האימונים הפיזיים והמנטליים לקבוצת החניכים אותה הם מדריכים.

מדוע חשוב להתכונן לגיבוש ימ"ס

לחשוב על סיירת מובחרת זה דבר חשוב מאין כמותו, אולם לנסות ולהתקבל לסיירת כגון סיירת ימ"ס, ללא הכנה פיזית ומנטלית מוקדמת, זה דבר שעלול לגמרי לשבור כל בחור המנסה לעשות זאת. בהעדר ידע מקדים בנוגע למהות ואופן הגיבוש ובהעדר הכנה פיזית ומנטלית נכונה, יגיע הבחור אל הגיבוש ללא הכלים להתמודד עם מה שמזמן לו הגיבוש ומהר מאוד ימצא את עצמו חוץ לגיבוש.
דבר כזה יכול לייאש ולתסכל כל אחד וכן, לגרום לכאבים גופניים שונים הנובעים ממאמץ פיזי אשר הגוף לא רגיל אליו. לכן, קורס הכנה מקדים בטרם פונים לגיבושים שונים כהכנה לגיבושים, הוא ללא ספק הדבר האידאלי עבור כל אחד המעוניין לעבור גיבוש של סיירת כלשהי בכלל ושל סיירת ימ"ס בפרט.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים