כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

להקשיב לרחשי הלב כדי להחליט מה כדאי ללמוד

קונפוציוס, אחד מגדולי הפילוסופים הסיניים, אמר: "הרצון לנצח, התשוקה להצלחה, הדחף למצות את מלוא הפוטנציאל שלכם: אלה המפתחות שישחררו את דלתות ההצלחה האישית שלכם".

19/07/2017
לכל אדם יש חלומות שברצונו להגשים, כאשר מגיעים לשלב בו יש להחליט מה ללמוד, כדאי לכם להקשיב לרחשי הלב, ולבחור במסלול לימודים שיאפשר לכם להגשים את חלומותיכם. עוד לפני שבוחרים מסלול לימודים כדאי ללמוד כיצד להקשיב ללב, כדאי לדמיין את עצמכם במקום הרצוי והנכון עבורכם, להגדיר במדויק את החלום שלכם, ובהתאם לכך תוכלו לקבל החלטה נכונה וחשובה מה ללמוד. כך תוכלו גם לחיות חיים מלאי סיפוק, לקום כל בוקר נמרצים וחדורי מוטיבציה, וליהנות מקריירה משגשגת ומחיים מאושרים.

מה לעשות כשאהיה גדול?

פעם, כשהייתם עדיין ילדים קטנים, לבטח שאלו אתכם מה ברצונכם לעשות כשתהיו גדולים. יש העונים כי ברצונם להיות רופאים, אחרים חולמים להיות שוטרים, יש כאלה המעוניינים לחקור עולמות חדשים, אחרים רוצים לטפל בחיות או באנשים. אם תביטו סביבכם תגלו כי רוב האנשים מתלוננים רוב הזמן על מקום העבודה שלהם אך חוששים לעשות שינוי, למרות שהם ישמחו לשתף אתכם בחלומות שלהם. חוסר שביעות רצון ואי מימוש עצמי עשויים לגרום לסבל רב בחיים, לקשיים בזוגיות, למתח נפשי ולמועקה. כדי שאתם לא תגיעו למצב דומה כדאי לכם ללמוד מניסיונם של אנשים מוכרים שהחליטו להקשיב לרחשי הלב שלהם ובחרו מקצוע בו יכלו להגשים את עצמם ולהצליח בגדול.

סיפורה המדהים והמתוק של קרין גורן

קרין היא דוגמה לכל אחד ואחת המעוניינים לבצע שינוי משמעותי בחיים ולהצליח. קרין גורן נולדה בשנת 1974, אך עוד לפני שהתפרסמה כשף קונדיטורית ידועה וכמנחה מצליחה בתוכניות בישול ואפייה בטלוויזיה, היא החלה את דרכה המקצועית דווקא כמתכנתת. קרין למדה לימודי הנדסת תוכנה, לאחר מכן החלה לעבוד בחברת סטארט-אפ , היא מספרת כי העבודה גרמה לה לתסכול רב ולקשיים בחיים, ורק לאחר שלמדה קורס קונדיטוריה אצל השף הנס ברטלה מצאה את ייעודה והגשימה את חלומה.

ח"כ סתיו שפיר – מאוהלי המחאה למשכן הכנסת

סתיו שפיר פרצה לתודעת הציבור בשנת 2011, במהלך מחאת האוהלים בשדרות רוטשילד. סתיו נמנתה בין הדוברים הבולטים במחאה החברתית וגם נעצרה פעמיים במהלך ההפגנות הסוערות. סתיו שפיר סיימה בהצטיינות תואר ראשון בסוציולוגיה ועיתונות, החלה בלימודים לתואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה, אך בעקבות המחאה החברתית שינתה כיוון בחיים, הצטרפה לסיעת המחנה הציוני, ובמסגרת פעילותה הפרלמנטרית הקימה את שדולת הצדק החברתי ושדולת קידום שכירות הוגנת.

ללכת בעקבות החלום ולא להתפשר

אם גם אתם מתלבטים מה ללמוד, כדאי לכם ללמוד מניסיונם של אחרים ולא להיכנע לרצון ההורים או לבחור במסלול מסוים בגלל אפשרויות הפרנסה והשכר הגבוה. עליכם להקשיב לרחשי הלב שלכם, כך תוכלו להגשים חלומות ולחיות חיים מספקים ובעלי משמעות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים