כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורסים בתחום הצביעה התעשייתית

צביעה תעשייתית הינה אלמנט בסיסי בכל ענפי התעשייה. מאמר זה מציג קורסים רלוונטיים בתחום זה אשר עשויים לתרום ולהעשיר את הידע עבור מהנדסים, בעלי מלאכה ועוד.

13/07/2017

מהי צביעה תעשייתית?

מהי צביעה תעשייתית?
הצביעה היא חלק חשוב מהחיים גם בתעשייה ובעולם העסקים ולא רק בחיים הפרטיים. כל מוצר שאנו משתמשים בו נצבע, קשה להצביע על מוצר שלא עובר צביעה או ציפוי כלשהם, כך שהצביעה התעשייתית נוגעת כמעט בכל תחומי התעשייה. הצביעה התעשייתית היא זו שנותנת את הצבע למוצרים שאנו משתמשים בהם כל השנה החל ממחשב, מאוורר ועד מטוסים וספינות.

צביעת מתכות מצריכה הרבה יותר מיומנות

צביעה תעשייתית לא מתייחסת אך ורק לצביעה עצמה ועד כמה היא איכותית אלא להתאמת הצבע והציפוי לחומרים עצמם. צביעת מתכות באופן ספציפי היא צביעה שצריכה להיות קפדנית מאוד מכמה סיבות. ראשית, המתכת היא חומר בעייתי מאוד שיכול להתקלף בקלות. לא כל חומר יכו להוות ציפוי טוב למתכת וכאשר מדברים על מתכות שונות יש צורך בצביעות שונות וחומרי ציפוי שונים.
• מגוון הצבעים בעולם גדול מאוד ומלבד הצבעים עצמם יש מספר סוגים. יש צבע אקרילי, יש אפשרות לצבוע בריסוס, יש אפשרות לצבוע בטבילה ועוד. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות ובקורס צביעה תעשייתית אתם תגלו את כל מה שאתם צריכים לדעת. הצביעה צריכה לא רק להיות מותאמת בחומרים בה משתמשים אלא באופן בו צובעים נכון ובהתאמה לשימושים שיהיה לאותה מתכת או לאותו מוצר בהמשך.

צביעה מתכות למתכות עמידות שיאריכו שנים

צביעת תעשייתית של מתכות מתבצעת לא רק כדי להעניק צבע לאותו מוצר אלא כדי להאריך לו שנים. מתכת היא חומר בעל סגולות מופלאות אך עם הזמן היא יכולה לפתח קורוזיה. המטרה של חומרי צביעה וחומרי ציפוי היא לעטוף את המתכות ולא לחשוך אותם לפגיעות מזג אוויר אליהן הן יכולות להיחשף בכל פעילות שיעשו בהן. רטיבות, שמש, פגיעות חיצוניות שגורמות לשריטות והרשימה עוד ארוכה, כל אלו יכולים לתת למוט, למטוס, לשולחן או לטלוויזיה מראה רע מאוד לאחר שימושים אחדים בלבד בעיקר לחשיפה לתנאים חיצוניים ואפילו לפני שהמוצרים מגיעים ללקוח. הקורסים שמוצעים על ידי המוסדות השונים בתחום הצביעה התעשייתית:

קורס לקורוזיה, ציפויי הגנה ובקרת איכות

קורוזיה הוא תהליך של חמצון המתכת, זאת אומרת חלודה. החלודה פוגעת בעמידות המתכת, בגמישות שלה, ביכולת להשתמש בה בצורה איכותית והיא אינה רצויה. גם לצביעה תעשייתית איכותית יש חלק בשמירה על הימנעות מקורוזיה וכך העמידות שלה עלה. קורס קורוזיה הוא תחום בהנדסת חומרים כשבודקים את ההרס של החומרים. בקורס נלמדים על תערובות מסוימות שפוגעות במתכת, חומצות ומלכים שיכולים להרוס את החומר ועל ריאקציות השונות במגע במים, חמצן, שמש ועוד.

קורס קורוזיה, צבע וצביעה תעשייתית

כל חשיבות של צביעה תעשייתית וציפוי נכון של חומרים ובעיקר מתכות יש חשיבות משמעותית ביותר לגבי העמידות שלהם. כאשר הציפוי אינו הולם או הצבע אינו איכותי או מתאים לסוג החומר, החומר נשאר לא מוגן. קורס קורוזיה, צבע וצביעה תעשייתית מתאים לכל אחד שרוצה להעשיר את עצמו בתחום בו עיקר לבעלי מלאכה, מהנדסים, בעלי מקצוע מתחום הבניין ועוד.

צביעה תעשייתית בטוחה

הצביעה התעשייתית ובפרט צביעת מתכות הן חלק חשוב מהתעשייה והתרומה שלהן לא ניתנת להחלפה. עם זאת, חשוב לדעת שהתחום הזה יכול להיות מסוכן כיוון שחומרים כאלו שגורמים למתכת או לכל חומר אחר להיות עמיד וחזק, יכול להיות מסוכן לבריאות. כדי למנוע משאיפות של החומרים הללו חשוב מאוד לעבוד רק עם משקפי מגן, כפפות וכל הציוד הנדרש ואת הכול תלמדו בקורס שיעביר לכם גם את הצד הבטיחותי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים