כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה הופך עבודה אקדמית לעבודה מוצלחת?

הגשת עבודות אקדמיות הן מנת חלקם הבלתי נפרדת של סטודנטים הלומדים במוסדות השונים. טרם הגשת עבודה מסוג זה יש לשים לב למספר קריטריונים חשובים , אשר עשויים להשפיע על התרשמותו של המרצה מכם וכן על מקצועיות העבודה. במאמר זה נעסוק בחשובים ביותר מביניהם.

10/07/2017

עברית שפה יפה

עברית שפה יפה
זה ממש לא משנה באיזו עבודה מדובר החל במטלה קטנה , סמינריון, תזה , פרוייקט גמר ועד לעבודות דוקטורט ראשית הקפידו כי העבודה שמסרתם היא ללא שגיאות כתיב כלל. דבר זה יוצר רושם לא טוב, ומעבר לכך , יכול לגרום למרצה תחושה שלא טרחתם לבדוק שגיאות איות- טובה ככל שתהייה כעבודה, יתכן ותצטיירו כסטודנטים לא רציניים או לא משקיענים והציון שלכם ייראה בהתאם.

כתיבת עבודה אקדמית , הבסיס

כללי כתיבה הינו "לחם חוקם" של אנשי העולם האקדמי. שמירה כל כללי ציטוט ישיגו מספר מטרות חשובות בעבודה שלכם- הראשונה הנך עומד בדרישות. פשוט כך. נדרשתם למלא אחר הוראות , יחסית פשוטות לצטט את המקור בו השתמשת, בנוסף עליך לצטט לפי הכללים המקובלים ( APA , שיקאגו , אזכור אחיד ). לכן מומלץ כי טרם תתחילו את הכתיבה של העבודה האקדמית, דאגו כי חוברת כללי הציטוט הינה זמינה ויש לכם שליטה בנושא. זכרו כי המוסדות האקדמיים רואים באי ציטוט ממש עבירה אקדמית חמורה.

סיוע ממקורות חיצוניים

סטודנטים רבים מרגישים כי חלקים מסוימים בעבודה, כגון עמידה בכל כללי הציטוט, הנם בגדר המטלות הסיזיפיות שעשויות להפיל אותם. במידה ואתם חשים כך - תמיד תוכלו להיעזר בחברות לסיוע בכתיבה אקדמית לכתיבה מדויקת של רשימת המקורות אולם תוכלו לעשות זאת בעצמכם, תוך הכתיבה. ישנן כיום גם תוכנות נחמדות לציטוט אוטומטי ויצירת רשימת מקורות באופן אוטומטי, שעשויות להקל עליכם.

מבנה עבודה אקדמית

מבנה עבודה אקדמית הינו מבנה יחסית פשוט המכיל פרקי חובה ופרקים משתנים בהתאם לסוג המחקר שלכם. למשל במחקר איכותני פרק השיטה והכלים שונה ממחקר כמותני, ובמידה והמחקר שלכם כולל תוכנית התערבות או מחקר מבוסס משתנים מתווכים , יהיה עליכם לדאוג למבנה מתאים. אם אין לכם מושג מהו המבנה הנדרש מכם תוכלו לבקש מהמרצה. באם נתקלם בסירוב או חוסר מענה ,באפשרותכם להוריד עבודות לדוגמא ממאגרי עבודות סמינריוניות או מאגר עבודות כדי להתרשם מן המבנה הנדרש, גם אם זו עבודת גמר או פרוייקט גמר, עליכם לוודא כי הנכם יוצרים עבודה במבנה הנדרש ולא חסרים לכם חלקים.

מהם סעיפי רשות ההופכים עבודה למושלמת ?

חקרתם, ניתחת, הגעתם לתוצאות ואפילו רשמתם את פרק הממצאים במחקר שלכם – זכרו, אתם אינכם מושלמים והמחקר שלכם גם הוא אינו מושלם. דאגו לציין בתת סעיף יעודי את כל המגבלות של המחקר ( למשל מדגם קטן, מדגם לא מייצג, חוסר תקציב וכדומה). סעיף נוסף הוא מה לא נחקר ומה אתם ממליצים לחקור בהמשך. אל תניחו שרק אתם קוראים את העבודה- כל הזמן חשבו כי את העבודה שלכם קורא מישהו בפעם הראשונה ויש "להכניס" אותו לעבודה ולמקד אותו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים