כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם הדברה ירוקה מתאימה לכולם

הדברה ירוקה היא טבעית ובטוחה ששומרת על סביבת החיים שלנו. במאמר הבא נציג לפניכם דרכים לדעת האם היא באמת ממגרת את תופעת המזיקים שמטרידים את שלוותנו.

31/07/2017

נפלאות ההדברה לפתרון מוחץ כנגד מזיקים

נפלאות ההדברה לפתרון מוחץ כנגד מזיקים
אוכלוסיית מזיקים שתוקפת את הבית יכולה להיות מאוד בעייתית. המזיקים יכולים להיות כל אורגניזם שמחליט להתנחל לנו בבית והמוכרים שבהם הם חרקים, נמלים וטרמיטים אך גם עכברים ויונים יכולים להיות מזיקים באותה מידה. כל אורגניזם לא רצוי הוא מזיק והפגיעה שלו יכולה להיות מבחינת איכות חיים בנוכחות שלו בלבד, בזיהום האוכל שלנו כמו במקרה של עכברים וחרקים או לכלוך כמו במקרה של יונים. לכל אוכלוסיית מזיקים יש הדברה יעילה אחרת ולכן חשוב לבחור מדביר מוסמך שיוכל לסייע ביעילות כדי שהבעיה לא רק תיפתר בזמן הקרוב אלא גם תחזיק בזמן הרחוק. ישנן מספר סוגי הדברות כאשר המוכרת והנפוצה ביותר היא הכימית אך לא תמיד היא הפתרון הטוב והכדאי.

מהי הדברה ירוקה ואת מה היא באה להחליף?

הדברה ירוקה נבעה מאי הרצון של אנשים להשתמש בחומרים כימיים שיכולים לסכן אורגניזמים אחרים כמו חיות מחמד ובעיקר בני אדם. הדברה כימית כוללת שימוש ברעלים רבים שנשארים על הרצפה לזמן רב וכך למעשה אנחנו בעצמנו יכולים להיפגע מהם אם לא נישמר כראוי. בדרך כלל המדביר יחלק הוראות ללקוחות שאצלם הוא מדביר מתי בטוח להיכנס שוב לבית וגם מתי אפשר לשטוף את הרצפה אך לא תמיד אנשים מקשיבים להוראות מה שהביא ללא מעט אסונות במהלך ההיסטוריה.

שימוש בחומרי ריסוס אורגנים

ההבדל המשמעותי בין הדברה ירוקה לכימית הוא השימוש בחומרים אורגניים בלבד ולכן נקראת בשוק גם אורגנית. חומרי הריסוס שבהם המדבירים המקצועיים משתמשים הם חומרים בטוחים לחלוטין שעשויים מתפוזים או מקלחי תירס. חומרים כאלו יכולים להיות יעילים מספיק לסוגים מסוימים של מזיקים וכך לא תהיו בסיכון כלל וכלל, לא אתם ולא בעלי החיים שברשותכם. לעומת זאת, השימוש בחומרים כימיים אומנם לא יפגע באנשים מבוגרים אבל בהחלט יכול לפגוע בילדים קטנים ואפילו בחיות המחמד שלכם כמו חתול או כלב שעליהם יש לכם פחות פיקוח ושליטה והם יכולים להריח ואפילו ללקק את הרצפה או את הקירות שמלאים בחומר כימי.

האם הדברה ירוקה מחזיקה לאורך זמן?

אמנם הפתרון הירוק נשמע אלטרנטיבה טובה מאוד למי שלא רוצה להציב בסיכון את בריאות המשפחה שלו או את חיי חיות המחמד שלו אך לא תמיד היא תהיה יעילה ולא תמיד היא תוכל לשמש כפתרון. גם כשהדברה יעילה היא פתרון טוב לטווח הקרוב, החומרים האורגנים יכולים להתנדף באופן מהיר ואז לאורך זמן תצטרכו לבצע את הריסוס האורגני בשנית. חומרים כימיים מסוימים נשארים זמן רב יותר ונותנים הגנה מלאה יותר ולכן לפעמים השיקול מוטה לטובת השימוש בחומרים כימיים.

הפתרון האורגני תמיד מצליח?

סוגי הדברות מסוימים כמו למשל הרחקת יונים שנכללת גם היא תחת מיגור מזיק עוין לא תמיד תצליח על ידי השיטות של האורגניות. בהדברות מסוימות וקצת יותר רציניות כמו למשל הרחקת יונים, עכברים, או דבורים יש צורך להשתמש בחומר חזק יותר כדי למגר את אותם מזיקים. ועל ידי כך לשמור על סביבה בטוחה ונעימה ללא מזיקים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים