כרגע באתר
2
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ונטה פעילה לגג רעפים – פתרון חכם שחוסך לכם כסף

אתם מתגוררים בבית צמוד קרקע עם גג רעפים? אם כך, אתם בוודאי סובלים מחום קיצוני בבית, ומפעילים מזגן בלי סוף. ונטה לגג רעפים יכולה להקל משמעותית על המצב הזה. במאמר שלהלן תמצאו את כל הסיבות להתקין ונטה פעילה בגג.

08/08/2013
גגות הרעפים, הנפוצים כל כך בבנייה של בתים פרטיים בישראל, הגיעו אלינו מאירופה. העולים החדשים שהגיעו מאירופה בנו את גגות בתיהם בארץ ישראל באותו האופן שבו הורגלו לבנות אותם בארצות מוצאם, ושיטת בנייה זו נשמרה עד ימינו. עם זאת, חשוב לציין כי גג הרעפים נועד ללכוד את החום המגיע לגג, ולהשאירו בתוך הבית – דבר הגיוני ביותר בהתחשב באקלים הקר של מדינות כמו רוסיה או אוקראינה. ואם נתרגם זאת למה שקורה אצלנו, נקבל חום לוהט של יולי – אוגוסט, כשהגג עוד מונע ממנו לצאת החוצה... התוצאה היא הפעלה של מזגן יקר ברוב שעות היממה.

מה זה ונטה, ואיך היא עוזרת בקירור הבית?

ונטה היא בעצם מאוורר הפוך, כלומר תפקידה הוא לשאוב את האוויר ממקום אחד ולהעבירו למקום אחר. מכשיר זה ידוע במיוחד כפתרון מעולה לאוורור חדרים פנימיים ללא חלונות, כגון חדרי שירותים או מחסנים.
בבתים עם גגות רעפים מומלץ להצמיד את הוונטה לגג עצמו, כאשר מכשיר זה יונק את האוויר החם, מוציא אותו החוצה, ובכך מאפשר כניסה של אוויר קריר יותר לכל הבית.
התקנה של ונטה לגג רעפים מאפשרת ליהנות מיתרונות רבים:
• חיסכון בהוצאות החשמל – צמצום של שעות ההפעלה של המזגן וקירור קל יותר של השטח כולו.
• אוויר נקי יותר בבית – הוונטה מוציאה את האוויר החם מהבית, ומאפשרת כניסה של אוויר נקי.
• מניעה של הצטברות עדים – העדים עולים למעלה ומפונים מהבית ביחד עם האוויר החם, וכך ניתן למנוע בעיות של עובש ורטיבות.

איך זה עובד?

אולי תתפלאו לגלות, אך המכשיר המופלא הזה אינו מופעל על חשמל, אלא על כוחות טבעיים – הרוח והתנועה של האוויר החם בתוך הבית. לצורך התקנה של ונטה, יש צורך בפתחים חיצוניים בחלק התחתון של הגג. המתקינים יוצרים את הפתחים הדרושים להתקנה נכונה. פעילותה של הוונטה עצמה הינה שקטה, ולא דורשת תחזוקה. לרוב בעלי הבית כלל לא יהיו מודעים לגבי שעות פעילותה. עוד דבר שחשוב לציין הוא שהמוצר הזה מתאים להתקנה על כל גגות הרעפים.
ונטה לגג רעפים הינה מכשיר שחוסך כסף רב בטווח הארוך, וחשוב מכך – הוא מאפשר לנו לשמור על הסביבה. מעבר לזאת, פעולתה של הוונטה חוסכת לעיתים את הצורך בהפעלת מזגן, ומזגן כידוע אינו עושה טוב לבריאות. אם אפשר לחסוך באנרגיה ובהוצאות מיותרות – אז מדוע לא לעשות זאת?

המאמר נכתב באדיבות א.ר שיווק והפצת ונטות בע"מ
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים