כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהם היתרונות שבשימוש בסולר בכלי רכב

אספקת סולר היא אחד הדברים החשובים ביותר לתעשיות רבות. מפעלים רבים ומכונות גדולות ביותר מונעות על ידי סולר כאשר הוא אחד ממקורות האנרגיה החשובים ביותר שידע העולם.

06/08/2017

סולר בעולם התחבורה

סולר בעולם התחבורה
אחד השימושים הנפוצים של סולר לתחבורה הוא בכלי רכב גדולים. צה"ל הוא אחד מהצרכנים הגדולים ביותר שלו אך גם אוטובוסים, משאיות גדולות, כלי רכב בענף הבנייה ועוד רבים אחרים מונעים עליו באופן קבוע. לסולר יש מספר יתרונות על הבנזין שאנחנו מתדלקים באמצעותו את הרכבים שלנו ולכן השימוש בו נפוץ.

מהם היתרונות שבשימוש בסולר בכלי רכב?

סולר הוא תוצר של הנפט בדיוק כמו הבנזין אך הוא מזהם הרבה פחות ממנו. בנזין הוא אחד מהדלקים הכי מזהמים שיש ובמידה ומפעלים רבים וכלי רכב גדולים ביותר היו משתמשים בבנזין הינו בצרות צרורות והאוויר שלנו היה הרבה פחות נקי. בעוד שימוש בבנזין הוא שימוש זול יותר מאשר סולר, עדיין רכבים גדולים חייבים להיות מונעים על סולר כיוון שהנעה שלהם על ידי מנוע בנזין תזהם הרבה יותר ויהיה לכולנו קשה להסתובב ברחובות.

כלי תחבורה מסתובבים ביננו

תארו לכם מפעלים שלמים שלא ישתמשו בסולר שהוא פחות מזהם, ובעיקר כלי תחבורה כבדים כמו אוטובוסים שמסתובבים בתוך שכונות רבות כאשר הם צורכים הרבה אנרגיה ויכולים ליצור זיהום סביבתי מורגש באופן מיידי שיסכן את הבריאות. הסולר הרבה פחות מורגש ולמרות שמעבר של אוטובוס ברחוב מספקת צלילים וריחות עזים כולל עשן מרובה, זה הרבה פחות נורא מאשר בנזין.

הסולר מספק ריח פחות חזק

סולר משאיר אחריו ריח פחות חזק מאשר בנזין. בנזין משאיר ריח מזעזע שאמנם מתנדף מהר אך קשה מאוד להתעלם ממנו. כלי תחבורה גדולים ביותר כמו משאיות ואוטובוסים פשוט ישאירו אחריהם שובל ארוך של ריח חזק ביותר של בנזין ולכן שימוש של סולר בכלי רכב הוא שימוש הרבה יותר נעים והרבה יותר מוצלח. אפילו בתדלוק של הרכבים בתחנת דלק ניתן לראות כיצד ריח הבנזין אופף את כל האוויר.

אספקת סולר היא הרבה יותר פשוטה

אספקה זו היא אספקה שהרבה יותר קל לספק מאשר בנזין. מאחר וניתן לשמור במיכליות מיוחדות שיכולות להיות מנוידות ממקום למקום בביטחון רב יותר. כלי רכב רבים פועלים בשטח ואינם יכולים להגיע לתדלק בכל פעם מחדש ולכן אספקת סולר פותרת את הבעיה הזו מה שלא מתאפשר על ידי מקור אנרגיה אחר. אספקת סולר היא עניין חשוב מאוד שמשמש אוויר לנשימה לכלי רכב רבים ובכך לתעשיות שלמות בעיקר בענף הבנייה וללא סולר העבודה הייתה קשה הרבה יותר.

סולר הרבה פחות דליק

בנזין הוא חומר דליק במיוחד. אמנם גם סולר הוא חומר דליק שיכול לגרום להצתות רבות אך הוא הרבה יותר בטיחותי מאשר הבנזין. מיכליות סולר ענקיות נמצאות ברחבי הארץ כדי לתדלק כלי רכב רבים וגם אוטובוסים ומשאית שעוברים תאונה יכולים להתקלח בקלות בגלל מיכל הדלק העצום שלהם. הימצאות סולר במיכלים שלהם מועילה במיוחד עם הסכנות הללו ולכן סכנת דליקה הרבה יותר נדירה, למרות שהיא תמיד קיימת.

מזל שיש את הסולר

אמנם סולר לא משומש על ידי מיליוני מכוניות ברחבי הארץ אך הוא זורם בכמויות הרבה יותר גדולות לסוגים רבים של כלי רכב שמשתתפים בתעשיות רבות. סולר הוא דלק חשוב מאוד שבלעדיו החיים של כולנו היו נראים לגמרי אחרת ולא רק בתחבורה הוא חשוב ביותר אלא גם לשימושים אחרים חשובים לא פחות כמו חימום והסקה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים