כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רילוקיישן לחו"ל עבור סטודנטים

סטודנטים מבצעים רילוקיישן לחו"ל עבור עבודה לשם התקדמות מקצועית או הכנסה כספית גבוהה וכן לשם לימודים. טרם המעבר לחו"ל הנה מספר טיפים שיסייעו לכם להיערך לכך בצורה הנכונה.

14/08/2017

סוגי רילוקיישן לחו"ל

סוגי רילוקיישן לחו"ל
סטודנטים רבים בישראל בוחרים להעביר חלק נכבד מחייהם בחו"ל. הם יכולים לבחור לעשות זאת לפני לימודים באקדמיה, באוניברסיטה או במכללה, או לצרכי עבודה ותעסוקה. טרם ביצוע המעבר לחו"ל חשוב להכיר את המאפיינים השונים של כל סוג רילוקיישן וכן את התנאים והאישורים השונים שעלינו להמציא על מנת שהוא יתבצע בצורה חלקה וללא כל "הפתעות" לא נעימות בדרך.

משרות סטודנטים בחו"ל

רילוקיישן לחו"ל עבור סטודנטים שרוצים לעבוד צריך להתבצע רק אחרי שעורכים בירור לגבי מדינת היעד. יש הרבה הבדלים בין עבודה באירופה, בארצות הברית או במזרח וחלק מהסטודנטים גם בוחרים לעבוד בדרום אמריקה ובאוסטרליה. כל מדינה קובעת סטנדרטים שונים עבור סטודנטים זרים ומומלץ לבדוק מראש את הפרטים הקטנים.

עלות הרילוקיישן

עוד סיבה לבצע מעבר לחו"ל עשויה להיות כלכלית. יוקר המחייה בישראל מרחיק הרבה סטודנטים וגורם להם לנסות לחפש עבודה, לימודים וחיי משפחה מעבר לים. כמו כן, יש המון מוסדות ציבוריים שמגייסים סטודנטים ישראלים לעבודה בחו"ל ובעיקר לצרכי הסברה ושגרירות.

חיפוש משרה לסטודנטים בחו"ל

סטודנטים יכולים להשתמש בכלים שונים על מנת למצוא משרה בחו"ל. ראשית, אפשר להיעזר במידע המופיע באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות, בהמלצות של חברים ובני משפחה ובהיכרות אישית עם תושבי המדינה שאליה מתכננים לעבור. שנית, ניתן לפנות לחברות כוח אדם שעוסקות בתחום ולהגיש מועמדות וקורות חיים למשרות של ארגונים.

רילוקיישן עבור לימודים

הנושא של מעבר לחו"ל עבור לימודים מעט שונה בהשוואה לזה אשר מיועד לצרכי עבודה. הנה למשל מספר מאפיינים בולטים של מעבר כזה:

א. תנאי קבלה –

סטודנטים צריכים לבדוק את תנאי הקבלה לפני שהם מחליטים לבצע רילוקיישן עבור לימודים. עליהם לברר לא רק מה תנאי הקבלה ללימודים באקדמיה במדינות בחו"ל, אלא גם מה ההבדלים בין תנאי הקבלה של המוסדות השונים.

ב. שכר לימוד –

כל מוסד אקדמי בארץ ובעולם מתמחר את שכר הלימוד בצורה שונה. עם זאת, אוניברסיטאות בישראל למשל מחויבות לשכר לימוד פחות או יותר אחיד, אך במדינות אחרות בעולם זה לא קיים. מכאן שכדאי לבדוק מה מרכיב את שכר הלימוד וכיצד הוא משפיע על מסגרת התקציב של הסטודנט עוד לפני שמזמינים כרטיסים טיסה ומתכננים את המעבר.

ג. משך הלימודים –

זמן הלימודים נקבע לפי המסלול הנבחר על ידי הסטודנט והרכב השיעורים שהוא מעוניין לשלב. את משך הלימודים ניתן לבדוק מול נציגי המוסד האקדמי או באמצעות המידע המופיע באתר האינטרנט הרשמי שלו. בירור לגבי משך הלימודים חשוב כי הוא מאפשר לתכנן את המעבר ולדאוג לעבודה וחיי חברה.

מה עושים כדי לעבור לארצות הברית?

הביקוש הגבוה ביותר בקרב סטודנטים הוא עבור רילוקיישן לארצות הברית. ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות קורצת לישראלים בכל הגילאים, אך עליהם להביא בחשבון את העניין של אשרת כניסה ושהייה. יש לדאוג להוצאת ויזה לארה"ב לפני שנרשמים ללימודים ולהתייעץ עם עורך דין. בנוסף, ניתן לפנות לשגרירות כדי לברר לגבי המסמכים הנדרשים להוצאת ויזת סטודנט או ויזת עבודה.

טיפים להתאקלמות מהירה

התאקלמות מהירה מעבר לים תלויה בצרכים של הסטודנט ובסיבות שבגינן החליט לבצע רילוקיישן. יש סטודנטים שמתאקלמים במהירות בזכות החברים לספסל הלימודים, לעומת כאלה שלוקח להם זמן להכיר את התרבות המקומית. הפתרון הוא בכל מקרה לבצע היערכות מוקדמת וללמוד את השפה. טיפ לא פחות חשוב הוא לנסות לבצע רילוקיישן עם חברים או בני זוג וכך לעבור את הימים הראשונים בשלום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים