כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דגשי עבודה ללבורנטים במעבדה

תפקיד הלבורנטים כולל את ניהול וטיפול המעבדה, פיקוח על התהליכים ועל החומרים הכימיים והפקת מידע הנדרש לפי הצורך. לכן, לפני תחילת העבודה כדאי שתלמדו מספר דברים חשובים.

23/07/2017

נפלאות העבודה במעבדה

נפלאות העבודה במעבדה
בימינו ניתן לראות כיצד עוד ועוד משרות מתחילות להפוך לעבודה משרדית מול מחשב. בעולם שלנו התעסוקה הפכה להיות יעילה הרבה יותר אך עם כל המכונות והשכלולים שנכנסו כולל עולם הטכנולוגיה שגורם לנו לעבוד הרבה פחות בגלל נוכחותן של תוכנות, עדיין העבודה במעבדה היא אחד הדברים החשובים ביותר שצריכים להתבצע.

סביבת עבודה נוחה

עבודה במעבדה היא אחת העבודות המרתקות ביותר וניתן לראות אותה בתחומי המדעים הכי מרתקים כמו למשל ביולוגיה, פיזיקה וכמובן רפואה. כדי שהמעבדה תהיה ראויה נוחה לעבודה יש צורך ליצור סביבה בטיחותית ולשמור על כמה דגשים חשובים.

שימוש בציוד מיגון

עבודה במעבדה היא עבודה שיכולה להיות לא פשוטה בכלל ודאי כאשר אין מנגנוני בטיחות מתאימים. כדי שלבורנטית במעבדה תדע שהיא תמיד מוגנת אפילו כאשר היא בטוחה שאין לה כלל סכנה, חייבים להימצא במעבדה כל אמצעי הבטיחות. מלבד אמצעי בטיחות כמו כפפות או מסכות פנים, בהתאם לשימוש בחומרים, במעבדה חייבים להיות ברזי כיבוי ומקלחות חירום. את המקלחות הללו ניתן לראות בדרך כלל ביציאה ממעבדות ולמרות שבבית הספר הן נראו לנו מצחיקות, המקלחות האלו הם חובה.

הכרת החומרים המסוכנים

במעבדה יש חומרים רבים שגם יכולים להישפך על הרצפה מחומרים מסוכנים ועד מים באזור הברזים. כדי למנוע החלקות שיכולות לסכן חיים באזור בו עובדי פעם חומרים כימיים או ביולוגיים מסוכנים חשובה רצפה איכותית שמונעת החלקות. לכן, רצפת אפוקסי היא הרצפה הטובה ביותר למעבדות כאשר האפוקסי הוא חומר בעל חיכוך גבוה מאוד שלמרות מראה והרגשה חלקים ההחלקה איתו סבירה הרבה פחות.

הכי חשוב הניקיון

מעבר לגדולה של רצפת אפוקסי כך שהיא מוענת החלקות על ידי מרקם נוח בעל חיכוך מעולה, היא קלה מאוד לניקוי. לא אחרי כל עבודה במעבדה מתבצעים ניקויים יסודיים למרות שזו הדרישה לסביבת עבודה תקינה, ולפעמים יש במרצפות חריצים ורווחים בהם יכולים להיקלע נוזלים ולאחר מכן אנשים יחליקו עליהם. לבורנטית שדורכת על רצפת אפוקסי יודעת שיהיה לה פשוט מאוד לנקות אותה כיוון שהאפוקסי הוא חומר חלק שהנוזלים אינם מחלילים לתוכו. רצפת אפוקסי קלה מאוד לניקיון, כולל טאטוא ושטיפה, והיא שומרת על עצמה לאורך זמן.

עמידות מעל לכול

בחירה ברצפת אפוקסי היא פתרון נהדר ללבורנטים שעובדים במעבדה בגלל סיבה נוספת: העמידות של החומר. במעבדה יש שימוש בחומרים שיכולים להיות מאוד מסוכנים כמו למשל חומצות וחומרים במינון גבוה מאוד. כדי למנוע הרס של הרצפה ולסכן את העובדים, ניתן למצוא את רצפת האפוקסי ברוב המעבדות. הרצפה הזו עמידה ביותר וחומצות לא הורסות אותה ולכן היא כל כך נפוצה.

חומרים איכותיים ליצירת המעבדה המושלמת

רצפת אפוקסי באופן כללי מחזיקה מעמד לשנים רבות ומי שרוצה מעבדה איכותית לאורך זמן בלי צורך לבצע שינויים שיכולים לעלות כסף רב ולעצור פרויקט מסוים באמצע, רצפת אפוקסי מלכתחילה היא פתרון איכותי. מלבד רצפת זו שולחנות וכיסאות איכותיים ועמידים לעבודה נוחה הם חשובים מאוד וכדאי לחשוב לטווח הארוך כשמקימים מעבדה שתשמש לבורנטים רבים.

תמיד חייב להימצא אחראי

אחד הדגשים החשובים ביותר לעבודה תקינה של לבורנטים במעבדה היא שתמיד יהיה מישהו שיהיה אחראי. עבודה בצוותים היא עבודה חשובה מאוד אך חשוב שיהיה מישהו שתמיד מפקח על כל הוראות הבטיחות ונמצא אחראי בכל מקרה בו יש תקרית מסוימת או פיקוח על ניסוי מסוים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים