כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקיון בתי ספר לקראת השנה החדשה

התקופה הלוהטת לביצוע שיפוצים לבתי הספר היא כמובן פתיחת החופש הגדול. בעוד כמה שבועות הילדים יצאו לחופש ובתי הספר השונים בכל רחבי הארץ יתחילו בסשן של שיפוצים וניקיונות בשצף קצף, כדי שהתלמידים שיגיעו לספסל הלימודים בשנה הבאה, יקבלו מקום נקי ושנעים ללמוד בו.

08/08/2013
התקופה החמה בחברות הניקיון המספקות שירותי ניקיון לבתי הספר מתחילה עם יציאתם של המתבגרים לחופש הגדול. כל בתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ נותרים שוממים, וזוהי הזדמנות פז להתחיל בשיפוצים ובניקיונות. כך גם לגבי חטיבות הביניים ובתי הספר היסודיים אשר מצטרפים לחופשה הגדולה כשבועיים מאוחר יותר.
אסור לשכוח שבכל בתי הספר קיימת כמות גדולה יחסית של אנשים שעוברים מדי יום ביומו בכיתות, במסדרונות, באולם הספורט, במעבדות ובשאר המתחמים. לכן, יש חשיבות גדולה לשמור על הניקיון ועל כללי ההיגיינה במקומות הומים אלו, בעיקר כדי למנוע התפשטות של מחלות בקרב התלמידים והמורים. לשם כך צריך קודם כל לדאוג לסביבה מאורגנת ומסודרת.

ניקיון בתי ספר: א'-ב' בהכנת סביבת הלימודים

הרבה לפני שמגיעים לבתי הספר צבעים, שיפוצניקים ואנשי מקצוע נוספים, קודם כל חייבים לארגן את השטח: במקרים רבים ניתן להבחין באשפה ובשאריות מזון אשר מפוזרים לכל עבר, שירותים במצב בלתי שמיש, כיסאות זרוקים בכאוס גדול ומפגעים תברואתיים רבים שצריך לטפל בהם באופן מיידי, אפילו עוד לפני התחלת השיפוצים. גם בבתי ספר שבהם ניתנים שירותי ניקיון על בסיס יומיומי, ניכרים פעמים רבות אחרי יום הלימודים האחרון סימנים של הזנחה ולכלוך נוראי מכל עבר. בשביל זה קודם כל פונים לחברת ניקיון, אשר מכינה את השטח לקראת השלב הבא

מתחילים בשיפוצים

לאחר שחברת הניקיון הפכה את שטח בית הספר לסביבה שבה ניתן להתחיל לעבוד, מתחילים להגיע שיפוצניקים מכל הסוגים: אינסטלאטורים, צבעים ואנשי מקצוע נוספים. הם אחראיים כמובן לצבוע את הקירות, המעקות והקולרים, לתקן את הברזיות השבורות, לטפל בנזקי רטיבות, עובש וחלודה, ולעשות את כל מה שנדרש על מנת להפוך את בית הספר למקום שבו תלמידים ומורים יוכלו לשהות בו לאורך כל שעות היום, ולנהל שגרה תקינה.

לרוב, קיים הכרח לנקות שוב בסיום התהליך. צבע מהקירות לפעמים מלכלך את הרצפה, שבבי עץ ושאריות של פסולת נשכחים מאחור, וכמובן איך אפשר לשכוח את האבק שנערם לו בכיתות ובחצרות בתי הספר... במקרים כאלה שולפות חברות הניקוי את "התותחים הכבדים", למשל - מכונות ניקוי המבצעות ליטוש לרצפות, עד שהיא מבריקה. כמו כן, הם נעזרים בחומרי ניקוי איכותיים אשר מבטיחים להתמודד עם כל האשפה והלכלוך שנוצר במהלך השיפוצים באופן יעיל ויסודי, המתאים לכיתות, למסדרונות וכמובן גם לחדרי השירותים.

השלב האחרון הוא פיזור בחדרי השירותים, בחדרי המורים ובכיתות כל מיני מוצרים אשר נדרשים לצורך שמירה על הניקיון במהלך שנת הלימודים: פחי אשפה, מתקנים לסלון נוזלי, מעמד לנייר טואלט ומתקן המיועד לנייר לצורך ניגוב ידיים, שקיות ואביזרים נוספים אשר יסייעו לכולם לשמור על הסדר והניקיון. כך סביבת הלימודים הופכת לנעימה, לנקייה ולמזמינה.

המאמר נכתב על ידי חברת א.ל ליאור שירותי ניקיון במרכז
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים