כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי עריכת דין - מהו המסלול המבוקש?

לימודי משפטים הם השלב הראשון שאותו צריך לעבור על מנת לקבל רישיון עיסוק בעריכת דין. לאחר מכן נערכת תקופת התמחות ובסיומה בחינות של הלשכה, כאשר המטרה היא בין היתר להכשיר את עורכי הדין להתמחות ספציפית. הנה כל הפרטים

05/07/2017
ישנם מספר תנאים לקבלת רישיון לעיסוק בעריכת דין בישראל. מענה על התנאים האלו מאפשר לצעירים ומבוגרים להשתלב בענף ולבחור תחום התמחות. התנאי הראשון הוא רכישת השכלה משפטית במוסד להשכלה גבוהה, התנאי השני הוא סיום שנת התמחות והתנאי השלישי הוא מעבר של מבחנים חיצוניים שנכתבים על ידי נציגי לשכת עורכי הדין.

הגשת מועמדות ותנאי קבלה

המסלול המבוקש בלימודי עריכת דין מתחיל בהגשת מועמדות לאחד המוסדות האקדמיים הפזורים ברחבי הארץ. מוסדות אלו נדרשים להפעיל תכנית לימודים שמאושרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, כאשר בין היתר ניתן לשלב את התואר הראשון במשפטים יחד עם תארים כגון כלכלה, קרימינולוגיה ועוד.

תנאי הקבלה למסלול המבוקש בלימודי עריכת דין משתנים לפי מוסד הלימודים. ברוב המוסדות ישנם תנאי קבלה בסיסיים של ציון פסיכומטרי, ממוצע בגרויות גבוה ולעיתים גם ראיון קבלה אישי. במידה וממוצע הבגרויות או הציון בפסיכומטרי לא עולים בקנה אחד עם דרישות תנאי הקבלה של המוסד האקדמי, סטודנטים מסוימים מקבלים אפשרות לעבור קורס ייעודי כמו למשל באנגלית או מתמטיקה.

התמחות ומבחנים חיצוניים

בכל המסלולים המבוקשים של לימודי עריכת דין נדרשת שנת התמחות אחת לפחות באחד המשרדים לעריכת דין. בין אם מדובר בסטודנט שרוצה להיות עו"ד גירושין, עו"ד פלילי או עו"ד אזרחי, ההתמחות היא תנאי לקבלת הרישיון ולהמשך ההכשרה. מטרת ההתמחות היא לאפשר לסטודנט שסיים את לימודיו להתנסות בפועל בעבודת עריכת דין. ההשתלבות במשרדי עריכת דין גם מאפשרת לבוגרי ההשכלה המשפטית למצוא לעצמם תפקיד ולהתחיל את הקריירה.עו"ד גירושין
בשלב האחרון נדרשים סטודנטים למשפטים לעבור מבחנים חיצוניים של לשכת עורכי הדין. נציגי הלשכה עורכים את המבחנים במטרה לסנן בין המועמדים ולהבטיח שרק הטובים ביותר יגיעו לאחר מכן לבתי המשפט ויעסקו במקצוע. הכנה למבחני הלשכה יכולה להתבצע על ידי כל אחד מהמועמדים בנפרד או במסגרת מסודרת יותר. הדבר החשוב הוא להגיע ערוכים לשאלות במבחן כי מדי שנה נכשל בו אחוז ניכר מהמועמדים.

לסיכום, מי שרוצה להיות עו"ד גירושין או כל עורך דין אחר בישראל נדרש להכיר את מסלול ההכשרה. עמידה בתנאים על ידי המוסדות האקדמיים ולשכת עורכי הדין מאפשרת השתלבות מהירה בענף וקריירה מאתגרת. כדאי לבחור תחום התמחות שעולה בקנה אחד עם העניין האישי, לפגוש את נציגי מוסדות הלימוד כדי לקבל פרטים ספציפיים על הבדלים בין סוגי התמחויות ובמידת הצורך גם לשלב בין מסלולים. כך ניתן להגשים את החלום להיות עורך דין ולקצר את ההכשרה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים