כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודתו של שמאי נזקים

את השמאי ודאי יצא לכם להכיר ואם עוד לא יצא לכם אז כשתקנו דירה, תגיעו למוסך אחרי שדפקתם את הרכב או כשיתפוצץ לכם צינור בבית כנראה שכאן תצטרכו לפנות אליו ולהשתמש בשירותיו.

31/07/2017

מתי צריך לקרוא לשמאי נזקים?

לשמאי נזקים נקרא בכל מצב בו נפגע משהו מסוים ואנחנו רוצים לקבל את השווי של אותו מוצר אחרי שהוא נפגע. כדי שעבודת השמאי תהיה שלמה ומדויקת אנחנו צריכים ליידע את השמאי בדיוק מה היה המצב לפני הפגיעה, בהנחה והוא כמובן לא יידע לבדו, וכך נדע כמה חמורה וכמה נזק הייתה פגיעה מסוימת ונדע לקבל פיצויים בהתאם. שמאי נזקים נפוץ מאוד במקרים של תאונות דרכים שבעזרתו חברות הביטוח קובעות את גובה הפיצוי, זו לפי איכות החומרים והתיקון שזה מצריך.

שמאי נזקים למים

נזקי מים הם מהנזקים הכי חמורים שיכולים להיות. אנשים רבים מזלזלים באיטום הגג שלהם אך בתקופת הגשמים יכול להגיע גשם זלעפות שפשוט יחריב את הגג ויגרום לו לרטיבות כל כך עזה עד שאיכות החיים שלנו תיפגע פגיעה אנושה. גג מתקלף הוא גג לא בריא מעבר לכך שהוא לא איכותי לשהייה, מצבים כאלו מחייבים אותנו לטיפול מיידי. איך שמאי נזקים נכנס לתמונה? פעמים רבות אנחנו נמצאים בדירה שכורה ומתפוצץ צינור מים מסוים, לעתים הצינור של השכן מתפוצץ בצד שלנו וכאם מתחיל ויכוח עד כמה הפיצוי שנקבל על התיקון יהיה גבוה.

הערכה של מצב הדירה לאחר הנזק

נזקי מים יכולים להיות נזקים חמורים מאוד שיורידו משמעותית את ערך הדירה. אם אתם רואים דירה באזור טוב למחייה כאשר המחיר שלה נרה לכם די תמוהה, אל תתפלאו לשמוע שבדירה יש קיר שלם שיש או שהייתה בו נזילה והוא צריך שיפוץ. נזקים אלו שקורים מהמים הם נזקים משמעותיים ביותר לתשתית ולכן חשוב שיגיע שמאי נזקים כדי להעריך עד כמה הנזק חמור. פעמים רבות השמאי יגיד לכם שהטיפול משמעותי ביותר ויגבה מכם כמה עשרות אלפי שקלים מה שיכול להיות קריטי ברכישת דירה.

האם חובה לקרוא לשמאי נזקים?

שמאי נזקים עושה עבודה מקצועית ויסודית וקשה לראות כיצד אפשר לתמחר נכס בלעדיו. אולי לגבי מוצרי חשמל ואפילו רכבים תוכלו לקבל חוות דעת ממוסכניק או אפילו על פי הניסיון שלכם אך כשמדובר בנכס גדול כמו דירה ומנזקים חמורים שקורים מהמים, אין מנוס מקריאה לבעל מקצוע איכותי כמו שמאי. השמאי יודע בדיוק עד כמה חמורה הפגיעה, לעתים הפגיעה ממוקמת במקום אסטרטגי שפוגע בעיצוב ולפעמים לא. לפעמים הפגיעה נמצאת במקום חשוב מבחינת תשתית ולפעמים בקיר שהוא פחות רלוונטי וכך למעשה החומרה משתנה.

איך נבחר את בעל המקצוע?

העבודה של שמאי נקים מתבצעת באופן יום יומי ואם אתם רוצים לדעת בדיוק מה ערך הנכס שלכם אחרי נזקים חמורים של הצפות או פיצוץ בצנרת חשוב לקרוא לו כמה שיותר מהר. כמובן שחשוב לתקן את הבעיה שנוצרה כפעולה הראשונה שלכם אחרי גילוי הבעיה אך קריאה לשמאי חשובה במקרים רבים ולא רק במקרה שנצטרך להגיע עם הבעיה לבית המשפט בגין פיצויים אלא כידיעה מה הנזק שנגרם לנכס.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים