כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 עבודות ייחודיות ושונות

משרות בעלות מאפיינים מיוחדים יכולות להבטיח עניין, אתגר וסיפוק. אבל איפה אפשר למצוא עבודות כאלה ומה כבר כלול ברשימה? קבלו את הפרטים המלאים.

17/07/2017

העבודה היא חיינו

העבודה שאותה אנו מבצעים מדי יום משפיעה באופן ישיר על רמת החיים שלנו. בעוד עבודות מסוימות גורמות לתחושת תסכול, יש משרות שמהן ניתן להשיג עניין, אתגר וסיפוק. הנה למשל 5 עבודות ייחודיות ושונות עם ערך מוסף:

מבקר מסעדות

היום כבר לא ממש חייבים להיות בעלי רקע מקצועי מסוים בקולינריה על מנת לעבוד בתור מבקרי מסעדות. יש היצע רחב של בלוגים, אתרי אינטרנט ומקומות שבהם ניתן לפרסם ביקורת מנומקת על מסעדות ודוכני אוכל בארץ ובעולם.

כל מה שצריך לעשות הוא לדעת כיצד לבסס כל טיעון טוב עם נימוקים, הסברים ודוגמאות ואם אפשר גם להוסיף תמונות עדכניות. בביקורת עצמה ניתן להביע דעה אישית על המנות ולהחליט האם לעודד אנשים נוספים להגיע למסעדה.

דוגיסיטר

דוגיסיטר
גברים ונשים בטווח רחב של גילאים מוצאים את עצמם עובדים בתור דוגיסיטרים. העבודה יכולה לנוע בין שמירה על הכלב כאשר הוא נמצא בבית והבעלים בחו"ל, לבין הוצאה של הכלב לטיול פעם אחת או כמה פעמים יותר.

זו עבודה שמתאימה מטבע הדברים למי שאוהב חיות ולמי שיודע להסתדר איתם גם בתנאים לא פשוטים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שרוב האנשים משלבים את העבודה כדוגיסיטרים יחד עם עבודות נוספות.

שוזר זרי פרחים

הרבה אנשים שאוהבים את הטבע ורוצים להפוך את העניין האישי שלהם בצמחים למקצוע יכולים למצוא עבודה כשוזרי פרחים. אפשרויות הקריירה מגוונות מכפי שנהוג לחשוב, כי אפשר למשל לעבוד בתור שכירים בחנות פרחים או לחילופין לפתוח עסק עצמאי. הכל תלוי במידת העניין האישי בשזירת פרחים ובסוג ההסמכה.

עם זאת, רצוי להתחיל קריירה בענף שזירת הפרחים רק לאחר לימודים לעומק של הנושא. במסלול הלימודים מכירים מקרוב את ההבדלים בין סוגי פרחים ולאחר מכן מיישמים את הידע גם בהכנת זרי פרחים לאירועים, מסיבות ופסטיבלים.

מאבטח סמוי

לא רבים יודעים שכמעט בכל חנות גדולה בארץ ובחו"ל יש מאבטחים סמויים. בניגוד למאבטח שעומד מחוץ לחנות ובודק את העוברים והשבים, התפקיד של המאבטח הסמוי הוא למנוע גניבות או מקסימום לעצור אותן בזמן. המאבטח הסמוי מבצע את עבודתו על בגדים אזרחיים לחלוטין ובלתי אפשרי לזהות אותו בתוך הקהל. הוא מסתובב בתוך החנות, משתמש באוזניה נסתרת או מכשיר קשר ובמידת הצורך מפעיל צוות אבטחה כאשר הוא מגלה גנב.

עבודה כמאבטח סמוי דורשת ניסיון מסוים בתחום האבטחה, אך יש לה מאפיינים שונים מאשר מאבטח רגיל. אפשר לשמוע פרטים על עבודה כמאבטח סמוי על ידי יצירת קשר עם הרשתות הגדולות ובעיקר באמצעות פנייה לחברות אופנה, קוסמטיקה, טיפוח, פארם, בגדים וכן הלאה.

פקח איכות סביבה

איכות הסביבה חשובה לכולנו אך רק מעטים מתאמצים כדי לשמור עליה. הגורם שאחראי על כך שלא נהרוס את כדור הארץ לצמיתות הוא פקח איכות סביבה. בישראל מועסקים הפקחים על ידי ארגונים פרטיים להגנה על איכות הסביבה או על ידי המשרד הממשלתי, בעוד בחו"ל הם גם מבצעים את התפקיד באופן עצמאי וכשכירים של חברות פרטיות.

פקח איכות סביבה מסתובב הרבה באזור חופי הים, שמורות הטבע והאתרים המורשים הקיימים ברחבי הארץ. הוא מבצע את תפקידו מתוך אהבה גדולה לאיכות הסביבה ומקפיד להתעדכן בכל החידושים האחרונים בתחום. פקח איכות סביבה לוקח חלק בתפקיד מאתגר מאוד ובעל משמעות גדולה.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים