כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכישת מדפסת תלת מימד ביתית חדשה או יד שניה?

מדפסת תלת מימד הפכה מהר מאד מטרנד וחידוש עולמי למוצר שניתן להשיג בקלות ובזמינות גבוהה. אם המדפסות החלו את דרכן כפריט בבתי דפוס או מתקנים תעשייתיים - הרי שכיום ישנן אפילו מדפסות תלת מימד המיועדות ומתאימות למגוון רחב של שימושים פרטיים וביתיים.

05/07/2017

מה מיוחד במדפסות אלו?

מה מיוחד במדפסות אלו?
מדובר במדפסות הפועלות על בסיס טכנולוגיה מתקדמת ומרשימה ויכולות - הלכה למעשה - ליצור באמצעות שימוש בפולימרים מתקדמים - הדפסות תלת מימדיות הנוצרות מהנחה של שכבות זו על גבי זו.
אמנם כיום קל ושול יותר להשיג מדפסת תלת מימד המתאימה לשימוש ביתי, אך עדיין מדובר בהוצאה כספית לא קטנה, מה שמביא את מי שמעוניין בכך לחפש מדפסת תלת מימד למכירה ביד שנייה. כך ניתן להשיג מוצר איכותי, תקין וכזה שיספק את התוצרים הרצויים - אך עם זאת לא תהיה יקרה מאד ואפשר יהיה להקל כך על הכיס ועל ההוצאה. יחד עם זאת, לא מומלץ להיות פזיזים בהחלטה על כך וכדאי מאד לעשות זאת תוך הפעלת שיקול דעת.

וכמובן יש לשים לב לנתונים הבאים:

• האם המחיר יצדיק רכישה של מדפסת תחת מימד ביתית? כלומר האם באמת יהיה בה שימוש רב והקנייה תתברר ככדאית?
• מה המצב של המדפסת המוצעת למכירה? האם היא תקינה? האם היו בה תקלות אי פעם? האם היא נמצאת עדיין תחת אחריות חברת היצרן או היבואן?
• האם המדפסת הספציפית שממנה מתרשמים יכולה לסייע בצרכים והדרישות וכן תספק את התוצאות הרצויות והמבוקשות?
• מי שמוכר - האם ניתן להתרשם מכך שמדובר באדם ישר והגון שלא ינסה למכור את המדפסת כשאין היא בעצם במצב טוב או שימושי?
• האם מחירם נחשב לסביר והגיוני עבור פריט יד שנייה או שאולי כבר עדיף לרכוש אחת חדשה ולהשקיע מעט יותר.
• כדאי ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיש לו ידע בתחום של הדפסות תלת מימדיות על מנת שייתן את הדעה שלו בנוגע לכדאיות הרכישה.

למה משמשות מדפסות תלת מימד?

כאמור - כשמן כן הן - ממדפסות אלה ניתן להפיק דמויות והדפסות נפחיות הנוצרות על ידי שכבות של פולימרים דקים המונחות זו על גבי זו בטכניקה מדויקת, עדינה ואפילו זעירה. כיום ישנם שימושים רבים להדפסות מסוג זה ואין הן שמורות אך ורק לתחום המסחרי או העסקי. יתרה מכך - ישנן כיום אפילו מכונות המיועדות להדפסות תלת מימדות ומתאימות לשימוש של ילדים.

הטכנולוגיה המתקדמת

את הטכנולוגיה המתקדמת ניתן לייחס להתפתחות עצומה שהתרחשה בעולם הדפוס, מה שנחשב כמעט למהפכה של ממש. הדפוס הדיגיטלי הביא עמו שיטות עבודה מיוחדות, מדויקות ומהירות וההסתמכות על מחשבים שיפרה לאין שיעור את התוצאות שניתן לקבל מההדפסות. זו הסיבה שבבתי אב רבים יש מדפסת תלת מימד המשרתת נאמנה את כל בני המשפחה - כמו למשל ילדים או בני נוער בעת הגשת עבודות לבית ספר או עבודות יצירה.

הפרטים הקטנים

חשוב מאד לשים לב לפרטים הקטנים כאשר שוקלים את האפשרות של רכישת מדפסת מיד שנייה. כמו בכל רכישה של פריט מאדם אחר יש לשים לב גם למוצר עצמו ולמצב במכני והטכני שלו וגם לאופיו ותכונותיו של המוכר על מנת להחליט האם כדאי לבצע את הרכישה או שמא יש חשש למפח נפש. כאשר מקדישים את המחשבה ותשומת הלב הנדרשות אין ספק שהמוצר שלבסוף יבחר אכן יספק את התוצאות המצופות ואפשר יהיה ליהנות מתוצריה במשך זמן רב.

המאמר נכתב ע"י המומחים של dfus3d - מדפסות תלת מימד
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים