כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לרתך המתחיל

בשנים האחרונות קיים מחסור גדול של רתכים בתעשייה. העבודה עצמה מסקרנת ובעיקר מאתגרת, רמת השכר בתחום עלתה בשנים האחרונות וככל שיש יותר ניסיון השכר גם עולה בהתאם.

17/08/2017

הכירו את הרתך

הכירו את הרתך
אחד המקצועות הכי חשובים בתעשייה כולה זהו הרתך. לא כולם מכירים את עולם הריתוך אך זהו מקצוע חשוב ביותר שמשמש לתעשיות חשובות, גדולות וקטנות, במפעלים שונים, בתעשיית הרכב, במוסכים, בתעשיית המטוסים, הספינות וגם במוצרים ביתיים שכולנו משתמשים בהם ביום יום. עולם הריתוך הוא עולם מסקרן ביותר ואם אתם רוצים להיות רתכים תצטרכו לעבור קורס מאתגר שבסופו תוכלו לעסוק במקצוע בצורה עצמאית או שכירה, ולהמשיך לצבור ניסיון אל עבר קריירה רווחית ביותר ומלאת עבודה.

אילו עבודות יבצע הרתך המתחיל?

בתור רתך מתחיל יש צורך לצבור ניסיון כדי להתחיל לעבוד בשוק. בתוך שכיר אפשרויות העבודה רחבות למדי ויש עשרות מפעלים שצריכים רתכים גם אם מדובר ברתכים חסרי ניסיון. בתור התחלה מומלץ לרתך לבצע כל עבודה שהיא כדי לצבור עוד ניסיון והכי חשוב: לבצע כמה סוגי ריתוכים. לא פשוט לבצע את עבודת הריתוך ולכן מומלץ להכיר את הסוגים השונים: ריתוך ברזל צפוף וקשיח, ריתוך נירוסטה או למשל באמצעות קשת חשמלית ובעירה.

הסמכה, תקופת ניסיון ושכר

רתכים מתחילים צריכים לעבוד יחד עם רתך מוסמך יותר. כך הם יוכלו להימנע מטעויות ולהכיר את העבודה מנקודת מבט של מקצוען. בשלבים הראשונים הרתך המתחיל צריך להיות אזור סבלנות כדי להצליח בתחום ולהבין כיצד לתפקד עם כמה שיותר רתכות ולהכיר כמה שיותר מכשירים. רתך מתחיל יכול להרוויח בין 600 שקלים לחודש ועד 15 אלף שקלים, תלוי בניסיון. בסופו של דבר מה שקובע את השכר שלו זה הניסיון ויכולת הריתוך שלו שתשתפר עם השנים.

אסור לשכוח: בטיחות מרבית בעבודה

ללמוד ריתוך ולעסוק בזה זה ממש לא אותו הדבר, בשגרת העבודה רתכים חשופים לכל מיני סכנות שיכולות להגיע בגלל אופי העבודה הלא פשוט. מדובר על טמפרטורות גבוהות מאוד ויש צורך להיעזר בכל ציוד המגן כולל מסיכה חזקה וכפפות מגן. כפפות המגן יכולות להגן על הרתך במקרה והוא ישגה במשימתו בגלל חוסר תשומת לב או חוסר היכרות עם המכשיר שאיתו הוא מרתך, כאשר גם מסיכת המגן מגנה עליו מפני הניצוצות שנוצרים בעת הריתוך. אפילו ריתוך מתכות פשוטות וקלות יכול להיגמר באסון ואסור לזלזל בשלב זה. גם חומרים דליקים לא יכולים להימצא בקרבת מקום הריתוך וכמובן בגדי עבודה מלאים תמיד.

עם אילו חומרים מתחילים לעבוד?

רתך מתחיל יעבוד תחילה עם מתכות הרבה יותר קלות ופשוטות לעבודה כמו למשל נירוסטה. ריתוך כלים כאלו יכול להיות התחלה מתאימה למישהו ללא ניסיון עד אשר יבין את המכשירים בצורה מקצועית ויהיה בטוח בעצמו להמשיך במשימות. לאחר מכן הוא יוכל להתקדם למתכות אחרות, יותר חזקות וצפופות בהם הריתוך מסובך הרבה יותר ולהתמקצע בטכניקות ריתוך שונות.

עם אלו כלים יעבוד הרתך המתחיל?

רתך עובד באמצעות רתכת, היא המכונה שמייצרת את הקשת החשמלית שמאפשרת את פעולת הריתוך בטמפרטורה גבוהה. מלבד זאת הרתך יכול לעבוד גם עם מבער וגם למעשה באמצעות טמפרטורה גבוהה מאוד לרתך בין שתי המתכות כתוצאה מהאש. בכל מצב בו בעל המקצוע המתחיל ניגש לעבודה הראשונה שלו הוא צריך להגיע עם ציוד איכותי והוא יהיה משמעותי מאוד להצלחה שלו. מומלץ לרכוש רתכת מחברה אמינה ומוכרת כדי להיות בטוחים שהיא עובדת בצורה נכונה ובטיחותית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים