כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נתוני שוק העבודה בשוק האירועים

ענף האירועים הולך וגדל ומשנה לשנה נפתחים עוד ועוד אולמות וגנים. כיוון שחתונות, בריתות ובר-מצוות מתרחשות ויתרחשו כל הזמן, תחום זה רווחי מאוד. בכתבה לפניכם נפרט על ההיבטים השונים בתחום.

16/07/2017

גני ואולמות אירועים בישראל

גני ואולמות אירועים בישראל
אמנם ישראל היא מדינה קטנה יחסית, אך שוק האירועים שבה נחשב למפותח במיוחד. הרבה כסף מתגלגל בענף ומספר גדול יחסית של מועסקים עובדים בענף זה. אין אזור בארץ שאין בו גנים ואולמות ידועים. לצד גני אירועים בשרון יש גם גנים ואולמות באזור הצפון. לצד גני אירועים מצליחים באזור הדרום, יש גם גנים מבוקשים באזור המרכז. מי מועסק בענף האירועים? אילו תפקידים הוא מציע לאלה השוקלים תעסוקה בענף ומהו ההיקף הכלכלי של הענף כולו?

תפקידים בשוק האירועים

מה המשותף בין גן אירועים בשרון לבין גן אירועים בדרום? מה המשותף בין כל הגנים והאולמות באשר הם? נקודות השקה מרכזיות ניתן למצוא בסוגי התפקידים שכל גוף בענף נזקק לשירותיהם. מהם התפקידים הנדרשים? בין היתר, פועלים בענף שפים, טבחים, עוזרי טבחים, עובדי מטבח, שוטפי כלים. גם עובדי ניקיון ותחזוקה נדרשים, עובדים שמכינים את הגנים ואת האולמות לקראת אירועים וכן דואגים לסדר לאחר האירוע. גם מלצרים נדרשים, כמובן, וכן ישנם אנשי שיווק, אנשי מכירות, מנהלי אירועים. אם נרצה נקודת מבט רחבה יותר, הרי שניתן לכלול בענף גם אנשי מקצוע נוספים, כגון קוסמטיקאיות, ספרים ומעצבי שיער, מאפרים, צלמים, זמרים, די ג'יי ועוד.

150 אלף אירועים בשנה

בארץ ישנם כמה מאות גני אירועים ואולמות שפועלים מצפון ועד דרום. אם נחפש נתונים בדבר ממוצע כללי בענף, ממוצע הכולל גני האירועים בשרון, במרכז, בדרום וכן הלאה, נגלה כי בכל אולם או גן מתקיימים בסביבות 200 עד 250 אירועים בכל שנה. פעילים בענף מספרים כי ההערכה מדברת על כ-150 אלף אירועים בשנה. כ-50 אלף אירועים הם חתונות ומספר דומה של ברית או בריתה. יתר האירועים הם בר או בת מצווה, אירועים עסקיים, חגיגות וכנסים, ימי הולדת ועוד. מהו סדר הגודל של המועסקים בענף? כמה עובדים נדרשים על מנת לאפשר את כל אותם האירועים? הערכות מלומדות מציינות כי 65,000 עד 70,000 עובדים מהווים את מצבת העובדים בענף. כמובן, לא כל העובדים הללו הם עובדים קבועים. המספר הזה כולל גם עובדים זמניים וכן עובדים במשרה חלקית.

ענף של מיליארדי שקלים

כדי להבין עד כמה ענף האירועים נחשב למשמעותי אפילו בתקופות של מיתון או של אי וודאות כלכלית, נספר כי רבים מאוד נעזרים בהלוואות מהמערכת הבנקאית כדי להפיק אירוע מכובד. בין 10 ל-15 מיליארד שקלים עוברים ידיים בענף האירועים השוקק, בממוצע שנתי בשנים האחרונות. בין המועסקים ניתן למצוא קשת רחבה של גילאים, עם תלות בתפקיד. למשל, ישנם אנשי שיווק שיכולים להיות גברים ונשים בגילאי שלושים, לצד מבוגרים בני ארבעים וחמישים. מלצרים ועובדי מטבח ניתן למצוא צעירים בגילאי תיכון, חיילים משוחררים וכן עובדים מבוגרים. לצד שכירים, ישנם בענף גם עובדים עצמאיים – למשל צלמים, מפיקי אירועים פרטיים, מעצבי שיער, ספקי קייטרינג, מפיקי קליפים לאירועים ועוד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים