כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חשיבות שירותי סיעוד בבית

אדם הפונה לחברת סיעוד על מנת לקבל שירותי סיעוד מגיע ספוג בחששות ומרגיש פעמים רבות כאילו חייו הולכים להשתנות ללא היכר והוא עשוי לאבד את כל אורחות חייו הקודמים ולא כך הדבר.

03/07/2017

יתרונות השירות הסיעודי בבית

יתרונות השירות הסיעודי בבית
שירותי סיעוד בבית הקשיש או הנזקק לכך טומן בחובו יתרונות רבים:


שמירה על הסביבה הטבעית
אדם אוהב לחיות את חייו במקום מוכר וידוע לו. שירותי סיעוד המתקיימים בבית הלקוח שומרים למטופל על סביבתו הטבעית בה הוא חש הכי בנוח.

חופש אישי
לא בכדי אומרים כי אדם חש הכי בנוח בביתו. שירותי סיעוד בבית הלקוח מקטינים את החששות לשלילת החופש האישי והנוחות.

מניעת טראומה
אדם מוגבל שעובר מסביבת חיים המוכרת לו כל חייו לסביבת חיים שונה לגמרי חווה טראומה. שירותי סיעוד הניתנים בבית הלקוח מותירים בלב הלקוח את תחושת השליטה על חייו וסביבתו ומונעת טראומות מיותרות.

חיים חברתיים
בשעה שלקוח נשאר בסביבתו הוא משמר את אורחות חייו החברתיים. חברים ומשפחה יכולים לבוא לבקר כבעבר מבלי הגבלות וחוקים.

משפחה
לעתים קרובות סביבת המגורים נבחרת בגלל קרבה למשפחה עוטפת, חמה ומחבקת. בשעה שנעזרים בשרותי סיעוד בבית הקרבה המשפחתית נשמרת ונוסכת ביטחון הן בקרב המטופל והן בקרב משפחתו.

מהן האפשרויות הנפוצות לקבלת טיפול סיעודי בבית:

1. חוק הסיעוד
חוק זה מופעל על ידי ביטוח לאומי והוא נועד בדיוק למטרה זו: לאפשר לקשיש להמשיך ולחיות את חייו בביתו ובסביבתו המוכרים לו. החוק מאפשר לפנות לחברת סיעוד האחראית על השמת מטפלים. חברת הסיעוד נמצאת בתווך, בין הקשיש למטפל הסיעודי ודואגת לשדך ביניהם. חברת הסיעוד אחראית לשלוח מידי תקופה עובדים סוציאליים מטעמה על מנת לבדוק שהכל בסדר. אם הקשיש רוצה להחליף את המטפל הסיעודי השינוי יתבצע בעזרת חברת הסיעוד.

2.העסקת מטפל סיעודי זר
לעתים הקשיש זקוק להשגחה של 24 שעות ביממה. זכאות להשגחה מסוג זה ניתנת אחרי מבחני תלות אותם מבצעים נציגים מהביטוח הלאומי.
צריכה להתבצע פנייה למשרד התמ"ת על מנת לקבל היתר העסקה לעובד זר ולאחריה מתבצעת התאמה בין הקשיש למטפל הזר דרך חברת השמה המתמחה בנושא זה.

חשוב להבין ולהפנים כי הבחירה באם לצאת למוסד סיעודי או לקבל טיפול סיעודי בבית היא בחירה קריטית ומשמעותית ביותר הן לקשיש והן למשפחתו.

חשוב לשקול היטב את האפשרויות

בחירה באופציה זו או אחרת צריכה להילקח בכובד ראש, תוך התחשבות במצבו הגופני והנפשי של הקשיש וכמובן תוך התייעצות עימו. התהליך הוא ארוך ומתיש פיזית ונפשית כאחד לכל הנוגעים בדבר. באם בחרנו שרותי סיעוד בבית על ידי אחות פרטית יש לבחור בקפידה את כישוריה, אופייה, נכונותה לעבודה ועוד. חברת סיעוד תסייע רבות במקרים אלה אולם בכל תהליך, בטח כזה קריטי, צריך להיות זהירים ולהפעיל הן את הצד הפרקטי והן את הצד הרגשי ולא להפחית מחשיבותו של מי מהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים